Altcoin Kriptoların Dijital Gümüşü Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) Gibi Işınlanmaya Hazırlanıyor

Kriptoların Dijital Gümüşü Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) Gibi Işınlanmaya Hazırlanıyor

Litecoin'de (LTC) yükseliş adına zaman daralıyor.

Takip et blank

Litecoin (LTC), son boğa piyasasına kadar en iyi performans gösteren tokenlerin başını çekiyordu. Bir zamanlar altcoin boğa sezonlarına öncülük eden kripto para birimi konumundayken, şimdilerde adeta uçan piyasa fiyatlarının çok gerisinde kaldı.

Kripto piyasasısın tarihine bakıldığında, Bitcoin (BTC) piyasaya ilk çıktığı dönemlerde bazı sistemsel ve algoritma hataları barındırıyordu. Litecoin (LTC) o dönem bu hataların giderilmiş haliyle daha stabil bir zincir teknolojisiyle piyasaya sürüldü. BTC’ye alternatif bir coin olarak kendine yer bulan LTC o dönemde çok tercih edilmişti. Öyle ki LTC piyasaya sunulduğunda henüz Ethereum (ETH) diye bir kripto para yoktu.

Böylesine tanınmışlık ve eskiye dayanan bir coin olması sebebi ve günümüzde BTC’nin bulunduğu fiyat seviyesi göz önüne alındığında LTC’den beklentiler çok yüksek seviyelerde oluyor. Piyasalarda LTC’nin yükselmesi gerektiğine dair hem analistlerin hem de yatırımcıların beklentileri had safhada.

Tanınmış kripto analisti LTC / BTC grafiğini ele alarak, şu açıklamalarda bulundu:

”LTC, altcoinlerin son zamanlardaki fırtınası olan Dogecoin’in ayak izlerini takip edecek ve önümüzdeki günlerde mevcut direnç aralığını kırıp, müthiş bir patlama yaşayacak. Bu kaçınılmaz.”

Litecoin Dogecoin Gibi Işınlanmaya Hazır

Kripto piyasası yanıyor ve tüm piyasa mevcut değerlerini büyüterek, madeni varlıkların karşısında bomba gibi patlıyor. Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Binance Coin ve diğerleri gibi son piyasa döngüsünden paylarına düşeni fazlasıyla alarak, müthiş fiyat değerlerine sahip oldular. Ancak, Litecoin şu ya da bu nedenle farketmeksizin, ciddi şekilde geride kalarak yerinde sayıkladı.

Geçmişte genellikle dijital gümüş olarak anılan Litecoin, birçok altcoin sezonlarına öncülük etmişti. İlk defa bu boğa piyasasına ayak uyduramayarak madeni paralarında gerisinde kaldı.

Ancak Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE) gibi yakında BTC işlem çiftinde daha yükseğe “ışınlanacağını” düşünüyorum. yakında herşey değişecek ama Bu durum, elinde LTC bulunduranları ilgilendirecek.

Analistin grafikteki LTC/BTC fiyat hareketinin arkasında DOGE/BTC işlem çifti yer almakta. Bu iki altcoin, neredeyse her zaman çok benzer bir yol izlediler ve tüm yükseliş tepeleri ve düzeltme çukurları, şaşırtıcı derecede iyi eşleşti.

Aradaki tek tutarsızlık ise Litecoin’in (LTC) çok uzun süredir geride kalması ve patlayıcı bir harekete hazır olduğu mevcut piyasa döngüsüne sahip olduğu halde, yükselen kimliğini geri kazanamaması.

LTC / BTC işlem çiftinde, Bitcoin’e karşı bir yukarı kırılma gerçekleştirmesi an meselesi. Litecoin’in partiyi başlatması için ihtiyaç duyduğu tek şey küçük bir FOMO. Bu durumun tam olarak ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmek, belirlenmesi zor bir durum.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Bir Ayda 2,5 Katına Çıkan Tron (TRX) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Eğlence sektörüne yönelik projelerden biri olan ve 2017 yılında Justin Sun tarafından Singapur’da hayata geçirilen Tron, yerel kripto para birimi TRX ile kontrolü tamamen...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Bir Zamanların Gözde Alltcoini Litecoin (LTC) Yükseliş Hazırlığında mı? – İşte Önemli Seviyeler!

Çalışma prensibi açısından Bitcoin’e (BTC) benzeyen ama BTC’den daha hızlı blok oluşturan bir yapıya sahip ve 2011 yılında Charlie Lee tarafından üretilen kripto para...

Bitcoin (BTC) Piyasayı Sarsmaya Devam Ediyor! – Kısa Vadede Önemli Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında 1.1 trilyon piyasa değeriyle pastanın büyük dilimini oluşturan lider coin Bitcoin (BTC), son 4 saat içerisindeki volatilitesiyle piyasayı sarsmaya devam ediyor. Son...