SponsorluFarklı Bir Blok Zinciri Olan Flare Üzerinden, Güvenle NFT Satın Alın!

Farklı Bir Blok Zinciri Olan Flare Üzerinden, Güvenle NFT Satın Alın!

Takip et blank

Dubai, 23 Şubat: Veriler için 1. katman olan Flare, ağda şu anda beta sürümünde bulunan yeni birlikte çalışabilirlik işlevselliğinin canlı tanıtımını tamamladı. İki temel birlikte çalışabilirlik protokolü olan State Connector ve Flare Time Series Oracle (FTSO) kullanılarak, farklı bir belirteç kullanılarak farklı bir zincirde gerçekleşen işlemle bir NFT güven olmadan satın alındı. Demo, DOGE ve XRP tokenleri kullanılarak yapılan satın alma ile Flare’in kanarya ağı Songbird üzerinde gerçekleştirildi.

Flare’nin Durum Bağlayıcı protokolleri, Flare zincirlerindeki EVM tabanlı akıllı sözleşmelerle hem diğer blok zincirlerinden hem de internetten gelen bilgilerin güvenli, ölçeklenebilir ve güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bu durumda, Flare olmayan bir zincirde bir işlemin onaylandığını kanıtlamak ve aynı anda doğru ödeme referansının dahil edildiğini doğrulamak için kullanılmıştır.

Flare Time Series Oracle, verileri zincire getirmek için merkezi bir sağlayıcıya güvenmeden, Flare üzerindeki veri uygulamalarına yüksek düzeyde merkezi olmayan fiyat ve veri akışları sağlar. Demo için, diğer zincirin para biriminde NFT’nin canlı güncelleme fiyatını sağlar.

Flare, EVM tabanlı bir blok zinciri olduğundan, Ethereum ve diğer EVM zincirlerinde elde edilebilecek her şey Flare üzerinde de gerçekleştirilebilir. Bu nedenle demoda basılan NFT’ler, Solidity’de yazılmış ve ağ üzerinde dağıtılan standart ERC721 sözleşmeleridir. Gereken tek değişiklik, FTSO ve Durum Bağlayıcısı ile entegre edilecek yöntemlerin eklenmesiydi.

Flare CEO’su ve Kurucu Ortağı Hugo Philion, “Bu demo, Flare’in sektör için yeni işlevselliklere ve potansiyel kullanım durumlarına güç sağlamak için zincir üzerinde daha fazla türde güvenli, merkezi olmayan veri sağlama yeteneğini vurgulamaktadır. NFT demosu, Flare’ın eski belirteçler için kilidini açabileceği ve ağdaki dapp’lerde güvenle kullanılmalarını sağlayan web3 yardımcı programının bir örneğidir. Flare’in yerel birlikte çalışabilirlik protokollerinin yeteneklerinden yararlanarak diğer uygulama mühendislerinin neler geliştirebileceğini görmekten heyecan duyuyoruz.”

Tanıtım Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=g0qxxm2EZjw

Flare Hakkında

Flare, geliştiricilere diğer zincirlerden ve internetten yüksek bütünlüklü verilere merkezi olmayan erişim sağlayan EVM tabanlı bir Katman 1 blok zinciridir. Bu, uygulamaların tek bir dağıtım yoluyla birden fazla zincire hizmet etmesine izin verirken, yeni kullanım durumlarını ve para kazanma modellerini mümkün kılar.

Flare’in Durum Bağlayıcı protokolleri, hem diğer blok zincirlerinden hem de internetten gelen bilgilerin Flare üzerindeki akıllı sözleşmelerle güvenli, ölçeklenebilir ve güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Flare Time Series Oracle, merkezi sağlayıcılara bel bağlamadan, Flare üzerindeki veri uygulamalarına yüksek oranda merkezi olmayan fiyat ve veri akışları sunar.

Her zamankinden daha fazla veriyle Flare üzerinde geliştirin veya birden çok ekosisteme hizmet vermek için Flare ile oluşturun.

Website   |   Twitter   |   Telegram   |   Discord

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Balinaların Gözdesi Oldu!

Kripto para sektöründeki kritik süreç devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) halen 25 bin - 27 bin dolar aralığında akümüle olmaya devam...

Bitcoin’de Haftaya Bu Gelişmelere Dikkat! İşte FED Faiz Kararı ve Daha Fazlası..

Kripto para sektöründe bir haftanın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu hafta özelinde kripto varlıkların yukarı yönlü hamleler sergilediği görüldü. Her ne kadar piyasada beklenen...

Nicholas Merten: Bitcoin ve Altcoin’leri, Çok Daha Kötü Günler Bekliyor!

Önemli bir kripto analisti ve DataDash kanal sunucusu Nicholas Merten, kripto piyasasındaki düşüşlerin devam edeceğine inanıyor. Son aylarda satış baskısıyla karşı karşıya kalan lider...

SICAK GELİŞME: Binance’deki Bu Altcoin’in Ekibi, Kendi Ürününü Satıyor!

Kripto para sektöründe kritik süreç devam ediyor. Kripto varlıkların fiyat hareketleri yatırımcıların dikkatini çekmekte. Halen yukarı veya aşağı yönlü bir kırılım gerçekleştiremeyen lider kripto...

Bu Altcoin’in Ekibi, Binance’e 97.5 Milyon Dolarlık Transfer Gerçekleştirdi!

Kripto para sektörünün en önemli ürünlerinden bir tanesi olan Chainlink (LINK), son süreçte yatay trendine devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile...

Santiment Raporu: Bitcoin ve Ethereum’un Borsa Arzı Sert Düşüştü: Fiyat İçin Ne Anlama Geliyor?

Kripto analiz platformu Santiment, son verilerine dayanarak kripto para borsalarındaki Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) arzının düşüş eğiliminde olduğunu açıkladı. Santiment'in raporuna göre, kripto para...