AltcoinTether (USDT) Kurucu Ortağı William, NFT İşinde Çok Para Olduğunu Düşünüyor

Tether (USDT) Kurucu Ortağı William, NFT İşinde Çok Para Olduğunu Düşünüyor

NFT iştahı artıyor!

Takip et blank

En büyük stablecoin (Tether/USDT) kurucu ortağı olan William Quigley, NFT pazarının 2021 yılı içerisinde gösterdiği başarıya rağmen NFT’lerin daha yolun başında olduğunu düşünüyor.

blank

William’a 2021 NFT pazarının yükselişi sorulduğunda ise kitlelerin kabulü doğrultusunda, blokchain teknolojisiyle hiç durmadan gelişen NFT pazarına tüm dikkatimi vermemiz gerektiği cevabıyla karşılaşıyoruz.

“Tüketici ve ürün açısından, benim için ilginç olan 1 milyon dolara satılan NFT değil, her biri 1 dolardan satılan 1 milyon dolarlık NFT.

NFT’ler Dijital koleksiyonlar için yepyeni bir alan. Bu bana daha uzun yolları olan ve büyük bir pazar payına sahip gibi görünüyor.”

Quigley’in tüm kesimlerce bilinen NFT alanında oldukça başarılı deneyimleri bulunuyor. Tether kurucu ortağı olmanın yanı sıra, değiştirilemez tokenler konusunda uzmanlaşmış bir isim olan Quigley, Worldwide Asset Exchange’i (WAX) projesini başlatmasıyla da ön plana çıkıyor.

Sanal gerçeklik ile erişilebilir NFT pazarının, yıllık bazda en az 10 trilyon dolar olacağına inanılıyor. William, Bloomberg’e vermiş olduğu demeçte mevcut video oyunlarındaki öğeler için büyük bir gelir kaynağı olacağını dile getirdi.

“Video oyunlarında gelir kaynağı, sanal öğeler için yıllık 175 milyar dolarlık değere sahip. Bence sanal gerçeklik (metaverse) bundan daha büyük ilgi görmeli çünkü her şey sadece oyun değil.”

Facebook şirketi, farklı saat dilimlerinde yaşayan çalışanlarını, sanal bir şehirde karşılıklı toplantıya girebilecekleri ve diğer sosyal medya ağlarıyla entegre olabilecekleri bir NFT oluşturuyor.

Bu arada Apple’ın gözü NFT projelerine oldukça odaklanmış durumda. CEO Tim Cook bu teknolojinin bilgisayar şirketi için iPhone kadar değerli olduğunu söylüyor.

Quigley şöyle söyledi: “Bunun olduğunu hayal etmek harika ve etkileyici. Sanal gerçeklik gelir kaynağının NFT’ler olacağı konusunda bahse girerim ve dahi tüm servetimi ortaya koyarım.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Kripto Para Piyasası Eriyor: İşte Düşüşte Son Gelişmeler!

Kripto para piyasası hafta sonu tutunma çabaları gösterdikten sonra haftanın ilk gününe kıpkırmızı girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin öncelikle 48.000 dolar, devamında ise...

Ripple (XRP) Ağında Yıllardır Beklenen Değişim Gerçekleşti!

XRP, özellikle piyasaya sürüldüğü yıllarda ağ olarak kesinlikle lider kripto para birimi Bitcoin ve hemen arkasındaki Ethereum'dan çok daha farklıydı. Kendi konsensüs modeline sahip...

Cardano’dan (ADA), DeFi Alanında Yeni Atılım

Cardano (ADA), önümüzdeki aylarda merkezi olmayan finans (DeFi) altyapısını genişletmeye hazırlanıyor. Bu yeni projenin şekillenmesi için blockchain ağında bir güncellemeyi tamamlaması gerekiyor. Cardano geliştiricileri,...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...

Bu Hafta Dikkat Edilecek 3 Kripto Para Belli Oldu: Bitcoin (BTC ) – Polkadot...

Kripto para sektörü bu haftaya kızıl başlasa da sektörü hareketlendirebilecek veya kendi çapında hareket elde edebilecek altcoinler hala var. Özellikle uzun süredir konsolidasyon yaşayan...