AnalizEthereum Fiyatı Rekor Kırdı! - Ethereum Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ethereum Fiyatı Rekor Kırdı! – Ethereum Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ethereum - ETH - tarihi rekorunu kırdı!

Takip et blank

Ethereum fiyatı birkaç dakika önce 1.440 dolara yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. 2021 yılına oldukça güzel ve hızlı başlayan, yükseliş eğilimini hızla sürdüren Ethereum, 1.400 dolar engelini aşmasının ardından hızla 1.440 dolara kadar yükseldi.

Sabah saatlerinde onlarca farklı kripto para birimi analisti bugün gün içerisinde ETH fiyatının rekor kırabileceğine yönelik açıklamalarda bulunmuş ve yatırımcıların rekor kırılmasına “hazır olması” uyarısında bulunmuşlardı.

TSI öğle saatlerinde rekor kıran Ethereum fiyatının 1.440 dolara ulaşmasının ardından hedef noktası olan 1.500 dolara tam 60 dolarlık bir açık kalırken, yatırımcıların ve analistlerin beklentisi kısa süre içerisinde 1.500 dolar engelinin aşılarak daha yüksek seviyelerin görülmesine yönelik.

Ethereum Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ethereum fiyatının tarihinin en yüksek noktasına ulaşarak uzun sürenin ardından rekorunu tazelemiş olması Ethereum sahibi olmak isteyen kişilerin ve mevcut Ethereum varlıklarına daha fazlasını eklemek isteyenlerin aklına “Ethereum – ETH – almak için doğru zaman mı?” sorusunu getirdi.

Analistler, bugün sabah saatlerinde yükselişler için önce 1.400 dolar engelinin aşılması gerektiğine dair açıklama yaparken, bu engelin aşılmasından sonra kritik engel 1.500 dolar olmakta. 1.500 dolardan sonra aralıklarla yükseliş eğiliminin sürüp 1.800 dolarlı seviyelere yükseliş olabileceği tahminleri bulunurken, bu rekorun etkisiyle 2018 yılında büyük kayıplar yaşayan yatırımcıların satış baskısını arttırmalarının da “an meselesi” olabileceği belirtiliyor.

Analistler, doğru karar verebilmenin “her zamankinden daha zor” olduğuna değinerek, ETH fiyatında 1.500 dolar engeli aşılmadan önce olacaklarının izlenmesini ve buna göre karar verilmesini tavsiye ediyorlar.

Bazı Yatırımcılar Ethereum Satışı Yerine Alım Yaptı

Bazı Ethereum sahibi yatırımcılar ise yüksek kazançlarının devam ettiğini ve “daha fazla yükseliş olacak” düşüncesiyle binlerce dolarlık Ethereum aldıklarını belirttiler. Rekor seviyeden alımların yapıldığı borsaların istatistiklerine yansırken, yatırımcıların büyük bölümü ise rekora rağmen elindeki Ethereum varlıklarını satmadı.

ETH fiyatındaki bu rekorun ardından yeni gelişmelerin nasıl olacağı merak konusu olurken, bazı yatırımcılar şimdiden büyük beklentileri olduğunu belirtiyorlar.

2017-2018 yılları arasında 1.431 dolardan yatırım yapan bazı Ethereum yatırımcıları birkaç dakika önce satış yaptıklarını açıklarken, yine aynı dönemde alım yapan ve uzun yıllardır bu anı bekleyen bazı eski Ethereum yatırımcıları satış yapmadıklarını ve daha fazla yükseliş beklediklerini belirttiler.

*Ethereum bu dakikalarda 1.400 dolardan işlem görmekte.

**Bu içerik Kriptopiyasasi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...