blank
Bitcoin (BTC)Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, DAO, ETH ve NFT’ler Hakkında Konuştu!

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, DAO, ETH ve NFT’ler Hakkında Konuştu!

Vitalik Buterin'den açıklamalar..

Takip et blank

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın zamanda The Stakeborg Talks ile yaptığı bir röportajda matematiğe ve problem çözmeye olan ilgisinden bahsetti. Merkezi olmayan bağımsız kuruluşların veya DAO’ların potansiyeli, Bitcoin topluluğuna bakış açısı ve değiştirilemez jetonlar (NFT) da dahil olmak üzere bir çok konu hakkında samimi bir konuşma gerçekleştirdi.

blank

Atinalı tarihçi Thucydides’in kötü şöhretli bilgin ve savaşçı sözünü yorumlayan Vitalik, teknoloji sektörünün sürekli ilerleme kaydetmesi ile felsefedeki fikirlerin de sürekli birikim yaparak yeni soruları cevap bulması arasında bir bağlantı olduğunu düşünüyor.

Ethereum’un Bitcoin’i sadece fiyat olarak değil, aynı zamanda bir değer saklama varlığı olarak da geçip geçmeyeceği ile ilgili gelen bir soru üzerine, sadece ”olabilir” yanıtı ile yetinmeyi tercih ettiği görüldü.

”Bence Ethereum ile Bitcoin arasındaki en büyük fark, Bitcoin’in kripto sektörünün temel taşı olarak ortaya çıkmış olması. Ancak Ethereum da ekosistem olarak büyük avantajlar sağlıyor.”

Ethereum ağustos ayının ortasında merakla beklenen Londra harf fork güncellemesi ile ağdaki yüksek işlem ücretleri ve madencilik konularının geliştirildiği vurgulanıyor. Bu konuda Buterin şunları söylüyor:

”Özellikle, EIP 1559 sonrası ETH’leri yaktığımızda, ekonomik anlamda daha makul bir fiyata indiği görülebilir.”

Vitalik Buterin, eylül ayında Ethereum kripto paranın 400 milyon doların üzerinde büyümesi ile Time Dergisi tarafından, 2021 yılının en başarılı 100 kişi arasında yer almıştı.

Merkezi olmayan bağımsız kuruluşların yükselişi hakkında da konuşan Buterin, Gitcoin ve Optimism gibi platformları kamu mallarını geliştiren projelere örnek olarak gösterdi.

”Bence DAO’lar zamanla daha önemli olacak. DAO alanında büyük bir eksiklik olduğunu düşünmüyorum. Bir DAO ilk defa ne zaman strateji yapmayı deneyecek veya iki DAO ne zaman birleşmeye karar verecek? Büyük kararlar verme özgüveni, bu yakında göreceğini düşündüğüm şey.”

Son olarak NFT’lerin hızlı bir şekilde ortaya çıkması hakkında da yorum yapan Buterin:

”NFT’lerin kültürel açıdan ilginç olduğunu düşünüyorum, Zira, kripto sektörüne DeFi veya Bitcoin haricinde yatırım yapmayı planlayan, tamamen farklı zihniyete sahip insanların gelmesini sağlıyor.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ADA Büyük Yükselişe Hazırlanıyor! – Cardano Fiyat Analizi!

Coinmarketcapte piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para olarak 2,16 dolardan alıcı bulan Cardano (ADA), 72 milyar dolarlık piyasa değeriyle son zamanlarda sakin...

Kurumsal Yatırımcı ADA ve SOL’a Servet Döküyor!

Kripto para sektöründe özellikle son haftalarda lider kripto para birimi Bitcoin, altcoinleri tam olarak ezmeye başladı. Bitcoin'in bu hareketliliği altcoinleri ezse de kurumsal yatırımcının...

Ethereum’un Rakibi Sonunda Şahlandı: Yükseliş Sürebilir!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ile en büyük rakiplerden birisi olan Solana (SOL) son dönemde ciddi bir...

Binance Bombayı Patlattı, Chiliz (CHZ) Ekibinden Açıklama Geldi!

Ticari hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, yeni bir gelişmeyi duyurdu. Kısa süre önce Binance Smart Chain ekosistemi için...

Yükseliş Sinyali Veren Avalanche (AVAX) Teknik Analizi!

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin’in (BTC) Ekim ayına iyi bir giriş yapmasıyla yukarı yönlü hareketlenen altcoinler arasında yer almayı başaramayan ve düşüş trendine giren...

Ünlü Analist Açıkladı: Solana (SOL) ve Algorand (ALGO) İçin Yeni Rekorlar Kapıda!

Bitcoin’in 57.000 dolar seviyesine çıkması ile birlikte, yılın dördüncü çeyreğinde altcoinlerin hangi seviyeye kadar çıkabileceği yönündeki tahminler, kripto para analistleri tarafından revize edilmeye başlandı. Uzman...