AnalizFED Üyesi Konuştu! Bitcoin Etkilenecek mi?

FED Üyesi Konuştu! Bitcoin Etkilenecek mi?

FED üyesi Collins konuştu.

Takip et blank

Amerikan Merkez Bankasının (FED) kripto para birimleri üzerinde yoğun bir etkisinin olduğu biliniyor. Küresel piyasaları ve Bitcoin‘i derinden etkileyen FED üyeleri, ABD dolar endeksinin (DXY) değerine değer katmasını sağlıyor.

Bu hafta itibariyle FED üyelerinin ve başkan Jerome Powell’ın birçok konuşması bulunmakta. Bu konuşmalardan ilkini gerçekleştiren FED üyesi Susan Collins, şu sözleri aktardı:

“Daha ılımlı bir ekonomik yavaşlamaya sahip olmak zor ama yapılabilir bir hedef.”

“Enflasyonun düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görmek çok önemli. Daha yüksek enflasyon beklentileri sağlamlaşırsa enflasyonu düşürmek daha zor olacak.”

“Bazı küresel tedarik zinciri sorunları azalmaya başlıyor. Ukrayna’daki savaşın ne zaman duracağı ve pandemi enflasyonunun etkilerinin tamamen ne zaman azalacağı bilinmiyor.”

Bugüne dek yaşananları sıralayan Collins, enflasyon oranlarının düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlara ihtiyacı olduklarını vurgulamakta.

Rusya-Ukrayna savaşı ve COVID-19 pandemisinden ötürü tetiklenen enflasyon artışları, Susan Collins’e göre çözülebilir:

“İlk görev enflasyonu düşürmek, beklemek sadece işi daha da zorlaştıracak.”

“Yumuşak bir iniş zordur, ancak mevcut ekonominin bazı yönleri bunu destekliyor. Ancak her iki tarafta da riskler var. Yumuşak bir iniş elde etmek zor ama mümkün.”

Enflasyonu yumuşak bir şekilde sonlandırmanın mümkün olduğunu aktaran FED üyesi, bu hamlenin ise oldukça zor olduğunu paylaşmakta.

“Enflasyonu kontrol altına almak için uzun yolumuz var, kontrol altına alana kadar finans piyasalarında volatilite artmaya devam edecek.”

Konuşmasının sonlarında enflasyonun büyük ihtimalle zirveye ulaştığını söyleyen Collins, yaptığı olumlu açıklamalar sonrası ABD borsalarının bir nebze de olsa yükselmesini sağlasa da Bitcoin’i etkilemedi.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Ayısı Capo, BNB ve Bu Altcoin’de Düşüş Bekliyor!

Son saatlerde kripto para sektörünün ana gündem maddesi ABD - Binance haberleri oldu. Bu dava hakkında çıkan haberler doğrultusunda kripto varlıkların yukarı yönlü sert...

Büyük Kripto Yatırım Şirketleri, Binance’den Bu Altcoin’i Satın Alıyor!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle yeni bir hafta başladı. Yeni hafta özelinde ise sektörde yatay hareketlerin hakim olduğu görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin...

SEC, Kraken Davasında Bu 16 Altcoin’i Menkul Kıymet Olarak Tanımladı!

Son dakikalarda kripto para sektörünün gündeminde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Kraken borsasına açtığı dava yer alıyor. SEC Kraken'i ajansa kaydolmadan çevrimiçi kripto...

Binance’de Listeli Bu Altcoin Gizemli Bir Tarih Paylaştı, Sıçrama Yaşandı!

Kripto para sektörünün en önemli projelerinden bir tanesi olan PancakeSwap (CAKE), geçtiğimiz dakikalarda yeni bir paylaşım yaptı. PancakeSwap'ın son gizemli paylaşımı, CAKE yatırımcılarını heyecanlandırmış...

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Kraken, SEC’e Cevap Verdi! Mücadele Edeceğiz..

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birkaç saat önce ABD merkezli bir kripto para borsası olan Kraken'e dava açtı. ABD düzenleyici kurumu, Kraken'i...

ABD – Binance Haberleri, Bitcoin, ETH ve BNB’yi Hareketlendirdi!

Kripto piyasasında son dakikalarda volatil hareketlerin meydana geldiği görülüyor. Bloomberg'in paylaştığı ABD - Binance dava haberleri, BNB'nin haricinde birçok kripto varlığın fiyat hareketlerini etkilemiş...