blank
AltcoinKısa Sürede 10 Katına Çıkan Loopring’te (LRC) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Kısa Sürede 10 Katına Çıkan Loopring’te (LRC) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Loopring (LRC) fiyat analizi…

Takip et blank

İki haftadan kısa sürede hızla yükselerek 10 kat değerlenen ve yatırımcıların ilgisini çeken Loopring (LRC), yayın saati itibariyle 2.62 dolar üzerinden işlem görüyor.

blank

Bir veriyi gizlilik odağında doğrulamaya izin veren ve yeni bir şifreleme türü olan zkRollup’ı kullanan Loopring, yaşadığı yükselişle piyasadaki yatırımcılarla birlikte hacmi de üzerine çekmeyi başardı. Bu başarısıyla 500 milyon dolardan 3,86 milyar dolar piyasa değerine ulaşan LRC, coinmarketcapte 49. sıraya yerleşti.

Peki LRC bu yükselişi neye borçlu?

Amerikalı video oyunu şirketi olan GameStop, kripto para sektörüne NFT’ler ile gireceğini açıkladı. Bundan bir süre sonra Loopring’in GitHub profilinde GameStop şirketi ile ilgili verilerin bulunması, LRC fiyatında ilk pik hareketin gelmesini sağladı.

Ardından GameStop’un Head of Web3 Gaming adlı projesi için iş ilanında belirttiği koşullardan biri olan Ethereum layer2 çözümlerinde uzman kişi arayışı dikkat çekiyor. Bu noktada Loopring’in Ethereum layer2 çözümü olması da fiyatta ikinci pik artışını sağladı.

Ancak şimdilik birer söylenti olan bütün bu araştırmalar, GameStop şirketinin iddiaları doğrulamaması sonucunda fiyattaki ani düşüşle bitebilir. Eğer şirket bu söylentileri onaylarsa, LRC fiyatında yeni bir yükseliş dalgası daha görülebilir.

Hacim Yeniden Yerlerde!

Bu efsane yükselişinin ardından zirve seviyesi olan 3.85 dolardan %25 geride olan LRC’nin hacim açısından hızla düştüğü görülüyor.

blank
Loopring (LRC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

4 Saatlik grafik özelinde uygulanan fibonacci düzeltmesinde fibo 0.5 seviyesi olan 2.665 dolar civarından geri dönen ve %25’lik yükseliş yaşayan LRC, 3.43 dolar direncinden geri döndü. Bu noktada SuperTrend desteğiyle de özdeşleşen 2.66 doların LRC fiyatı için önemli bir destek olduğu ve altındaki mum kapanışlarında stop olunması gerektiği düşünülüyor.

Altta belirtildiği gibi 2.66 dolar desteği bulunan LRC’de yukarı yönlü bir harekette kırmızı düşüş trendinin direnç göstermesi bekleniyor. Şu anlık 3 dolar civarına denk gelen bu direncin geçilmesiyle yeni bir yükseliş dalgasıyla fiyatın ATH seviyesini yeniden denediği görülebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

Ünlü Analiste Poppe, Bitcoin’den Sonra Bu Altcoine İşaret Etti!

500.000'in üzerinde takipçisi bulunan ve Türkiye içerisinde de bir hayli popüler olan ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, yaşanan kıyımdan sonra yeniden...

Shiba Inu Rekora Koşuyor! SHIB Yatırımcıları, Nerede Satış Yapmalı?

Shiba Inu rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Kraken borsasının listeleme haberinin gelmesinin ardından çok sert bir şekilde yükselmeye başlayan Shiba Inu ralliye başlamış gibi...

Türkiye’den Bankalara, Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı!

Bir çok devlet Bitcoin ve kripto paralara yönelik regülasyon çalışmalarını sürdürüyor. TC Devleti de kripto para regülasyonları konusunda, ciddi açıklama yapan ve çalışmalarını ciddiyetle...

Twitter’ın Yeni CEO’su, Bitcoin’e Değil, Bu Projelere İlgi Duyuyor!

Twitter'ı kuran ve buna en çok katkı sağlayan isimlerden birisi olan Jack Dorsey, resmen istifa etti ve görevinden ayrıldı. Twitter'ın efsanevi isminin  görevinden ayrılması...

Vladimir Putin Açıkladı: Bitcoin ve Kripto Paralar Çok Riskli!

Moskova'da düzenlenen 13.VTB Yatırım Fonu'nun düzenlediği konferansa katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, konuşmasının satır aralarında Bitcoin (BTC) ve kripto paralar hakkında yorumda bulundu. Konuşmasının...