Basın BülteniIslamic Coin, Müslüman Müşteriler İçin Kripto Kabulünü Artırarak Kamuya Yayınlamayı Planlıyor

Islamic Coin, Müslüman Müşteriler İçin Kripto Kabulünü Artırarak Kamuya Yayınlamayı Planlıyor

Takip et blank

Orta Doğu, kripto para biriminin benimsenmesinde önemli artışlara tanık oluyor. Bölge, dijital para birimlerine ve blockchain teknolojisine büyük ilgi göstererek kripto işlemlerinde önemli artışlara yol açtı.

MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesindeki kripto para işlemleri, 2022’de bir önceki yıla göre %48’lik kayda değer bir artışı temsil ederek toplam 566 milyar dolara ulaştı. Bu, çeşitli bölgesel amaçlar için kripto para birimlerinin artan bir şekilde kabul edildiğini ve kullanıldığını gösterir.

Ek olarak, Müslüman çoğunluklu birkaç ülke, küresel kripto kabulünde liderler olarak ortaya çıktı. Pakistan, Türkiye, Endonezya ve Nijerya gibi ülkeler kendilerini kripto para benimseme endeksinde ilk 20 ülke arasında konumlandırdılar. Bu, bu ulusların dijital varlıklara ve blok zinciri teknolojisine olan coşkusunu ve katılımını göstermektedir ve bu da Helal blok zincirinin yeniliğini yönlendirmiştir: Islamic Coin ($ISLM).

Helal Bir Kripto Para Birimi ile Tanışın

İslami Para, Şeriat kurallarına ve finans geleneklerine uyan modern bir dijital varlıktır. Arabian Business’a göre, Haqq ağı, “İslami” teriminin istismar edildiğine dair herhangi bir algıyı önlemek için özel bir satış yöntemini kullanan ilk ağ oldu. Bu yaklaşım, ilgili tacirleri kendilerine yabancı bir yatırım fırsatına dönüştürürken derneği sadece dikkat çekmek için bir araç olarak kullandığı yönündeki endişeleri gidermeyi amaçlıyordu.

İslami Madeni Paranın değeri yalnızca piyasa tarafından belirlenir ve fiyatlandırmada adalet sağlanır. Geleneksel fiat para birimlerinden farklı olarak, Islamic Coin, birincil odak noktası faiz oranları yoluyla kâr sağlamak olan bankalardan bağımsız olarak çalışır.

Yeni İslami Paralar basıldığında, çıkarılan miktarın %10’u Evergreen DAO kar amacı gütmeyen sanal vakfa tahsis edilir. Bu tahsis iki amaca hizmet ediyor: İslami internet projelerine daha fazla yatırım ve İslami hayır kurumlarına bağışlar.

Haqq Derneği CTO’su Andrey Kuznetsov’a göre, Islamic Coin hayırsever katkıların ötesine geçiyor ve kripto ile ilgili girişimlerin karbon ayak izine odaklanacak. Kripto para birimi, ağ katılımının jeton satın alınmasını gerektirdiği bir risk kanıtı yapısı kullanır. Diğer mutabakat süreçleri ile karşılaştırıldığında, bu prosedür çok daha az enerji tüketir.

İslamic Coin için Büyüyen Bir Pazar

Küresel İslami finans piyasasının, Şer’i uyumlu hizmetler ve finansa yönelik artan talebin etkisiyle 2024 yılına kadar 3,69 trilyon doları aşacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda helal ürün pazarının da 4 trilyon dolara yaklaşması bekleniyor. Islamic Coin Kurucu Ortağı Mohammed AlKaff AlHashmi’ye göre Helal kavramı, gıdanın ötesine geçerek sağlık ve kozmetik gibi alanları da kapsayacak şekilde genişliyor ve toplum etiği ve değerlerine uygunluğu sürdürmenin önemini vurguluyor.

AlHashmi, bireylerin inisiyatiflerini endişe duymadan sürdürebilecekleri temiz ve Şeriata uygun bir atmosferin önemini vurguluyor. Mevcut blok zincirleri, Şeriat uyumlu projeler için ayrı bir ekosistemin inşasını gerektiren oyun veya ilgi alanına dayalı faaliyetler gibi Şeriat uyumlu işletmeleri içerebilir.

Islamic Coin, projenin İslami standartlara uygunluğunu değerlendirmek için tanınmış bölgesel uzmanlardan oluşan bir Şeriat kurulu oluşturmuştur. Bu kurul, aralarında Standard Chartered, Abu Dhabi Islamic Bank ve Dubai Islamic Bank gibi tanınmış kurumların da bulunduğu 40 bankadan oluşmaktadır.

“Şeriat Kahini, merkezileşmeyle ilgili endişeleri ele alacaktır. Haqq blok zincirine bir proje gönderildiğinde, topluluk tarafından değerlendirilir ve ardından daha ayrıntılı inceleme için Şeriat mahkemesine gönderilir. AlHashmi, projenin Şeriat’a uygun olduğu tespit edilirse, incelendiğini ve uyumlu olduğunu gösteren belgeler veriliyor’ dedi.

