blank
Bitcoin (BTC)Geri Sayım Başladı: Bitcoin Çok Kararsız! ABD Faiz Verileri Açıklanıyor!

Geri Sayım Başladı: Bitcoin Çok Kararsız! ABD Faiz Verileri Açıklanıyor!

ABD'deki yıllık enflasyon saatler içerisinde açıklanacak.

Takip et blank

Kripto para sektörünün yılın başından beri yaşadığı sert düşüş, sadece birkaç saat içerisinde tersine dönebilir. Bitcoin (BTC) 2022’ye hiç beklendiği gibi bir giriş yapmadı ve 40.000 dolar altına iğne atarak yatırımcıları korkuttu.

Bu düşüş tamamen ABD ve Federal Rezerv’in hareketlerine bağlı olarak gerçekleşti. Şimdi ise yine ABD ile ilgili bir gelişme, sektörün yönünü tersine çevirebilir.

Enflasyon Verisi İçin Nefesler Tutuldu

Bugün TSİ 16:30 itibarıyla ABD’deki yıllık enflasyon verisi açıklanacak. FED Başkanı Powell zaten dün yaptığı açıklamada varlık alımlarının mart 2022 gibi bitirileceğini ifade etse de, enflasyon verisinin beklentinin üzerinde gelmesi birçok şeyi değiştirebilir.

İlgili İçerik  FED Başkanı Powell, Bitcoin ve Bütün Piyasaları Etkileyen Açıklamalarda Bulundu

Aşağıda aktarılan tweet içerisinde de vurgulandığı gibi küresel piyasalar ve ekonomistler yıllık enflasyon olarak %7 veya %7.1’e odaklanmış durumda. Beklentinin üzerinde bir enflasyon verisi açıklanması ise kesinlikle hem kripto para piyasalarını hem de diğer geleneksel piyasaları etkileyebilir.

Bu durum S&P 500 ve Nasdaq üzerinde çok sert etki yaratacak durumda ve enflasyonun beklenenin üzerinde gelmesi kripto para sektörü için de yükseliş anlamına gelebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in enflasyona dayanıklı yapısının yanı sıra yatırımcıların da enflasyonun yüksek gelmesi durumunda kripto paralara odaklanması, doğal bir etki-tepki durumu üretiyor.

Ancak eğer enflasyon beklenti sınırında veya beklentinin altında gelirse kripto para sektöründeki düşüş çok daha sert devam edebilir.

Haberimizin yayınlanma saati itibarıyla ise BTC oldukça savruk hareketler sergilemeye devam ediyor. 43.443 dolara iğne atıp, hemen ardından 42.900 dolarlı seviyelere geri çekildi.

Pazartesi günü FED başkanının yaptığı açıklamalar ile derin bir nefes alan Bitcoin, kendini 42.000 dolar üzerindeki güvenli sayılabilecek bölgeye attı. Ancak, BTC’ye bağlı olan tüm kripto piyasası gergin bekleyişini sürdürüyor. İlerleyen bir kaç saat içerisinde yapılacak olan açıklamalara göre piyasa yönünü tayin edecektir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...