Bitcoin (BTC)FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, Bitcoin ve KriptoPara Sektörünün Sorunlarını Dile Getirdi!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitcoin ve KriptoPara Sektörünün Sorunlarını Dile Getirdi!

Genç milyarder blok zincirlerinin çok yavaş olduğunu düşünüyor!

Takip et blank

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, kısa bir süre önce kripto para sektörünün yaşadığı zorlukları dile getiren uzun bir tweet dizisi paylaşımında bulundu. Genç milyarder düzenleyiciler ve kripto para şirketleri arasındaki anlaşmazlıkların kripto endüstrisi için kilit role sahip olduğunu belirtti.

Regülasyonlar Tüm Dünyada Aynı Olmalı

Sam Bankman-Feied, değerlendirme yaparken her ülkenin kendi kanunlarına göre bir kripto para yasa tasarısı belirme yoluna gittiğini belirtiyor. Ancak, kripto işletmelerini kapsayacak kanunların tüm dünyada geçerli olabilecek bir düzenleme ile işlerin rayına oturabileceğini de dile getiriyor.

Aksi takdirde, büyük sorunların asla önüne geçilemeyeceği ve bir çok kripto para borsasının veya diğer aracı kurumların mağduriyet yaşayacaklarını düşünüyor.

”Bütün bu regülasyonların amacı daha güçlü bir zemin oluşturma üzerine kurulmalıdır. Kripto para endüstrisi, sürekli olarak ülkelerin yasa düzenleyici kurumlarının sektöre karşı belirsiz tutumları nedeniyle istenilen beklentiyi bir türlü elde edemiyor.

Düzenleyicilerin kripto para şirketleri üzerindeki baskısı sektörü çok kötü etkiliyor. Kripto para sektörünün en büyük sorunu düzenleyiciler ve kripto para şirketleri arasında yaşan gerilim diyebiliriz. Çünkü, bu durum kripto para piyasasının tamamını etkiliyor.”

Genç milyarder ayrıca mevcut blok zincirlerinin kripto para sektörünün kitlesel benimsenmeye ulaşabilmesi için yeteri kadar hızlı olmadığını savunarak, ölçeklendirme sorunlarını da dile getirdi. Öyle ki, tek bir blok zincirinin dahi yeterli ölçeklenebilirlik standartlarına ulaşamadığını söylüyor.

”Bir blokchain projesi hızlı olduğunu iddia ettiğinde hep gülerim. Hızlı olduğunu iddia edenler için aklıma gelen örnek ise iki kaplumbağanın yarışa girdiği ve birinin diğerinden bir adım daha ilerde olduğu.

rakiplerinden hızlı olabilirsin fakat rakiplerinin de kaplumbağa olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle istenilen hıza ulaşmış bir blok zinciri henüz yok.”

Bankman-Fried, kripto para endüstrisinde kitlesel benimsenmeyi yakalayabilmek için potansiyel olarak milyarlarca kullanıcıya erişim sağlayabilecek oyun sektörüne girmeyi öneriyor.

Bununla birlikte oyun toplulukları içinde, kripto paralara karşı büyük bir isteksizlik olduğu da söyleniyor. Oyun sohbet platformu Discord, kısa bir süre önce Ethereum’a entegre olma planlarından vazgeçtiğini açıklamıştı.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Artık Sadece Dakikalar Kaldı!

Küresel piyasalar ve kripto para yatırımcıları bugün itibariyle ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'a olan ziyaretini takip ediyor. An itibariyle devam eden uçuşu...

Bitcoin Kararsızken, Bu Metaverse Altcoin’i Ahlak Sınırlarını Zorluyor!

Bloktopia tabanlı Shush Club son yapmış olduğu cinsel içerik barındıran ve ahlak sınırlarını aşan bu anlaşmasıyla birlikte birçok yatırımcısının tepkisini çekti. Bazı Metaverse projeleri her...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

FED Üyesinden Faiz Açıklaması Geldi! Bitcoin Etkilenecek mi?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, Amerikan Merkez Bankasının (FED) aldığı faiz kararlarından etkilendiği görülüyor. Enflasyon artışlarını durdurmak için faize başvuran FED, halen başarılı...