Bitcoin (BTC) Jim Rogers Bitcoin (BTC) Almak için Geç Kaldığını ve Pişman Olduğunu Söyledi!

Jim Rogers Bitcoin (BTC) Almak için Geç Kaldığını ve Pişman Olduğunu Söyledi!

Ünlü milyarderin tek endişesi; Hükümetler kripto paralara yasak getirebilir.

Takip et blank

Kuantum Fonu’nu kurucularından olan ünlü milyarder ve yatırımcı Jim Rogers, Bitcoin’i şimdiye kadar almamasının büyük bir hata olduğunu ve bu hatadan dolayı çok pişman olduğunu söyledi.

Şu an içinde Bitcoin’e neden yatırım yapmadığını şöyle dile getirdi: ”Hükümetlerin kripto paralar için ileri de ne gibi bir yol izleyeceğini öngörülemediğini” söyledi. Tamamen yasaklanması konusunda ise endişelerini dile getirdi.

Rogers, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, tahvillerin bir balon olduğunu, altın ve gümüş fiyatlarının daha yükseklere çıkmasını bekliyor. Konu Bitcoin olunca açıklamalarına devam etti:

“Keşke Bitcoin alsaydım. Var olan birçok kripto para olmasına rağmen hepimiz şu günlerde Bitcoin’i duyuyoruz. Bu gidişat ile daha da duymaya devam edeceğiz.”

Rogers düşüncesine göre, ileri de kripto paraları başarısı bir adım daha ileri taşıyarak ülke paralarının yerini alacaktır. Bu durumda ise hükümetler engel olmak için elinden geleni yapacaktır. Hükümetlerin Kripto Para vergisi almanın çok zor olduğunu bildikleri için kripto paraları yasaklayabileceği konusunda uyardı. Bir röportajında ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bitcoin bir ticaret aracı yerine uygun bir para birimi haline gelirse, bunu yasaklayabilirler. Hükümetler kontrolü kaybetmek istemiyor. Aslında bu benim tahminim hiçbir zaman hükümetlerle olan deneyimim değil.”

Hükümetlerin kripto paralara yasak getirebileceği konusunda dikkat edilmesini söyleyen ilk kişi Rogers değildir. Daha öncede konuyla ilgili Harvard Profesörü Kenneth Rogoff defalarca uyarılarda bulunmuştu. Hükümetlerin Bitcoin’in asla ana paraların yerine geçmesine müsaade etmeyeceğini belirtti.

Risk Tersine Çevirme Danışmanları’nın kurucusu Dan Nathan, ABD’nin Elon Musk’ın Tesla’sı gibi şirketlerin bünyesindeki dolarları, Bitcoin ile değiştirmesine artık izin vermeyeceğini söyledi.

Önemli bir Bitcoin savunucusu olarak bilinen Max Keiser ilginç tahmini dikkat çekti. BTC fiyatı 50 bin doları geçtiğinde, birçok milyarder ve ünlü yatırımcıların akın edeceğini söyledi. Bu isimler arasında Rogers’da yer alıyor. İlginç olan konu ise tam bir Bitcoin düşmanı ve altın savunucu olan Peter Schiff’in bile yüklü yatırım yapacağını öngördü.

Rogers önceden Bitcoin almadığı için pişmanlığını dile getirse de, Schiff fikri değişmiş gibi gözükmüyor. Hala Bitcoin’in değerinin elinde sonunda sıfıra ineceği konusunda ısrarcı olmasına rağmen, 100 bin dolara da çıkabileceğini söyledi.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...

Analist, NFT’ler Sayesinde Rekor Kırmasını Beklediği Altcoini Açıkladı

NFT çılgınlığı son dönemde nispeten hız kesse de NFT'ler ile ilgili kripto para projeleri rekor kırmaya devam ediyor. Ünlü kripto para analisti Ben Armstrong...

XRP Fiyatı Rekor Tazeledi: XRP Fiyatı Hangi Seviyeyi Hedefliyor?

XRP fiyatı dava ile ilgili gelişmeler nedeniyle sert düşse de yine dava ile ilgili gelişmeler sayesinde yükselişe geçti. Son 24 saat içerisinde %16 ve...