AltcoinEthereum Katillerinde Son Durum Ne? SOL ve AVAX Teknik Analizi

Ethereum Katillerinde Son Durum Ne? SOL ve AVAX Teknik Analizi

Solana ve AVAX için kritik seviyeler neler?

Takip et blank

Yatırımcılar arasında “Ethereum Katili” olarak tanımlanan Solana ve AVAX, Bitcoin’in yaşadığı sert düşüşlerden fazlaca yara almış durumda. Geçtiğimiz yıl yatırımcılarına büyük kazanç getiren kripto paralar şuan ATH seviyelerinden çok uzaktalar.

Hadi gelin birlikte Solana ve AVAX’ın kritik seviyelerine göz atalım:

Solana İçin İşler Kötüye Gidiyor!

Solana ağında yaşanan tıkanıklıklar ve çökmeler, Solana’nın fiyatını düşürmeye devam ediyor. Bitcoin düşerken sert düşen SOL, Bitcoin yükselirken ise aynı performansı gösteremiyor.

Yayın saati itibariyle 93 dolar seviyelerinden bulunan SOL, 91 dolar seviyelerinden destek görmeye devam ediyor. Ara destek seviyesi olan 91 dolarında kırılmasıyla beraber 58 – 70 dolar bandına gerileyebilecek olan SOL’da işler kötü gitmekte.

58 – 70 dolar uzun vadeli akümülasyon alanından düşüş yaşaması beklenmeyen Solana, RSI indikatöründe de yukarı doğru bir kırılım yapmadan yükseliş yaşaması pek olası durmamakta.

130 dolar major destek alanını yitirmenin ardından sert gerileyen SOL, ilerleyen günlerde bu seviyeyi deneyebilir. 130 dolar üzeri günlük kapanış yaptığı takdirde yükseliş yaşayabilecek olan Solana, bu seviyenin altında her kaldığı süre boyunca satış baskısının artması beklenebilir.

blank

AVAX İçin Kritik Seviyeler Neler?

Solana’ya nazaran çok çok iyi durumda olan AVAX, yayın saati itibariyle 66 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 53.54 dolar ara destek seviyesinden tepki alan AVAX, Bitcoin’in düşüşüyle düşse de yükselişinde de aynı tepkiyi verebiliyor.

Major direnç seviyesi olan 80 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yapabilecek olan AVAX, bu direnç seviyesinin üzerinde kaldığı takdirde çok sert yükselişler yaşayabilir. Bu bölge üzerinde kalırsa RSI’da da düşen trendini kıracağı tahmin edilen AVAX’da kritik seviye 80 dolar olarak gözükmekte.

80 dolar seviyesinden reddedilmesi durumunda öncelikle 53.54 dolar ara destek seviyesine kadar gerilemesi beklenen AVAX’ın, bu seviyede tutunamaması durumunda uzun vadeli akümülasyon alanı olan 32.45 – 38.61 dolar destek seviyesine bir düşüş yaşaması çok olası gözükmekte.

blank

Bitcoin yükselişe geçtiğinde tekrardan sert yükselişler yaşayabilecek olan Solana ve AVAX ikilisinde, AVAX biraz daha ön plana çıkarak  daha güzel hareketler sergileyebilir gibi gözüküyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de Yükseliş Serüveni Bu Gece, Saat Kaçta Başlayacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün itibariyle değer kaybetmeye devam ediyor. Kritik seviyelerde konumlanan BTC, halen yeni bir yükseliş trendi başlatamamış durumda. Birçok yatırımcı yaşanan...

Tarihi Alım Fırsatı Geldi, Bitcoin Üretim Maliyetinin Altına İndi!

Kripto piyasasının en önemli figürlerinden bir tanesi olan Bitcoin madencileri, son yaşanan düşüşlerden dolayı zarar etmeye başladı. 69.000 zirve seviyesinden %60'a yakın oranda bir düşüş...

Türk Analist: “Bitcoin’de Bu Seviyeye Kadar Yükseliş Bekliyorum”!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir Türk analist olan Selcoin, Bitcoin hakkında yeni düşünceler paylaştı. Geçtiğimiz dönemde Bitcoin ve kripto para tahminlerinde yanıldığını kabul...

Sıcak Gelişme: Joe Biden Konuştu! Bitcoin’de Yükseliş Sona mı Eriyor?

Bugün itibariyle yukarı yönlü hareketler sergileyen lider kripto para birimi, an itibariyle kritik seviyelerde yer almaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bitcoin’e Sıcak Bakmıyorum, NFT’leri Destekliyorum”!

Kripto piyasası ve ardıl olarak gelişen teknolojiler artık Türkiye ve diğer devletlerinde ilgisini çektiği gözlemleniyor. Metaverse konusunda önemli adımlar atan Türkiye, kripto sektörünü adım...

Dogecoin (DOGE) ve Bu Altcoin, Yükselişe Hazırlanıyor!

Kripto para yatırımcıları meme coinleri yakından takip etmeye devam ediyor. Diğer kripto paralara nazaran çok daha hareketli olan meme tokenler, yatırımcılarına ciddi kazançlar getirebiliyor. Son...