Bitcoin (BTC)Kurumsal Şirketler, Bitcoin'e (BTC) Hücum Ediyor Olabilir!

Kurumsal Şirketler, Bitcoin’e (BTC) Hücum Ediyor Olabilir!

BTC kurumsal yatırımlarla yükselişe mi başlıyor?

Takip et blank

Bitcoin son günlerde değer kaybetmeye devam ediyor. Altcoin yatırımcılarını büyük zarara sokan BTC, kritik seviyelerde yer almakta.

Bitcoin‘de düşüş yaşanırken, kurumsal yatırımcılar lider kripto parayı depoladığı veriler ile kanıtlanmış durumda.

Bitcoin her ne kadar günden güne daha çok değer kaybediyor olsa da, borsalardan büyük BTC çıkışları olmaya devam ediyor.

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Burak Tamaç, bu konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Yaptığı paylaşımda 30.000 adet BTC‘nin Coinbase borsasından çıktığını aktaran başarılı analist, verilerin teyit edilmesi için beklenmesi gerektiğini aktarmakta.

Kurumsal yatırımcıların Joe Biden‘ın kararnamesi ardından yavaş yavaş BTC topluyor olabileceğini söyleyen Tamaç, geçtiğimiz günlerde de bugün yaşanan harekete benzer bir hareketin yaşandığını aktarmakta.

2. defa böyle bir çıkışın olmasının çok önemli olduğunu söyleyen Tamaç, konuyla ilgili ilerleyen günlerde yeni verileri de aktaracağını söylemekte.

Geçtiğimiz günlerde CoinShares‘in paylaştığı verileri de analiz eden Burak Tamaç, fonlardan çıkış olduğunu doğruluyor.

Bu 2 veri birleşince ise kurumsal yatırımcıların Bitcoin‘i depoladığı kanıtlanmış gibi gözükmekte.

İlerleyen süreçte Joe Biden’ın kararnamesi sayesinde Bitcoin‘de çok daha büyük kurumsal yatırımlar göreceğimiz düşünülüyor.

Kurumsal yatırımlar ile birlikte yükselişe geçmesi beklenen Bitcoin ve kripto paralar, ilerleyen günlerde çok daha volatil hareketler sergileyebilir.

Haberimizin yazıldığı esnada 40.000 dolar seviyelerinden işlem gören BTC, bugün özelinde %3’e yakın bir düşüş yaşamış durumda.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Sıcak Gelişme: Sonunda, Binance’den Bitcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasını derin bir şekilde etkilediği görülüyor. Geçtiğimiz saatlerde yaşanan düşüşler sonucu ağdaki işlem tıkanıklığı nedeniyle Bitcoin...

Bitcoin’e (BTC) Müjde Binance’den, Kötü Haber İse Rusya’dan Geldi!

Bitcoin ve kripto para birimleri büyük bir kaosun içerisinde sürüklenmeye devam ediyor. Küresel piyasalar ile korele bir şekilde düşüş yaşayan dijital varlıklar, kritik seviyelerde...

Bitcoin’in Düşüşlerinde Bu Metaverse Altcoin’i, Balinalardan Yoğun Talep Görüyor!

Kripto piyasası çalkantılı bir süreçten geçiyor. Dünya ekonomilerinin resesyona girmesi sonucu tepe taklak olan Bitcoin, tarihinin en sert düşüş serüvenlerinden bir tanesini yaşamakta. Kurumsal yatırımcıların...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: Avrupa Merkez Bankası, Acil Toplantı Kararı Aldı!

Dünyada finans piyasalarında çok sert düşüşler yaşanıyor. Hiç kimsenin beklemediği bu satışlar vadeli işlem açan yatırımcıları likit ederken, spotta işlem yapanların ise devasa zararlara...

Ünlü CEO: “Bitcoin’de Bu Seviye Kırılırsa, Piyasadan Ayrılırım”!

Bir zamanlar kripto para sektörünün en ünlü ve bilinen isimlerinden olan Arthur Hayes, artık ara ara başarılı tahminlerde bulunan birisine dönüştü. Hayes daha önce...

Bitcoin Düşerken, Bu 2 Altcoin Boğa Moduna Girdi!

Son günlerde major kripto paraların haricindeki altcoinler çok volatil hareketler sergilediği biliniyor. Birçok zaman Bitcoin ile korele hareket eden bu ürünler, dönem dönem ayrışarak...