Bitcoin (BTC)JPMorgan CEO'su Jamie Dimon'dan Yatırımcıları Kızdıracak Açıklama: Bitcoin'den (BTC) Uzak Durun

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’dan Yatırımcıları Kızdıracak Açıklama: Bitcoin’den (BTC) Uzak Durun

Bitcoin hakkında olumsuz açıklamalar sürüyor.

Takip et blank

JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, dünya genelinde büyük bir ilgi gören ve sürekli yatırımcı artışı görülen kripto para piyasası ve Bitcoin’den insanların artık uzak durmaları gerektiğini ifade etti.

blank

CEO’su olduğu kurumun günümüz şartlarında kripto para piyasasına daha çok entegre edilmesi gerekiyorken, JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, insanlara dijital varlıklardan uzak durmaları gerektiğini söyledi. Kripto para yatırımcılarının artmasından dolayı, kendi yatırımcılarının da kripto para ve Bitcoin’e ilgisinin arttığını ifade etti.

Dimon, Dijital Varlıktan Uzak Durun

JPMorgan Chase and Co’nun Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı, geçtiğimiz yıllarda Bitcoin ve kripto piyasasına karşı ” dolandırıcılık ” ifadeleriyle karşı olduğu biliniyordu. Bu ifadeden sonra ne olduysa Dimon, yaptığı açıklamalardan dolayı özür diledi. Akabinde 2020 yılında kripto para ile ilgili ” bu benim fincanım değil ” diyerek insanlarda kafa karışıklığına sebep oldu. Şimdi de ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne verdiği açıklamalarda da konuyla ilgili olumsuz konuşmalarına devam etti.

Kripto para piyasasındaki milyarder yatırımcılara sesleniyorum: ” dijital varlıktan uzak durun ” tavsiyesinde bulunuyorum.

Bu piyasanın altın ve reel para birimleriyle mukayese edilemeyeceğine dikkat çekiyor ve alıcılara dikkatli olun diye ikazda bulunuyorum.

Açıklamalarının kafaları karıştırmamasını, Stablecoins ve Blockchain’den değil, Bitcoin ve diğer dijital varlıklardan bahsettiğini ifade ettiği aktarıldı. Yaptığı açıklamaların ardından şu ifadelere yer verdi:

“Kişisel olarak bir şey hakkında ne hissetsem, açıkca belirtiyorum. insanlara paralarını nasıl harcayacaklarını söylemiyorum. bu başka bir değerlendirme”

JPM Pazara Girmeyi Planlıyor

Açıklamalarının kendi şahsi görüşü olduğunu belirten Dimon, müşterilerimizin çoğu kripto para birimi satın almalarına veya satmalarına yardımcı olabilir misiniz? diye soruyor. ”Biz tamamen bu talebe yatırım yapıyoruz.” dedi. Müşterilerinden gelen talepler üzerine, bankanın aktif olarak kontrol edebileceği bir BTC fonu sunmayı düşündüklerini ifade etmekten de geri durmadı.

Bilindiği üzere JPM kripto pazarına girmek isteyen tek ABD bankası değil. Daha önce kripto para pazarına giren ABD’nin kadim bankası BYN Mellon, bu yıl kripto para saklama hizmetleri başlattı.

Geçtiğimiz aylarda Goldman Sachs ve Morgan Stanley de bu zincire dahil olmuş ve Bitcoin ile ETF başlatmak için bazı girişimlerde bulunmuşlardı.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

3 Yorum

  1. Amerikan dolarının gücünü kaybedeğinden kortuğunuz için kötülüyor, bunların hepsi bir maşa, dolara alternatif bir ödeme aracını kabullenmek istemiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar bu kripto dünyası onlara mezar olacak.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Ripple’a (XRP) Bir Darbe Daha: SEC, İstediğini Vermiyor!

Ripple davasına bakan Bölge Hakimi Sarah Netburn, davayı etkileyecek çok önemli kararlardan birisine imza attı. Netburn, Ripple'ın özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Bu Altcoin, Bütün Düşüşe Rağmen Patlayabilir!

Kripto para piyasası, Bitcoin'in 40.200 dolara kadar gerilemesi ile beraber büyük bir kaos yaşıyor ve altcoinler bundan çok kötü etkilenmekte. Birçok altcoin dip noktaya...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...

Ethereum (ETH) Teknik Analizi Tehlike Uyarısı Veriyor!

Kripto para piyasasının günlerdir yaşadığı düşüşten en çok altcoinler ve spesifik olarak da Ethereum (ETH) etkilendi. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto...

Balinalar Bitcoin (BTC) Satmaya Başladı mı?

Kripto para sektöründe devam eden deprem özellikle Bitcoin'in 40.000 dolar altını geçici bir süreliğine ziyaret etmesi ile derinleşse de yavaş yavaş toparlanıyor. Bitcoin fiyatı...