blank
AltcoinFacebook’un Katıldığı Metaverse! – Hangi Coinler Bu Akımda!

Facebook’un Katıldığı Metaverse! – Hangi Coinler Bu Akımda!

Metaverse nedir? Hangi coinler bu çerçevede yer alır?

Takip et blank

Her geçen gün gelişen kripto sektörünün son furyası olan NFT’den sonra Facebook’un da katıldığı Metaverse, piyasadaki etkisini giderek arttırıyor.

blank

Daha önce NFT projeleri yavaş yavaş gündeme gelirken ilgi görmeyen NFT tokenları, giderek artan ilgi ve oturan alt yapıyla büyük yükselişler kaydetti. Aynı şekilde yeni yeni yükselmeye ve baş göstermeye başlayan Metaverse projelerinin de ileri vadede bu ekosistemdeki tokenları üst seviyelere taşıması bekleniyor.

Facebook İlk Adımı Attı!

Geçtiğimiz saatlerde twitter üzerinden yaptığı paylaşımla şirketinin adını Meta olarak değiştiren Facebook, sektörün öncü kurumsal firmalarından biri olma yolunda ilk adımını attı.

Metaverse’ün sosyal bağlantının bir sonraki evrimi olduğunu belirten Facebook, bu sektöre sadece isim olarak değil tabii ki de yatırımlarıyla girdi. Bu noktada Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, isim değişikliğiyle ilgili duyuruyu yaparken 10 milyar dolardan fazla da yatırım yapacağını müjdeledi.

Ayrıca ekip Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger uygulama isimlerinin değişmeyeceğini belirtirken haberin yayılmasının ardından Metaverse coinlerinde yükseliş başladı.

Metaverse Nedir? Hangi Coinler Metaverse Ekosistemindedir?

Metaverse, internet üzerinde oluşturulmuş olan sanal dünyaların bir araya geldiği ve fiziksel olguların gerçeğe en yakın şekilde sanallaştırıldığı bir alan olarak tanımlanabilir.

Kelimenin tam anlamıyla gerçek hayatın sanal evrene açılan kapısı olarak görülen Metaverse, şimdiden geleceğin teknolojisi olarak adlandırılmaya başlandı. Bu geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan Metaverse, kripto para sektörünün de yeni bir furyası olarak öne çıkıyor.

Peki bu Metaverse tokenları neler?

  • Decentraland (MANA)

Ethereum tabanlı bir 3D sanal gerçeklik platformu olan Decentraland’ın yerel kripto parası MANA, haberin ardından hacimli bir şekilde %20’lik bir yükseliş kaydetti.

  • The Sandbox (SAND)

Oyuncular tarafından oluşturulan bir sanal dünya üzerine geliştirilen bu oyun projesi, günün erken saatlerinde başladığı yükselişine devam ediyor.

  • Aavegotchi (GHST)

NFT furyasıyla birlikte yükselen ve aynı zamanda Metaverse evreninde de yerini alan Aavegotchi, GHST para birimiyle kendini gösteriyor. Diğer tokenlara göre ilk etapta yaşadığı yükselişin ardından satış baskısıyla karşılaşan GHST, şimdilik %5’lik bir iğneyle devam ediyor.

  • Axie Infinity (AXS)

Geçtiğimiz günlerde yükselişiyle adından sıkça söz ettiren Axie Infinity de bu projeler arasında AXS tokenı ile yer alıyor.

Yukarıda bahsettiklerimiz bu alanda popüler olan coinler olarak yer alırken, bir de adı yeni duyulmaya başlanan projeler var;

Starlink (STARL), Radio Caca (RACA), Star Atlas (ATLAS), Ufo Gaming (UFO), Yield Guild Games (YGG) gibi bu alanda birçok coin bulunurken yeni projelerle yeni para birimlerinin de gelmeye devam edeceği düşünülüyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

Ünlü Analiste Poppe, Bitcoin’den Sonra Bu Altcoine İşaret Etti!

500.000'in üzerinde takipçisi bulunan ve Türkiye içerisinde de bir hayli popüler olan ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, yaşanan kıyımdan sonra yeniden...

Dogecoin Katili Shiba Inu (SHIB), Bir Müjde Daha Verdi!

Dogecoin (DOGE) kopyası olarak piyasaya hızlı bir giriş yapan kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), resmen DOGE'dan daha hızlı ilerliyor. Kısa süre önce Coinbase kripto...

Shiba Inu Rekora Koşuyor! SHIB Yatırımcıları, Nerede Satış Yapmalı?

Shiba Inu rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Kraken borsasının listeleme haberinin gelmesinin ardından çok sert bir şekilde yükselmeye başlayan Shiba Inu ralliye başlamış gibi...

Türkiye’den Bankalara, Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı!

Bir çok devlet Bitcoin ve kripto paralara yönelik regülasyon çalışmalarını sürdürüyor. TC Devleti de kripto para regülasyonları konusunda, ciddi açıklama yapan ve çalışmalarını ciddiyetle...

Twitter’ın Yeni CEO’su, Bitcoin’e Değil, Bu Projelere İlgi Duyuyor!

Twitter'ı kuran ve buna en çok katkı sağlayan isimlerden birisi olan Jack Dorsey, resmen istifa etti ve görevinden ayrıldı. Twitter'ın efsanevi isminin  görevinden ayrılması...