Analiz Ethereum Fiyatı Rekor Kırdı! - Ethereum Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ethereum Fiyatı Rekor Kırdı! – Ethereum Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ethereum - ETH - tarihi rekorunu kırdı!

Takip et blank

Ethereum fiyatı birkaç dakika önce 1.440 dolara yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. 2021 yılına oldukça güzel ve hızlı başlayan, yükseliş eğilimini hızla sürdüren Ethereum, 1.400 dolar engelini aşmasının ardından hızla 1.440 dolara kadar yükseldi.

Sabah saatlerinde onlarca farklı kripto para birimi analisti bugün gün içerisinde ETH fiyatının rekor kırabileceğine yönelik açıklamalarda bulunmuş ve yatırımcıların rekor kırılmasına “hazır olması” uyarısında bulunmuşlardı.

TSI öğle saatlerinde rekor kıran Ethereum fiyatının 1.440 dolara ulaşmasının ardından hedef noktası olan 1.500 dolara tam 60 dolarlık bir açık kalırken, yatırımcıların ve analistlerin beklentisi kısa süre içerisinde 1.500 dolar engelinin aşılarak daha yüksek seviyelerin görülmesine yönelik.

Ethereum Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ethereum fiyatının tarihinin en yüksek noktasına ulaşarak uzun sürenin ardından rekorunu tazelemiş olması Ethereum sahibi olmak isteyen kişilerin ve mevcut Ethereum varlıklarına daha fazlasını eklemek isteyenlerin aklına “Ethereum – ETH – almak için doğru zaman mı?” sorusunu getirdi.

Analistler, bugün sabah saatlerinde yükselişler için önce 1.400 dolar engelinin aşılması gerektiğine dair açıklama yaparken, bu engelin aşılmasından sonra kritik engel 1.500 dolar olmakta. 1.500 dolardan sonra aralıklarla yükseliş eğiliminin sürüp 1.800 dolarlı seviyelere yükseliş olabileceği tahminleri bulunurken, bu rekorun etkisiyle 2018 yılında büyük kayıplar yaşayan yatırımcıların satış baskısını arttırmalarının da “an meselesi” olabileceği belirtiliyor.

Analistler, doğru karar verebilmenin “her zamankinden daha zor” olduğuna değinerek, ETH fiyatında 1.500 dolar engeli aşılmadan önce olacaklarının izlenmesini ve buna göre karar verilmesini tavsiye ediyorlar.

Bazı Yatırımcılar Ethereum Satışı Yerine Alım Yaptı

Bazı Ethereum sahibi yatırımcılar ise yüksek kazançlarının devam ettiğini ve “daha fazla yükseliş olacak” düşüncesiyle binlerce dolarlık Ethereum aldıklarını belirttiler. Rekor seviyeden alımların yapıldığı borsaların istatistiklerine yansırken, yatırımcıların büyük bölümü ise rekora rağmen elindeki Ethereum varlıklarını satmadı.

ETH fiyatındaki bu rekorun ardından yeni gelişmelerin nasıl olacağı merak konusu olurken, bazı yatırımcılar şimdiden büyük beklentileri olduğunu belirtiyorlar.

2017-2018 yılları arasında 1.431 dolardan yatırım yapan bazı Ethereum yatırımcıları birkaç dakika önce satış yaptıklarını açıklarken, yine aynı dönemde alım yapan ve uzun yıllardır bu anı bekleyen bazı eski Ethereum yatırımcıları satış yapmadıklarını ve daha fazla yükseliş beklediklerini belirttiler.

*Ethereum bu dakikalarda 1.400 dolardan işlem görmekte.

**Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

3. Sıraya Yerleşen Cardano (ADA) Hakkında Sert İddia!

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson'ın hayata geçirdiği Cardano (ADA), rallisine her şeye rağmen devam ediyor. Bitcoin fiyatının son dönemdeki düşüşlerine en çok dayanan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Hakkında Resmen Meydan Okudu!

Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında attığı tweetler nedeniyle başını belaya sokabilir. Musk, neredeyse aylardır DOGE hakkında çeşitli tweetler atarak...

Bitcoin (BTC) 44.106 Doları Gördü: Uzmanların BTC Yorumları Neye İşaret Ediyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) fiyatında yine sert bir düşüş görüldü. BTC fiyatının 58.000 dolara kadar aralıksız yükselişinin sonrasında böyle düzeltmeler yaşanması oldukça...

Dogecoin (DOGE) ve Litecoin’e (LTC) Olan İlgi, Meyvesini Verdi!

Elon Musk'ın favori kripto para birimi Dogecoin ile Bitcoin (BTC) hard forku olan Litecoin (LTC), son dönemde ciddi bir talep ve ilgi artışı yaşadı....

5 Sene Önce 10.000 Dolarlık Yatırım; Bu Kripto Paralar İle 1 Milyon Dolar Olabilirdi

Kripto para sektörü Türkiye'de yeni yeni popülerlik kazanmaya ve ana akım kitlelere yayılmaya başladı. Ancak Bitcoin'in 12 yıllık tarihi boyunca kripto paraların sunduğu fırsatlar...

Cardano (ADA) Rekora Doymuyor: Peki Uzmanlar ADA Hakkında Ne Düşünüyor?

2020 yılının son çeyreğinden bu yana Ethereum'un (ETH) rakibi olarak görülen kripto para projelerinin tam olarak sırasıyla yükseldiği görüldü. Ethereum rakiplerinin büyük bir kısmının...