Bitcoin (BTC)Küba Merkez Bankası, Bitcoin (BTC) İçin Müjdeyi Açıkladı!

Küba Merkez Bankası, Bitcoin (BTC) İçin Müjdeyi Açıkladı!

Bitcoin benimsenmeye devam ediyor.

Takip et blank

Küba Merkez Bankası Banco Central de Cuba (BCC), dijital varlıklar ve hizmet sağlayıcıları hakkında önemli bir karar aldı.

Yakın tarihli Gaceta Resmi Gazetesi’nde yayınlanan habere göre, Küba‘da şuan itibariyle işlemlere başlamak için bütün hizmet sağlayıcılarının öncelikle BCC’den lisans alması gerekmekte.

Bir süredir lisans almak için atılımlarda bulunan sağlayıcılar, Banco Central de Cuba’dan gelen güzel haberle birlikte işlemlere başladığı görülüyor.

Her ne kadar kripto para hizmet sağlayıcıları Küba Merkez Bankasından lisans almayı başarsa dahi, BCC bu lisansların sadece 1 yıllık olacağını söylüyor.

Verilen lisansların her ayın belli dönemlerinde denetleneceğini aktaran Banco Central de Cuba, vatandaşlarının mağdur olmaması için bütün önlemleri almaya çalışıyor gibi gözükmekte.

Lisans Almayan Sağlayıcıları Büyük Cezalar Bekliyor!

BCC yaptığı açıklamalarda, lisans alan hizmet sağlayıcılarına destek vereceklerini söylerken, lisansız işlemlerine devam edenlere ise büyük cezalar gelebileceğini aktarıyor.

Yapılan denetimler sonucu lisansız bir şekilde işlem yaptığı fark edilen platformları, işlemleri dondurmanın yanı sıra yüklü para cezaları da bekliyor gibi gözükmekte.

Gaceta Resmi Gazetesi ayrıca, bu kararın 16 Mayıs’ta paylaşılacağını ve yayınlanmasının ardından 20 gün sonra ülkede yürürlüğe gireceğini vurguluyor.

Son olarak ise Küba hükümetinin ilerleyen dönemlerde Bitcoin ve kripto para faaliyetleri üzerinden nasıl bir vergi kararı uygulanacağı paylaşılan haberde belirtilmemiş durumda.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Terra Labs İstifaları Resmileşti! Bitcoin Yükselirken, LUNA Düşecek mi?

Terra Luna kripto piyasasına damga vurduğu görülüyor. Yaşanan çöküş ardından, Terra Labs'tan istifa haberleri gelmeye başlamıştı. Geçtiğimiz saatlerde The Block’un paylaştığı habere göre Terra Labs'ın...

Bitcoin’in Yükselişlerinde, Bu Altcoin’i Bekleyen Büyük Tehdit!

Kripto piyasasının son dönemlerdeki trendinin Terra Luna olduğu biliniyor. Büyük bir facia yaşayan LUNA ve UST, bütün altcoinleri derinden etkiledi. Son 1 hafta içerisinde 80...

LUNA CEO’su, Dogecoin Kurucusunu Engelledi! Do Kwon Kaçıyor mu?

Terra Luna, kripto piyasasının gündeminde oturmaya devam ediyor. Yaşadığı büyük çöküşün ardından yatırımcıları zarara uğratan ekip, son günlerde çok tutarsız ve bir temele dayandırılamayan...

Bitcoin Kahini, Bu 3 Altcoin’de Boğa Dönemi Bekliyor!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti olan Michaël Van De Poppe, üç popüler altcoinin, merkezi olmayan oracle ağı olan Chainlink'in (LINK) liderliğinde, yükselişe başlamaya...

Bu Altcoin’de Sorun Çözüldü, Bitcoin’in Yükselişinde Patlamaya Hazırlanıyor!

Kripto piyasasının son dönemindeki trendi olan Terra Luna, kripto piyasasını çok derinden etkilediği gözlemlendi. Bu etkilerin ardından bütün stablecoinlere olan güven sarsıldı. En çok Tether'e...

Bu Altcoin, Bitcoin’in Yükselişlerinde Yakım Yapıyor! Fiyatı Yükseltecek mi?

Son 24 saat içinde Shiba Inu resmi yakım hesabı tarafından paylaşılan verilere göre, bir milyardan fazla Shiba Inu coin yakıldı. Son birkaç saat içinde ise,...