AltcoinTether (USDT) Kurucu Ortağı William, NFT İşinde Çok Para Olduğunu Düşünüyor

Tether (USDT) Kurucu Ortağı William, NFT İşinde Çok Para Olduğunu Düşünüyor

NFT iştahı artıyor!

Takip et blank

En büyük stablecoin (Tether/USDT) kurucu ortağı olan William Quigley, NFT pazarının 2021 yılı içerisinde gösterdiği başarıya rağmen NFT’lerin daha yolun başında olduğunu düşünüyor.

William’a 2021 NFT pazarının yükselişi sorulduğunda ise kitlelerin kabulü doğrultusunda, blokchain teknolojisiyle hiç durmadan gelişen NFT pazarına tüm dikkatimi vermemiz gerektiği cevabıyla karşılaşıyoruz.

“Tüketici ve ürün açısından, benim için ilginç olan 1 milyon dolara satılan NFT değil, her biri 1 dolardan satılan 1 milyon dolarlık NFT.

NFT’ler Dijital koleksiyonlar için yepyeni bir alan. Bu bana daha uzun yolları olan ve büyük bir pazar payına sahip gibi görünüyor.”

Quigley’in tüm kesimlerce bilinen NFT alanında oldukça başarılı deneyimleri bulunuyor. Tether kurucu ortağı olmanın yanı sıra, değiştirilemez tokenler konusunda uzmanlaşmış bir isim olan Quigley, Worldwide Asset Exchange’i (WAX) projesini başlatmasıyla da ön plana çıkıyor.

Sanal gerçeklik ile erişilebilir NFT pazarının, yıllık bazda en az 10 trilyon dolar olacağına inanılıyor. William, Bloomberg’e vermiş olduğu demeçte mevcut video oyunlarındaki öğeler için büyük bir gelir kaynağı olacağını dile getirdi.

“Video oyunlarında gelir kaynağı, sanal öğeler için yıllık 175 milyar dolarlık değere sahip. Bence sanal gerçeklik (metaverse) bundan daha büyük ilgi görmeli çünkü her şey sadece oyun değil.”

Facebook şirketi, farklı saat dilimlerinde yaşayan çalışanlarını, sanal bir şehirde karşılıklı toplantıya girebilecekleri ve diğer sosyal medya ağlarıyla entegre olabilecekleri bir NFT oluşturuyor.

Bu arada Apple’ın gözü NFT projelerine oldukça odaklanmış durumda. CEO Tim Cook bu teknolojinin bilgisayar şirketi için iPhone kadar değerli olduğunu söylüyor.

Quigley şöyle söyledi: “Bunun olduğunu hayal etmek harika ve etkileyici. Sanal gerçeklik gelir kaynağının NFT’ler olacağı konusunda bahse girerim ve dahi tüm servetimi ortaya koyarım.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bitcoin’de (BTC) Gözler, ABD’nin Açıklayacağı Bu Veriye Çevrildi!

Küresel finans piyasaları 2022 yılında çok sert bir şekilde değer kaybetti. Bitcoin'in de bu düşüşlerden nasibini aldığı görülüyor. Dünya'da enflasyon oranlarının artış göstermesi, merkez...