AltcoinİDDİA: Arkham (ARKM), Binance ve FTX'in Açıklarından Faydalandı!

İDDİA: Arkham (ARKM), Binance ve FTX’in Açıklarından Faydalandı!

Arkham ekibi hakkında kritik iddialar ortaya atıldı.

Takip et blank

Son günlerde Arkham (ARKM) isimli altcoin‘in yeniden gündeme geldiği görülüyor. Son birkaç gündür VC’lerin yüklü ARKM satışları gerçekleştirmesi, birçok ARKM destekçisinin canını sıkmıştı.

Son 4 gün içerisinde %20’lik bir düşüş gerçekleştiren ARKM, bugünde değer kaybetmeye devam ediyor. Arkham Intel hakkında ortaya atılan bazı iddialar, ARKM’yi kötü etkiliyor.

Ortaya çıkarttığı önemli olaylar ile birçok defa gündeme gelen CryptoLeaks, son araştırmasında Arkham Intel’e odaklandı.

Paylaşılan son iddialara göre Arkham Intel anonim cüzdanların kimliklerini tespit etmek için Binance ve iflas eden kripto borsası FTX‘in açıklarını kullanıyordu.

Konu ile ilgili CryptoLeaks’in paylaştığı son raporda başlıca bu detaylar yer alıyor:

“Arkham Intelligence, bir çevrimiçi hizmet olarak sunulan “blok zincir istihbaratı” platformudur. Arkham platformu, müşterileri için hedeflenen kişilerin özel kripto para adreslerini ortaya çıkarabilir (doxxing yapabilir).

Arkham, bir kişinin X profili (eski adıyla Twitter profili) üzerinden giderek, onların özel kripto para adreslerini ve işlemlerini geri döndürebileceğini iddia ediyor.

peki bunları nasıl yapıyorlar?

Haziran ve Ekim 2022 arasında Arkham Intelligence’da yazılım mühendisi olarak çalışan Kamil Szczerba, Binance’te teknik bir arka kapı oluşmasına neden olan bir güvenlik sorunu olduğunu söyledi.

Bitcoin bakiyesine bağlı olan bir e-posta adresini elde etmek için platform üzerinden çok küçük bir miktar kripto para göndermek yetiyordu.

Kamil Szczerba’nın aktardıklarına göre bu istismar o kadar verimli oldu ki, Arkham ekibi Binance’in söz konusu güvenlik açığını giderebileceğinden korktuğundan gece boyunca bilgi çıkarmak için çalıştı.”

Arkham Intel cephesi ise şuan itibariyle bu iddialara bir cevap vermedi. Bu iddiaların doğrulanması veya kanıtlanması, ARKM’deki düşüşlerin hızlanmasına yol açabilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dev Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Listeleyeceğini Duyurdu! İşte Ayrıntılar..

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan KuCoin, kısa bir süre önce yeni bir duyuru paylaştı. Son paylaşılan duyuru...

Dev Bitcoin Borsası, Bu 3 Altcoin’i Birden Listeleyecek!

Kripto para borsalarının listeleme ve delist duyuruları, kripto varlıkların fiyat hareketlerini derinden etkilemeye devam ediyor. Önemli kripto para borsalarından bir tanesi olan MEXC, bugün...

SON DAKİKA: ABD Enflasyon Verisi Açıklandı! Bitcoin İçin İyi mi Kötü mü?

Bugün itibariyle finans piyasalarının ana gündem maddesinde ABD enflasyon verileri yer alıyordu. Geçtiğimiz dakikalarda kritik veriler açıklandı. ABD'den gelen Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin...

SON DAKİKA: Disney, Binance’deki Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Son dakikalarda gelen bilgilere göre Disney, Binance'de listelemiş bir proje olan Flow'un yaratıcısı Dapper Labs ile bir ortaklık kurdu. Disney ve Dapper Labs bu...

SON DAKİKA: Binance’de Listeli Bu Altcoin, Büyük Duyuru Tarihini Açıkladı!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de listelenmiş bir proje olan Floki Inu (FLOKI), geçtiğimiz dakikalarda önemli bir duyuru paylaştı. Floki Inu'nun...

Bitcoin Borsası Binance’den, Türklerin Takibindeki Bu Altcoin’e Güzel Haber!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlar ile kripto varlıkların gidişatlarını dahi değiştirebilmekte. Popüler borsanın destek verdiği projelerin, sürecin ilerlemesiyle diğer projelere kıyasla çok...