blank
AnalizEthereum Rekora Hazırlanıyor! Borsalardaki ETH Arzı Düştü!

Ethereum Rekora Hazırlanıyor! Borsalardaki ETH Arzı Düştü!

Dolaşımdaki ETH oranı %14'e düştü..

Takip et blank

Zincir içi verilere göre borsalarda bulunan Ethereum arz yüzdesi, yaklaşık olarak %14’lük rekor derecede düşük seviyelerde bulunuyor. Bu durumda ETH’nin fiyatına olumlu katkı sağlıyor. Yayın saati itibarıyla Ethereum fiyatının 4.700 dolar üzerinden alınıp satılması ise bunun en önemli göstergesi konumunda.

Borsalarda Ethereum Arzı Düşmeye Devam Ediyor

CryptoQuant gönderisinde bir analistin belirttiği gibi;

“borsalarda bulunan ETH arzı bir süredir düşüyor. Şimdi yaklaşık %14’lük yeni rekorluk dip seviyelerine ulaştı. Ethereum’da rekor kapıda olabilir.”

Borsalar üzerinde dolaşımda olan ETH arz yüzdesi, tüm borsaların cüzdanlarında depolanan toplam Ethereum miktarını ve kişi ve kurumların ETH’ye olan inançlarının bir göstergesi.

Genellikle borsalarda bulunan bu arzın, ETH’nin satış arzı olduğu söylenir ve bu nedenle coinin fiyatı yükselirse, mevcut satış arzından daha fazla sayıda token olduğu anlamına gelir.

Öte yandan, tokenın değeri düşerse, mevcut Ethereum arzının azaldığı anlamına gelir. Uzun süreli böyle bir eğilim, piyasada bir arz şoku üretebilir ve bu da kripto paranın yükselişene neden olabilir.

Aşağıda, geçen yıl borsalardaki toplam ETH arzını gösteren bir grafik:

blank

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi borsalardaki ETH arzı yüzdesi şimdiye kadar tüm yıl boyunca sabit bir düşüş eğilimi gösterdi.

Şu anda, grafiğin değeri, yeni bir rekor seviye olan %14 civarında bulunuyor. Bu yılın başında ETH’nin arz değeri yaklaşık %21’di. Bu nedenle geçtiğimiz yıl ETH arzının %7’si borsalardan çekildi ve soğuk cüzdanlarda tutuluyor.

Ayrıca mayıs ayında, Ethereum fiyatı şimdikiyle benzer seviyelerdeydi ve Ethereum’un arzı %18 civarındaydı. Bu nedenle mevcut arz şokunun henüz fiyata tam olarak yansımadığı da ayrıca görülmekte.

ETH Fiyatı

Haberimizin yazımı sırasında, Ethereum’un fiyatı son yedi günde %10 artışla 4.700 dolar civarında dalgalanıyor.

blank

Birkaç gün önce Ethereum, BTC’nin düşüş trendine ayak uydurarak 4.000 dolar altına sarkmıştı. En son COVID varyantından kaynaklanan fud nedeniyle bir çöküş yaşayıp 3.913 dolara kadar iğne attı. Ancak, ETH bundan çoktan kurtulmuş görünüyor ve aksine BTC’nin yerinde saymasından faydalanarak rekorunu kırmaya koşuyor gibi görünüyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...