AnalizKahin Analist: "Hazır Olun, Bitcoin'de (BTC) Çöküş Başlıyor"!

Kahin Analist: “Hazır Olun, Bitcoin’de (BTC) Çöküş Başlıyor”!

Bitcoin'in yeni hedefi kaç dolar?

Takip et blank

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği başarılı bir analist olan Matthew Hyland, geçtiğimiz saatlerde yeni Bitcoin (BTC) analizini Twitter hesabı üzerinden 117 bin adet takipçisi ile buluşturdu.

Yaptığı başarılı tahminler ile yatırımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başaran Hyland, son tweet’i ile korkunun artmasına neden olmakta.

Bitcoin’in tarihsel döngüsünü 3 günlük grafik üzerinde inceleyen popüler analist, 2018 yılındaki ayı sezonuna benzer bir senaryonun yaşanabileceğini yatırımcılara aktarmakta.

Bitcoin’de (BTC) Tarih Tekerrür Edecek mi?

Bitcoin, 2018 yılında da 2022 yılına benzer devasa bir ayı sezonu yaşanmıştı. Şuan olduğu gibi o dönemde de 6 bin dolar seviyelerinde akümüle olan lider kripto para birimi, bu desteği kırarak büyük bir çöküş yaşamıştı.

Bitcoin 18 Haziran tarihinde 19 bin dolar seviyelerine düşüş yaşadığı görüldü. Her ne kadar o günden bu yana bir kez 25 bin dolar denemesi gerçekleşmiş olsa da, genel anlamda BTC bu destek seviyesi üzerinde akümüle olmakta.

2018 yılındaki kırılımın ilk tespit edildiği noktanın Göreceli Güç Endeksi (RSI) olduğunu aktaran Hyland, 2022 yılında da RSI indikatörü üzerinde kırılımın gerçekleştiğini vurguluyor.

İlerleyen günlerde tarihin tekerrür etmesi halinde büyük bir çöküş yaşayabilecek olan Bitcoin, 14 bin dolar seviyelerine gerileyebilir.

Okurlarımızın bu denli tehlikeli dönemde stopsuz bir şekilde Bitcoin ve altcoin yatırımı yapmamaları önerilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

7 Yorum

  1. Düşse nereye kadar düşecek. Bir kahin kehanette bulundu diye %50 zararda olan coinlerimi satmam. Aksine düşüşte maliyet ortalamamı düşürürüm. Geçen gün böyle bir haber sitesi yüksrk takipli twetır,paradator şöyle dedi, paradator böyle dedi diye haber yapmıştı.O yüzden ben kendim bu tip haberlere peknitibar etmem.

  2. Bitcoin 200 bin seviyelerine çıkacağı icin bu seviyelere bilinçli düşürüldü.saglam kararlı yatırımcılarla kararlı ve saglam projelere imza atmak icin. Kalbur altları elenecek kalan sağlam yatırımcı ile yola devam edecek. Kahinlerin kehanetleri asla doğru çıkmamıştır. Sadece bir kaç söyledikleri tesadüfen yaşanmıştır.oda tam olarak deyil..

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...