blank
Bitcoin (BTC)FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, Bitcoin ve KriptoPara Sektörünün Sorunlarını Dile Getirdi!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitcoin ve KriptoPara Sektörünün Sorunlarını Dile Getirdi!

Genç milyarder blok zincirlerinin çok yavaş olduğunu düşünüyor!

Takip et blank

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, kısa bir süre önce kripto para sektörünün yaşadığı zorlukları dile getiren uzun bir tweet dizisi paylaşımında bulundu. Genç milyarder düzenleyiciler ve kripto para şirketleri arasındaki anlaşmazlıkların kripto endüstrisi için kilit role sahip olduğunu belirtti.

Regülasyonlar Tüm Dünyada Aynı Olmalı

Sam Bankman-Feied, değerlendirme yaparken her ülkenin kendi kanunlarına göre bir kripto para yasa tasarısı belirme yoluna gittiğini belirtiyor. Ancak, kripto işletmelerini kapsayacak kanunların tüm dünyada geçerli olabilecek bir düzenleme ile işlerin rayına oturabileceğini de dile getiriyor.

Aksi takdirde, büyük sorunların asla önüne geçilemeyeceği ve bir çok kripto para borsasının veya diğer aracı kurumların mağduriyet yaşayacaklarını düşünüyor.

”Bütün bu regülasyonların amacı daha güçlü bir zemin oluşturma üzerine kurulmalıdır. Kripto para endüstrisi, sürekli olarak ülkelerin yasa düzenleyici kurumlarının sektöre karşı belirsiz tutumları nedeniyle istenilen beklentiyi bir türlü elde edemiyor.

Düzenleyicilerin kripto para şirketleri üzerindeki baskısı sektörü çok kötü etkiliyor. Kripto para sektörünün en büyük sorunu düzenleyiciler ve kripto para şirketleri arasında yaşan gerilim diyebiliriz. Çünkü, bu durum kripto para piyasasının tamamını etkiliyor.”

Genç milyarder ayrıca mevcut blok zincirlerinin kripto para sektörünün kitlesel benimsenmeye ulaşabilmesi için yeteri kadar hızlı olmadığını savunarak, ölçeklendirme sorunlarını da dile getirdi. Öyle ki, tek bir blok zincirinin dahi yeterli ölçeklenebilirlik standartlarına ulaşamadığını söylüyor.

”Bir blokchain projesi hızlı olduğunu iddia ettiğinde hep gülerim. Hızlı olduğunu iddia edenler için aklıma gelen örnek ise iki kaplumbağanın yarışa girdiği ve birinin diğerinden bir adım daha ilerde olduğu.

rakiplerinden hızlı olabilirsin fakat rakiplerinin de kaplumbağa olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle istenilen hıza ulaşmış bir blok zinciri henüz yok.”

Bankman-Fried, kripto para endüstrisinde kitlesel benimsenmeyi yakalayabilmek için potansiyel olarak milyarlarca kullanıcıya erişim sağlayabilecek oyun sektörüne girmeyi öneriyor.

Bununla birlikte oyun toplulukları içinde, kripto paralara karşı büyük bir isteksizlik olduğu da söyleniyor. Oyun sohbet platformu Discord, kısa bir süre önce Ethereum’a entegre olma planlarından vazgeçtiğini açıklamıştı.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ABD’de Bitcoin ve Kripto Paraları İlgilendiren Toplantı Tarihi Belli Oldu!

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının yakından takip ettiği ülke, tartışmasız ABD olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısı ile ABD'de ekonomi ve maliye üzerine yapılan toplantılar, Bitcoin...

Bitcoin ve Piyasalarda Nefesler Tutuldu: FED Kararı Açıklanıyor!

Bitcoin'in günlerdir düşüş yaşamasına sebep olan FED kararlarında son saatlere girildi. FED'in varlık alımlarını hangi seviyeye getireceğini ve faiz oranlarını açıklaması için son 2...

Başarılı Analist, Bitcoin İçin Şu Tarihi İşaret Etti!

Son zamanlarda Türk kripto para yatırımcıları arasında yoğun rağbet gören başarılı analist Kripto Poyraz, Bitcoin'in tarihsel döngü grafiğini çizerek resmi Twitter hesabı üzerinden takipçileri...

Bitcoin’in Yükselişi Bu Yüzden! Rothschild Investment Bitcoin Aldı!

Monroe Rotschild tarafından 1908 yılında kurulan Rotschild Investment şirketi, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bitcoin ve kripto paraların düşüşe geçtiği dönemde böyle bir satın almanın...

Türkiye’den Bitcoin ve Kripto Para Kararı: Yatırımcıdan Vergi Alınacak mı?

NTV tarafından paylaşılan habere göre son yapılan kripto para toplantılarında bireysel yatırımcıdan vergi alınmama fikri ağır basmaya başladı. Türk kripto para borsalarına ise sermaye...

Flaş Gelişme: Rusya Başkanı Vladimir Putin ”Bitcoin Bizim İçin Çok Önemli” Dedi!

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin madenciliğinin Rusya için çok önemli bir yere sahip olduğunu açıkladı. Böyle bir açıklamanın...