AnalizKurumsal Yatırımcılar, Bitcoin (BTC) Yerine Bu Altcoin'i Depoluyor!

Kurumsal Yatırımcılar, Bitcoin (BTC) Yerine Bu Altcoin’i Depoluyor!

Ethereum'un benimsenme oranı artıyor.

Takip et blank

Kripto para sektöründe geçtiğimiz hafta yatay bir trendin hakim olduğu görülmüştü. 22.800 – 23.200 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, bu haftanın açılışıyla birlikte tekrardan 24 bin dolar seviyelerine ulaştı.

blank

Her ne kadar bu hafta itibariyle lider kripto para birimi olan Bitcoin yükseliş yaşıyor olsa da, lider altcoin Ethereum‘da sert bir şekilde değer kazanmakta.

Gün içerisinde 1800 dolar seviyelerini dahi aşmayı başaran Ethereum, Merge güncelleştirmesi sayesinde uzun bir süredir yükseliş yaşamakta.

blank

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan CoinShares’in paylaştığı bilgilere göre, geçtiğimiz hafta itibariyle kurumsal yatırımcılar Bitcoin fonlarından çıkış gerçekleştirmeye başladı.

Her ne kadar bu çıkışlar çok yüksek oranda olmasa da, BTC‘nin kan kaybettiği bir haftada Ethereum fonlarına girişlerin olması dikkat çekti.

blank

ETH 2.0 sayesinde işlem ücretlerinde devasa bir düşüşe imza atacak olan lider altcoin, birçok kripto para yatırımcısının Ethereum‘un blok zincirini daha aktif bir şekilde kullanmasını sağlayacak.

PoW konsorsiyumundan PoS’a geçecek olan Ethereum, kurumsal yatırımcılardan ziyade birçok devletinde kripto para sektörüne odaklanmasını sağladı.

Altcoinlerin son dönemde yükseliş yaşamasını sağlayan Ethereum, Eylül ayı itibariyle Merge güncelleştirmesinin başarılı bir şekilde aktif olmasının ardından çok daha sert yükselişler yaşayabilir gibi gözüküyor.

Haberimizin yazıldığı esnada 1770 dolar seviyelerinden işlem gören ETH, gün içerisinde 18200 dolara kadar bir yükseliş yaşamayı başarmıştı.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...