AltcoinKritik Seviyede Olan IOTA Direnci Kırabilecek Mi? – MIOTA Fiyat Analizi!

Kritik Seviyede Olan IOTA Direnci Kırabilecek Mi? – MIOTA Fiyat Analizi!

Iota (MIOTA) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Kripto para dünyasında aslında bir blockchain olmayan ve dağıtılmış bir defter olarak tanımlanan IOTA (MIOTA), nesnelerin interneti için tasarlanmış bir kripto para birimi olarak biliniyor.

blank

Diğer altcoinlerin aksine Eylül ayındaki asıl düşen trendini son günlerdeki yükselişine rağmen kıramayan IOTA, bu trendin direncini zorluyor. Coinmarketcapte 3,62 milyar dolarlık piyasa değeriyle 45. sırada bulunan MIOTA, yayın saati itibariyle 1,312 dolar üzerinden işlem görüyor.

MIOTA’ya MA’lardan Büyük Destek!

29 Eylül günü oluşturduğu DOJİ mumu ile ilk düşüş trendi olan beyaz trend çizgisini günlük grafikte kuvvetli bir şekilde kıran MIOTA, şimdi de diğer düşen trend çizgisi olan kırmızı direnci zorluyor.

blank
Iota (MIOTA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Gün içerisinde 1,185 dolara kadar gerileyerek %10’a yakın bir iğne attığı görülen MIOTA, MA50 (1,303 Dolar) seviyesinden oldukça büyük bir destek görüyor. Ayrıca düşüşün bittiği yer olarak göze çarpan MA100 (1,06 Dolar) seviyesi, MIOTA grafiğinde MA’ların oldukça önemli olduğuna işaret ediyor.

Günlük mum kapanışının MA50 üzerinde gelmesi MIOTA’da yukarı atakların gelmesini sağlayabilir. Ancak altında olması halindeyse yaşanabilecek gerilemelerde MIOTA’yı değerlendirmek isteyen yatırımcılar için 1,218 ve 1,062 dolar civarı alım fırsatı olarak görülebilir.

Kısa Vadeli Yükselen Trend!

Günlük grafikte dirence dayandığı görülen MIOTA, 4 saatlik grafikte MA100 (1,316 Dolar) seviyesinin direnç gösterdiği kısa vadeli bir yükselen trend görünümü sergiliyor.

blank
Iota (MIOTA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Beyaz trend çizgisiyle gösterilen bu görünümü, Ichimoku bulutunun yeşile dönmesi ve fiyatın bu bulut üzerine çıkmış olması destekliyor. Fibonacci açısından önemli bir alan olan 1,276 – 1,299 dolar aralığı üzerinde mum kapanışı yapan IOTA, bu alanı destek haline getirmişe benziyor. Ancak mum kapanışları dışında bir iğne şeklinde düşüş gelirse, fiyatın MA50 seviyesi olan 1,181 doları görebileceği düşünülüyor.

Bu senaryoya göre IOTA’yı değerlendirmek isteyen yatırımcılar, 1,38 – 1,47 – 1,57 dolar seviyelerini kar alma hedefleri olarak belirleyebilir. Düşüş durumunda da 1,276 dolar altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Direnci Kıran Cosmos’da (ATOM) Boğa Sinyali! – ATOM Teknik Analizi!

Kripto para evrenindeki Blockchain ağlarının birbirleriyle olan iletişimi sağlama amacıyla oluşturulan bir ekosistem olan Cosmos (ATOM), yayın saati itibariyle 37.80 dolar üzerinde işlem görüyor. Piyasadaki...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Bitcoin (BTC) Ayıları Uyuttu: Boğalar İle Yoluna Devam Edecek Mi?

Zincir içi değerlendirilen verilere göre, Bitcoin (BTC) üst üste beşinci defa Eylül ayını yeşil bölgede kapatamadığı görülüyor. Ancak Eylül 2021'in 2020-2019’a oranla nispeten daha...

Ünlü Analist Poppe: Bitcoin, Ethereum ve Diğer 4 Altcoin İçin Hedef Verdi!

Ünlü analist Poppe, önde gelen kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için YouToube'da yaptığı piyasa değerlendirmesinde önemli seviyelere dikkat çekti. Yeni bir kripto...

Dogecoin (DOGE) Topluluğundan, Elon Musk’a Sitemli Hatırlatma!

Tesla CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden birisi konumundaki Elon Musk, Code Conference etkinliğinde sadece kripto paralar hakkında konuşmadı. Musk, aynı zamanda SpaceX uçuşları hakkında...

Bitcoin (BTC) Tekrar Trend Üstüne Çıktı: Bu 3 Altcoin Rekor Tazeliyor!

Bitcoin, Ethereum ve tüm kripto piyasası güç toplama belirtileri gösterdikçe belirli altcoinlerde hareketlenmeler başladı. Fiyat artışlarında bu 3  altcoin başı çekmeye devam ediyor. CoinGecko'dan alınan...