Bitcoin (BTC)Jim Rogers: "Hükümetler, Bitcoin'i (BTC) Kontrol Etmek İstiyor"!

Jim Rogers: “Hükümetler, Bitcoin’i (BTC) Kontrol Etmek İstiyor”!

Hükümetler Bitcoin'i kontrol edebilir mi?

Takip et blank

Ünlü yatırımcı Jim Rogers, Bloomberg ile yaptığı son röportajda kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini yatırımcılar ile paylaştı. Quantum Fund ve Soros Fund’ın kurucu ortağı olan Rogers, bu röportajda kritik söylemlerde bulunmuş durumda.

Jim Rogers röportajına, “Tanıdığım bazı insanlar kripto paralara yatırım yapıyor ve  kazanıyor. Birçoğu ise yaşanan düşüşlerin ardından iflas etti” diyerek başladı:

“Karım kripto paralara devasa oranda yatırım yapıyor ama ben o ürünleri tercih etmiyorum. çünkü tüm paramız bilgisayarın içinde ve hükümetler bu paraları kontrol etmek istiyor.”

Rogers, hükümetlerin kripto para birimlerinin fiat para birimleriyle rekabet etmesine izin vermeyeceklerini açıkladı. Kripto paraları hükümetler yüzünden tehlikeli bulan başarılı yatırımcı, röportajını şu sözlerle tamamladı:

“hükümetler Her şeyi düzenlemek istiyorlar.”

“kripto para birimleri sadece ticaret araçlarıysa tamam ama kast edildiği gibi bir para birimi ise hükümetler devreye girecektir.”

Kripto varlıkların birer para birimi olarak kullanılmasının yaygınlaşmaya devam etmesi halinde hükümetlerin devreye gireceğini iddia eden Rogers, birçok yatırımcıyı korkuttu.

Her ne kadar devletler kripto para birimlerine ambargo koymak ve düzenlemek istiyor olsalar da, şimdilik Bitcoin üzerinde böyle bir egemenlik kurma ihtimalleri bulunmamakta.

ABD’nin son dönemlerde yaptığı gibi hükümetler Bitcoin‘in değer kaybetmesine yol açabilir ancak uzun vadede devam eden yükseliş trendini bozamazlar.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

  1. Tebrik ederim admin! Budur! Ellerinden geleni ardlarına komasınlar! Bu zaten para ile para kazanan kan emicilerin sonunu getirmek için tasarlandı. İnsan üstü bir buluş. Güçleri yetmeyecek. Ancak şu an olduğu gibi pijliq yapabilirler. Onu da yapamayacakları gün gelecek. Yeter ki insanlık bunu daha erken anlasın ve destek olsun.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

SICAK GELİŞME: Bitcoin’de (BTC) Çok Yüksek CDD Verisi Geldi! Neler Olacak?

Kripto para sektöründe kritik saatler devam ediyor. Binance - SEC duruşması nedeniyle piyasada volatil hareketler meydana gelmekte. Büyük yatırımcılarda, son dakikalarda kritik hamleler yapmaya...

Bitcoin Borsası Binance’den, Altcoin Listeleme Duyurusu Geldi!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, sektör hakkında önemli kararlar almaya devam ediyor. Binance borsası bugün itibariyle yeni altcoin parite...

DİKKAT: Bitcoin Borsası Binance, Bu 15 Altcoin Paritesini Delist Ediyor!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz aylarda 150 milyon kullanıcı barajını aşmayı başardı. Her ne kadar SEC nedeniyle Binance'in...

Bitcoin’de Yarın Fırtına Kopabilir! BTC’de FED Faiz Kararı Bekleniyor!

Kripto para sektöründe son günlerde hareketliliğin başladığı görülüyor. Yarın itibariyle ABD Merkez Bankası'nın (FED) yeni faiz kararını açıklayacak olması, haliyle dolara endeksli yatırım araçlarının...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu Popüler Altcoin’e Güzel Haber!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, aldığı kararlarla kripto sektörünü yönlendirmeye devam ediyor. Binance son süreçte her ne kadar ABD...

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Coinbase, Bu Altcoin’i Listeleyecek!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Coinbase, geçtiğimiz dakikalarda resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir duyuru paylaştı. Son dakikalarda...