AltcoinHerkesin Dilindeki MINA'da Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Herkesin Dilindeki MINA’da Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Mina (MINA) fiyat analizi…

Takip et blank

Lider kripto para Bitcoin’e (BTC) benzer bir ağa sahip olan ve daha çok ödeme odaklı ilerleyen Mina (MINA), son günlerde düşen piyasada gösterdiği yükseliş performansıyla birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başarıyor.

Özellikle Ağustos ayında dünyanın en büyük borsası olan Binance’de listelenmesiyle büyük bir değer artışı yakalayan MINA, diğer altcoinler gibi Eylül ayında yaşadığı düşüş trendini %20’ye yakın bir yükselişle kırdı. Düşüş trendinin kırılması sonrasında 1,16 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan MINA, yayın saati itibariyle 4,595 dolar üzerinden alıcı buluyor.

MA50’den Aldığı Destekle MA20 Direncine

Binance’de listelenmesinin ardından 6,495 dolara çıkarak ATH yapan MINA, günlük grafik üzerinde önemli bir noktadan destek alarak yükselişe geçti.

blank
Mina (MINA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yeşil yükseliş trendinden aldığı güçle yükselişe geçtiği görülen MINA için aslında o seviyede bulunan MA50 de (4,105 Dolar) oldukça büyük önem arz ediyor. Ayrıca VPVR göstergesine bakıldığında da 4,172 dolarda alıcıların galip geldiği ve bu aralığın önemini arttırdığı görülüyor. Yaşanan yükseliş sonrası MA20 (4,787 Dolar) direncine doğru ilerleyen MINA, grafik üzerinde uygulanan fibonacci 0.5 seviyesi olan 4,573 dolar üzerinde fiyatlanıyor.

Alım yönlü hareket etmek isteyen yatırımcılar, fibonacci 0.5 seviyesi ve MA20’nin üzerinde kapanış yapmasıyla yine bu seviyeler altındaki kapanışlarda stop olacak şekilde pozisyon alabilirler. Ayrıca yükseliş sonrası düşüşü bekleyip almak isteyen yatırımcılar ise 4,172 dolar civarında alımlarını yaparak MA50 altındaki kapanışları stop belirleyebilirler.

Yeşile Dönen Ichimoku Bulutu!

Son günlerin gözde altcoinleri arasında yer alan ve yükselişiyle ilgi odağı haline gelen MINA’nın 4 saatlik grafik üzerinde incelendiğinde önemli dirençlere kadar geldiği görülüyor.

blank
Mina (MINA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uygulanan Ichimoku bulutunun üzerine çıkmayı başaran ve hem MA100 (4,616 Dolar) hem de MA200 (4,595 Dolar) dirençlerini kırmaya çalışan MINA grafiğinde bulutun yeşile döndüğü dikkat çekiyor. Fibonacci açısından önemli 4,621 dolar üzerinde de mum kapanışı yapan MINA’nın bu kapanışlara devam etmesi halinde 4,89 ve 5,158 dolar seviyelerini hedeflemesi bekleniyor.

Son olarak 4 saatlik grafik nezdinde pozisyon almak isteyen yatırımcılar, bahsedilen seviye üzerinde mum kapanışını veya 4,288 dolar desteğine olabilecek bir düşüşü bekleyerek alım yapabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin Düşerken, Bu Altcoin’den Kritik Duyuru Geldi!

VeChain Vakfı, bugün itibariyle VeCarbon platformlarını desteklemek için Amazon Web Services (AWS) ile yeni bir ortaklığa imza attı. Kripto para sektöründe ciddi miktarda ses...