Şeriat kurulu ve Şeriat Kahini, uyum için güvenilir ve şeffaf bir yapı sunarak projelerin İslami standartlara uymasını garanti etmek için kontrol noktaları olarak hareket eder. Haqq blok zinciri, tüm girişimler tarafından kullanılabilir ve geniş bir katılımcı yelpazesini memnuniyetle karşılar.

Şeriata Uygun Müşterilerle Ortaklıklar Kurmak

Haqq Derneği, İslami Madeni Parayı tanıtmak için Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi (IIUM) ile ortaklık kurdu. Bu inisiyatif, blockchain ve kripto para birimleri hakkında farkındalığı ve anlayışı artırmayı ve aynı zamanda hoş bir öğrenme ortamı yaşatmayı amaçlıyor.

Haqq ve IIUM, bu projenin bir parçası olarak Malezya’da kripto ve blok zinciri teknolojileri üzerine ücretsiz kurslar verecek bir blok zinciri akademisi inşa edecek. Ayrıca, IIUM öğrencileri bu derslere katılabilecek ve mevcut üniversite programlarına yönelik kredi alabileceklerdir.

Haqq ve Islamic Coin, DDCap Group ile güçlerini birleştirdi. Dünya çapındaki finansal mesajlaşma sistemi SWIFT de dahil olmak üzere Web2 finansal ürünlerine Şeriat uyumlu bir Web3 alternatifi oluşturmak için işbirliği yapacaklar.

Bunun yanı sıra Haqq, şeriata uygun Web3 teknolojisini geleneksel Web2 ortamlarına sunmak için çeşitli perakende ve e-ticaret platformlarıyla ortaklık kuruyor: En son işbirliklerinden biri, dünyanın en büyük ev takas platformu Holiday Swap ile oldu.

Müslüman Dünyasına ve Ötesine İkram

Dünya çapında yaklaşık 1,8 milyar Müslüman ile kripto endüstrisinde geniş ve kullanılmayan bir pazar var. Dubai merkezli Haqq Blockchain, helal bir kripto para birimi sunarak, dini inançlarına sadık kalırken dijital para birimine katılmak isteyen Müslüman bireylerin ve kurumların ihtiyaç ve çıkarlarını karşılamayı amaçlıyor.

Bunun ötesinde, İslam’ın belirli ilkeleri – özellikle krediye dayalı finansal alışverişlerden kaçınmak ve hayır işlerinin yoğunlaşması – İslami Madeni Paranın özel satışlarının en az %50’sini oluşturan gayrimüslimler için caziptir.

Yukarıdakiler göz önüne alındığında, şeriata uygun finansal yöntemlere ve ürünlere olan talebin arttığı açıktır. Bu gelişmelere kripto para biriminin başarılı ilk satışlarını ekleyin ve işaretler parlak bir geleceğe işaret ediyor. Haqq Blockchain ve Islamic Coin’in Web3 ve kripto alanındaki birçok Şeriat odaklı girişimin ilki olmasını bekleyin.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin İşlem Çiftlerini Delist Edeceğini Duyurdu!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kripto sektörünün lokomotifi olmaya devam ediyor. Binance'in aldığı kararlar, kripto varlıkların fiyat hareketlerini doğrudan...

Piyasa Uzmanları: Bitcoin Yatay Gidecek Ama Bu Altcoin Sert Yükselebilir!

Kripto para sektöründeki kritik süreç devam ediyor. Yatırımcılar lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) ve altcoin'lerin önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği hareketleri merak etmekte. Her ne kadar...

SON DAKİKA: ABD’de Önemli Ekonomi Verileri Açıklandı! Bitcoin İçin İyi mi Kötü mü?

Bugün itibariyle geleneksel finans piyasalarında ve kripto para sektöründe ABD'den gelecek olan ekonomi verileri takip ediliyordu. Geçtiğimiz dakikalarda ABD'deki istihdam ve işsizlik piyasasına ilişkin...

Bir Kripto Balinası, Binance’deki Bu Altcoin’de Zararına Satış Yapıyor!

Kripto para sektörünün en büyük yatırımcıları olarak gösterilen balinalar, alım satım hamleleri ile kripto varlıkları etkileyebiliyor. Bazı küçük yatırımcılar, balinaların alım satımlarını taklit ederek...

Bitcoin Borsası Binance, Yeni Bir Altcoin Parite Listeleme Duyurusu Paylaştı!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlar ile piyasanın gündeminde kalmaya devam ediyor. Binance bugün itibariyle ise yeni bir altcoin listeleme duyurusu paylaştı. Popüler...

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’i Listeleme Kararı Aldı!

Son dakikalarda gelen bilgilere göre dev kripto para borsası Binance, Pyth Network (PYTH) isimli altcoin'i listeleyecek. PYTH son günlerde staking ve airdrop gelişmeleri ile...