Bitcoin (BTC)Joe Biden'ın Enflasyon Açıklaması, Bitcoin'i Etkileyecek mi?

Joe Biden’ın Enflasyon Açıklaması, Bitcoin’i Etkileyecek mi?

ABD'de enflasyon artışı devam ediyor.

Takip et blank

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz dakikalarda, enflasyon verileri hakkında yeni bir açıklama yaptı.

ABD’de bugün açıklanan enflasyon oranlarının beklenenden yüksek gelmesi, birçok yatırımcıya zarar vermiş durumda. Bu enflasyon artışı nedeniyle ABD borsaları değer kaybederken, Bitcoin‘in de düşüş yaşadığı görüldü.

Bir süredir Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell, enflasyon oranlarını düşürmek üzerine faiz artışları gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz aylara kadar bu hamlelerin olumu geri dönüşleri olsa da, bugün açıklanan veriler enflasyon hakkında sorunların devam ettiğini gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz dakikalarda enflasyon hamleleri hakkında açıklamalarda bulunan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın şu sözleri dikkat çekti:

Enflasyon Amerika halkı için gerçek bir sorun. Görmek istediğimiz kadar hızlı düşmüyor, enflasyonun çok hızlı düşmesi gerekli.”

Enflasyonun ABD halkı için çok büyük bir sorun olduğunu kabul eden Biden, yapılan hamleler sonucu hızlı bir düşüş beklese de, bu düşüşün gerçekleşmediğini söylüyor.

Yapılan bu açıklamalar 15 Haziran için FED‘e bir gönderme olduğu düşünülmekte. Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell, bugün yapılan açıklamalar ve ortaya çıkan veriler sonucu, ilerleyen günlerde 75 baz puanlık faiz artışını değerlendirebilir.

Olası bir 75 baz puanlık faiz artışında sert bir şekilde düşüş yaşamasını beklediğimiz ABD borsaları ve kripto paralar, 50 baz puanlık artış gelmesi halinde ise yükseliş yaşayabilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Geri Sayım Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünün erken saatlerinde her ne kadar değer kazanmış olsa da, son saatlerde ciddi miktarda sert bir şekilde düşüşe geçmiş...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Düşüşlerin Sebebi Belli Oldu!

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyada yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Rusya - Ukrayna savaşının başlamasının ardından büyük bir çöküş yaşayan BTC, yine benzer...

Çöküşü Bilen Analist, Bitcoin’de (BTC) Yine mi Haklı Çıkacak?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Crypto Capo, kripto gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörde ses...

Son Dakika: Bu Gelişme, Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Getirdi!

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya - Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin - Tayvan gerilimi kripto...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Bu 2 Altcoin Temmuz Ayında Ralliyi Başlattı!

Bitcoin 1 yılın ardından ilk kez bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Temmuz ayı itibariyle yüzde 25'e varan bir yükseliş yaşayan lider kripto para...

Dikkat: Binance CEO’su CZ, Bitcoin’de (BTC) Boğanın Formülünü Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle paylaştığı bir tweet'de, kripto para sektörü hakkında kritik söylemlerde...