Analiz Ethereum'daki Baskı Ne Zaman Bitecek? Önemli Seviyeler Neler? "ETH Analizi"

Ethereum’daki Baskı Ne Zaman Bitecek? Önemli Seviyeler Neler? “ETH Analizi”

Ağındaki yoğunluk ile başı dertte olan ETH için önemli seviyeler neler?

Takip et blank

“Altcoinlerin babası” olarak bilinen ve en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, özellikle son dönemde ağda yaşadığı sorunlar sebebiyle birçok eleştiriye ve değer kaybına maruz kaldı.

İlgili İçerik  Binance CEO'su CZ, Ethereum'u (ETH) Yine Topa Tuttu!

Özellikle ETH ağındaki yoğunluk sebebiyle işlem ücretlerinin zirveye ulaşması ve ağın sıkışma noktasına gelmesi, son dönemde “ETH Katili” olarak piyasaya çıkmış ADA, DOT ve BNB gibi alternatif kripto paraların ciddi bir şekilde yükselmesini sağladı.

Ethereum hem rakiplerine pastadan pay kaptırması hem de genel piyasanın aşağı yönlü hareket etmesi sebebiyle 2.000 dolar seviyelerini görmesinden sonra 1.300 – 1.500 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

Ethereum’daki Baskı, Bitcoin’in Düşüşüyle Hız Kazandı

Geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) ve Ethereum ABD doları karşısında sırasıyla 50.000 dolar ve 1.700 doların altına hızlı bir düşüş gördü. Bu son düşüşlerle beraber Bitcoin yüzde 20’lik bir gerileme yaşarken ETH’deki gerileme yüzde 30’un üzerine çıkmış durumda.

Gelinen noktada 1.440 dolarlık kritik bölgenin altında işlem gören ETH, 4 saatlik grafikte 100 periyotluk hareketli ortalamanın da (1740 dolar) oldukça altına işlem görüyor.

4 saatlik grafiğe yakından bakıldığı zaman ise mavi trend çizgisinin önemli olduğu görülüyor. Bu trend çizgisinin üzerine kırılım yaşanması durumunda da bir sonraki dirençler olan 1590, 1670 ve 1760 dolarların gündeme geleceği tahmin ediliyor.

Ancak piyasanın biraz daha aşağı hareketlenmesi ve bu direncin kırılamaması durumunda önemli destek noktalarının 1265, 1220 ve 1170 dolar seviyeleri olduğu görülüyor. Bu bağlamda ETH’deki en önemli destek seviyesi 1265 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

blank
Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik

Ether’de (ETH) Yükseliş Beklentisi

Ethereum’da beklenen yeni bir artış olması durumunda öncelikle 1.440 dolarlık direncin üzerinde yukarı yönlü bir düzeltme yapması gerekiyor. Bu seviyeden sonra karşılaşacağı ilk büyük direnç ise 1.500 dolar seviyesi olarak görülmekte.

Bu seviye üzerine yükseliş olması ve BTC’nin de toparlanmasıyla tekrar 2.000 dolar üzerini görmesi beklenen Ethereum için bu dönemde ağdaki ölçeklenebilirlik sorunun çözecek olan 2.0 güncellemesi ile ilgili haberler de hayati bir öneme sahip.

Özellikle yeni yatırım yapmak isteyen yatırımcıların, 1265 dolar seviyelerine kadar parçalı bir şekilde alış yapıp ve bu seviye altında stop olması mantıklı olarak görülüyor. Yine ETH’nin 1.500 dolar direnci üzerinde kalıcı olmasıyla bu seviye altına stop yazılıp yükseliş yönlü hareketler beklenebilir.

Ancak unutulmamalı ki piyasanın yüzde 61.5’ini elinde tutan Bitcoin, tüm kripto paralar üzerinde doğrudan etkili olduğu için her zaman yakından takip edilmeli ve buna göre pozisyon alınmalıdır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...

Analist, NFT’ler Sayesinde Rekor Kırmasını Beklediği Altcoini Açıkladı

NFT çılgınlığı son dönemde nispeten hız kesse de NFT'ler ile ilgili kripto para projeleri rekor kırmaya devam ediyor. Ünlü kripto para analisti Ben Armstrong...

XRP Fiyatı Rekor Tazeledi: XRP Fiyatı Hangi Seviyeyi Hedefliyor?

XRP fiyatı dava ile ilgili gelişmeler nedeniyle sert düşse de yine dava ile ilgili gelişmeler sayesinde yükselişe geçti. Son 24 saat içerisinde %16 ve...