blank
BorsaKoreli Dev Borsa: "KYC Doğrulaması Yapmazsanız Paranızı Çekemezsiniz"

Koreli Dev Borsa: “KYC Doğrulaması Yapmazsanız Paranızı Çekemezsiniz”

Kripto para borsası Coinone'dan hesaplarınızı doğrulayın çağrısı!

Takip et blank

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinone, kısa süre önce yaptığı açıklamaya göre artık doğrulanmamış hesaplardan para çekme işlemlerinin durdurulacağı ifade edildi.

Değişikliğin 24 Ocak 2022 tarihinde yürürlüğe girmesi planlanıyor. Bu değişiklik ile birlikte Coinone kullanıcılarının hesaplarını doğrulamaları gerekiyor. Aksi takdirde cüzdanlarında bulunan fonların çekilemeyeceği belirtilmekte.

Borsa tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada ise:

”Müşteri doğrulama sistemi yükümlülüğünün yerine getirilmesine uygun olarak 24 Ocak 2022 yılından itibaren yürürlüğe girecek.

Coinone hesabında bulunan kripto varlıkları başka hesaba çekmeniz gerekiyorsa, öncelikle bunun için hesap doğrulama işlemlerini eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekiyor.”

Borsa tarafından açıklanan bilgilere göre harici cüzdanların yani sıcak (çevrimiçi) veya soğuk (çevrimdışı) cüzdanların kaydedilebilir olması gerekiyor. KYC doğrulaması yapılamayan hiç bir adrese para transferinin yapılamayacağı belirtiliyor.

MetaMask ve Ledger gibi soğuk cüzdanlar KYC (kimlik doğrulaması) gerektirmediğinden dolayı Coinone kullanıcıları artık bu tarz cüzdanları kullanamayacağı da ayrıca belirtilmekte.

Neden Bu Kadar Sıkı Bir Güvenlik Tedbiri Alınıyor

Coinone, böyle bir değişiklik yapmasının sebebi olarak, müşterilerin kara para aklama gibi bir durumu ortadan kaldırmak olduğunu savunuyor. Güney Kore hükümetinin kripto para borsaları üzerindeki denetim faaliyeti düşünüldüğünde, Coinone’nın yasa dışı faaliyetleri tamamen ortadan kaldırma çabaları net bir şekilde anlaşılabilir.

Çünkü, Güney Kore hükümeti daha önce yasal düzenlemelere uymayan bir çok kripto para borsasının kapatılmasına karar vermişti.

Ülkenin en büyük borsalarından Upbit, Bithumb ve Korbit borsalarının ilerleyen zamanlarda Coinone’nın attığı adımları izlemesi bekleniyor. Zira ülkedeki eşdeğer büyüklüğe sahip borsaların, hükümetin aldığı tüm yasal faaliyetlere göre hareket ettiği biliniyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...