Bitcoin (BTC)Joe Biden'ın Enflasyon Açıklaması, Bitcoin'i Etkileyecek mi?

Joe Biden’ın Enflasyon Açıklaması, Bitcoin’i Etkileyecek mi?

ABD'de enflasyon artışı devam ediyor.

Takip et blank

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz dakikalarda, enflasyon verileri hakkında yeni bir açıklama yaptı.

ABD’de bugün açıklanan enflasyon oranlarının beklenenden yüksek gelmesi, birçok yatırımcıya zarar vermiş durumda. Bu enflasyon artışı nedeniyle ABD borsaları değer kaybederken, Bitcoin‘in de düşüş yaşadığı görüldü.

Bir süredir Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell, enflasyon oranlarını düşürmek üzerine faiz artışları gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz aylara kadar bu hamlelerin olumu geri dönüşleri olsa da, bugün açıklanan veriler enflasyon hakkında sorunların devam ettiğini gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz dakikalarda enflasyon hamleleri hakkında açıklamalarda bulunan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın şu sözleri dikkat çekti:

Enflasyon Amerika halkı için gerçek bir sorun. Görmek istediğimiz kadar hızlı düşmüyor, enflasyonun çok hızlı düşmesi gerekli.”

Enflasyonun ABD halkı için çok büyük bir sorun olduğunu kabul eden Biden, yapılan hamleler sonucu hızlı bir düşüş beklese de, bu düşüşün gerçekleşmediğini söylüyor.

Yapılan bu açıklamalar 15 Haziran için FED‘e bir gönderme olduğu düşünülmekte. Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell, bugün yapılan açıklamalar ve ortaya çıkan veriler sonucu, ilerleyen günlerde 75 baz puanlık faiz artışını değerlendirebilir.

Olası bir 75 baz puanlık faiz artışında sert bir şekilde düşüş yaşamasını beklediğimiz ABD borsaları ve kripto paralar, 50 baz puanlık artış gelmesi halinde ise yükseliş yaşayabilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...