Bitcoin (BTC)Jim Rogers: "Hükümetler, Bitcoin'i (BTC) Kontrol Etmek İstiyor"!

Jim Rogers: “Hükümetler, Bitcoin’i (BTC) Kontrol Etmek İstiyor”!

Hükümetler Bitcoin'i kontrol edebilir mi?

Takip et blank

Ünlü yatırımcı Jim Rogers, Bloomberg ile yaptığı son röportajda kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini yatırımcılar ile paylaştı. Quantum Fund ve Soros Fund’ın kurucu ortağı olan Rogers, bu röportajda kritik söylemlerde bulunmuş durumda.

blank

Jim Rogers röportajına, “Tanıdığım bazı insanlar kripto paralara yatırım yapıyor ve  kazanıyor. Birçoğu ise yaşanan düşüşlerin ardından iflas etti” diyerek başladı:

“Karım kripto paralara devasa oranda yatırım yapıyor ama ben o ürünleri tercih etmiyorum. çünkü tüm paramız bilgisayarın içinde ve hükümetler bu paraları kontrol etmek istiyor.”

Rogers, hükümetlerin kripto para birimlerinin fiat para birimleriyle rekabet etmesine izin vermeyeceklerini açıkladı. Kripto paraları hükümetler yüzünden tehlikeli bulan başarılı yatırımcı, röportajını şu sözlerle tamamladı:

blank

“hükümetler Her şeyi düzenlemek istiyorlar.”

“kripto para birimleri sadece ticaret araçlarıysa tamam ama kast edildiği gibi bir para birimi ise hükümetler devreye girecektir.”

Kripto varlıkların birer para birimi olarak kullanılmasının yaygınlaşmaya devam etmesi halinde hükümetlerin devreye gireceğini iddia eden Rogers, birçok yatırımcıyı korkuttu.

Her ne kadar devletler kripto para birimlerine ambargo koymak ve düzenlemek istiyor olsalar da, şimdilik Bitcoin üzerinde böyle bir egemenlik kurma ihtimalleri bulunmamakta.

ABD’nin son dönemlerde yaptığı gibi hükümetler Bitcoin‘in değer kaybetmesine yol açabilir ancak uzun vadede devam eden yükseliş trendini bozamazlar.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

  1. Tebrik ederim admin! Budur! Ellerinden geleni ardlarına komasınlar! Bu zaten para ile para kazanan kan emicilerin sonunu getirmek için tasarlandı. İnsan üstü bir buluş. Güçleri yetmeyecek. Ancak şu an olduğu gibi pijliq yapabilirler. Onu da yapamayacakları gün gelecek. Yeter ki insanlık bunu daha erken anlasın ve destek olsun.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...