AnalizFED Üyesi Konuştu! Bitcoin Etkilenecek mi?

FED Üyesi Konuştu! Bitcoin Etkilenecek mi?

FED üyesi Collins konuştu.

Takip et blank

Amerikan Merkez Bankasının (FED) kripto para birimleri üzerinde yoğun bir etkisinin olduğu biliniyor. Küresel piyasaları ve Bitcoin‘i derinden etkileyen FED üyeleri, ABD dolar endeksinin (DXY) değerine değer katmasını sağlıyor.

Bu hafta itibariyle FED üyelerinin ve başkan Jerome Powell’ın birçok konuşması bulunmakta. Bu konuşmalardan ilkini gerçekleştiren FED üyesi Susan Collins, şu sözleri aktardı:

“Daha ılımlı bir ekonomik yavaşlamaya sahip olmak zor ama yapılabilir bir hedef.”

“Enflasyonun düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görmek çok önemli. Daha yüksek enflasyon beklentileri sağlamlaşırsa enflasyonu düşürmek daha zor olacak.”

“Bazı küresel tedarik zinciri sorunları azalmaya başlıyor. Ukrayna’daki savaşın ne zaman duracağı ve pandemi enflasyonunun etkilerinin tamamen ne zaman azalacağı bilinmiyor.”

Bugüne dek yaşananları sıralayan Collins, enflasyon oranlarının düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlara ihtiyacı olduklarını vurgulamakta.

Rusya-Ukrayna savaşı ve COVID-19 pandemisinden ötürü tetiklenen enflasyon artışları, Susan Collins’e göre çözülebilir:

“İlk görev enflasyonu düşürmek, beklemek sadece işi daha da zorlaştıracak.”

“Yumuşak bir iniş zordur, ancak mevcut ekonominin bazı yönleri bunu destekliyor. Ancak her iki tarafta da riskler var. Yumuşak bir iniş elde etmek zor ama mümkün.”

Enflasyonu yumuşak bir şekilde sonlandırmanın mümkün olduğunu aktaran FED üyesi, bu hamlenin ise oldukça zor olduğunu paylaşmakta.

“Enflasyonu kontrol altına almak için uzun yolumuz var, kontrol altına alana kadar finans piyasalarında volatilite artmaya devam edecek.”

Konuşmasının sonlarında enflasyonun büyük ihtimalle zirveye ulaştığını söyleyen Collins, yaptığı olumlu açıklamalar sonrası ABD borsalarının bir nebze de olsa yükselmesini sağlasa da Bitcoin’i etkilemedi.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...