AltcoinHerkesin Dilindeki MINA'da Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Herkesin Dilindeki MINA’da Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Mina (MINA) fiyat analizi…

Takip et blank

Lider kripto para Bitcoin’e (BTC) benzer bir ağa sahip olan ve daha çok ödeme odaklı ilerleyen Mina (MINA), son günlerde düşen piyasada gösterdiği yükseliş performansıyla birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başarıyor.

blank

Özellikle Ağustos ayında dünyanın en büyük borsası olan Binance’de listelenmesiyle büyük bir değer artışı yakalayan MINA, diğer altcoinler gibi Eylül ayında yaşadığı düşüş trendini %20’ye yakın bir yükselişle kırdı. Düşüş trendinin kırılması sonrasında 1,16 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan MINA, yayın saati itibariyle 4,595 dolar üzerinden alıcı buluyor.

MA50’den Aldığı Destekle MA20 Direncine

Binance’de listelenmesinin ardından 6,495 dolara çıkarak ATH yapan MINA, günlük grafik üzerinde önemli bir noktadan destek alarak yükselişe geçti.

blank
Mina (MINA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yeşil yükseliş trendinden aldığı güçle yükselişe geçtiği görülen MINA için aslında o seviyede bulunan MA50 de (4,105 Dolar) oldukça büyük önem arz ediyor. Ayrıca VPVR göstergesine bakıldığında da 4,172 dolarda alıcıların galip geldiği ve bu aralığın önemini arttırdığı görülüyor. Yaşanan yükseliş sonrası MA20 (4,787 Dolar) direncine doğru ilerleyen MINA, grafik üzerinde uygulanan fibonacci 0.5 seviyesi olan 4,573 dolar üzerinde fiyatlanıyor.

Alım yönlü hareket etmek isteyen yatırımcılar, fibonacci 0.5 seviyesi ve MA20’nin üzerinde kapanış yapmasıyla yine bu seviyeler altındaki kapanışlarda stop olacak şekilde pozisyon alabilirler. Ayrıca yükseliş sonrası düşüşü bekleyip almak isteyen yatırımcılar ise 4,172 dolar civarında alımlarını yaparak MA50 altındaki kapanışları stop belirleyebilirler.

Yeşile Dönen Ichimoku Bulutu!

Son günlerin gözde altcoinleri arasında yer alan ve yükselişiyle ilgi odağı haline gelen MINA’nın 4 saatlik grafik üzerinde incelendiğinde önemli dirençlere kadar geldiği görülüyor.

blank
Mina (MINA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uygulanan Ichimoku bulutunun üzerine çıkmayı başaran ve hem MA100 (4,616 Dolar) hem de MA200 (4,595 Dolar) dirençlerini kırmaya çalışan MINA grafiğinde bulutun yeşile döndüğü dikkat çekiyor. Fibonacci açısından önemli 4,621 dolar üzerinde de mum kapanışı yapan MINA’nın bu kapanışlara devam etmesi halinde 4,89 ve 5,158 dolar seviyelerini hedeflemesi bekleniyor.

Son olarak 4 saatlik grafik nezdinde pozisyon almak isteyen yatırımcılar, bahsedilen seviye üzerinde mum kapanışını veya 4,288 dolar desteğine olabilecek bir düşüşü bekleyerek alım yapabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Direnci Kıran Cosmos’da (ATOM) Boğa Sinyali! – ATOM Teknik Analizi!

Kripto para evrenindeki Blockchain ağlarının birbirleriyle olan iletişimi sağlama amacıyla oluşturulan bir ekosistem olan Cosmos (ATOM), yayın saati itibariyle 37.80 dolar üzerinde işlem görüyor. Piyasadaki...

Dogecoin (DOGE) Topluluğundan, Elon Musk’a Sitemli Hatırlatma!

Tesla CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden birisi konumundaki Elon Musk, Code Conference etkinliğinde sadece kripto paralar hakkında konuşmadı. Musk, aynı zamanda SpaceX uçuşları hakkında...

Bitcoin (BTC) Ayıları Uyuttu: Boğalar İle Yoluna Devam Edecek Mi?

Zincir içi değerlendirilen verilere göre, Bitcoin (BTC) üst üste beşinci defa Eylül ayını yeşil bölgede kapatamadığı görülüyor. Ancak Eylül 2021'in 2020-2019’a oranla nispeten daha...

Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Kritik Seviye Aşılabilecek mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi XRP, belirsizliğin tam ortasında yer alıyor. 1 dolar direncini kırdıktan sonra gelen Çin haberleri...

Ünlü Analist Poppe: Bitcoin, Ethereum ve Diğer 4 Altcoin İçin Hedef Verdi!

Ünlü analist Poppe, önde gelen kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için YouToube'da yaptığı piyasa değerlendirmesinde önemli seviyelere dikkat çekti. Yeni bir kripto...