blank
AltcoinEthereum (ETH) ve Solana (SOL) Teknik Analizi

Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) Teknik Analizi

Ethereum ve Solana birlikte mi büyüyecekler?

Takip et blank

Kripto piyasasında altcoin değeri bakımından, Ethereum ve Solana en önemli altcoinlerin başında geliyor. Bir çok topluluğa sahip olan bu altcoinlerin, Türkiye’de de bir çok yatırımcısı bulunuyor.

blank

Kendi ekosistemi ve blockchaini bulunan Solana, kripto para yatırımcıları tarafından “Ethereum Katili” olarak görülüyor. Ethereum’u geçecek şeklinde lanse edilen Solana’nın son zamanlarda propaganda şekli değişmiş durumda.

Solana İçin Kritik Seviyeler Neler?

Propaganda şeklini “Ethereum’u bitirecek’ten, Ethereum ile beraber büyümek istiyoruz’a” döndüren SOL, yükselişine son hız devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre 64,848,972,467 piyasa değeriyle 5. sırada bulunan SOL, yayın saati itibariyle 213 dolardan işlem görüyor.

Yükselen bir trend çizgisi bulunan SOL, 205 dolar desteğine yakın bir konumda yer alıyor. Geçtiğimiz günlerdeki düşüşlerden pek fazla etkilenmeyen SOL, ilk destek seviyesinde tutunmuş durumda.

Trend çizgilerinin de yardımıyla birlikte ATH seviyesi olan 264 dolara doğru yükselişe başlaması beklenen SOL, bu seviyenin de kırılmasıyla birlikte yükselişini sertleştirmesi bekleniyor.

Aşağıdaki grafikte de belirttiğimiz gibi destek seviyeleri okurlarımız için yeni yatırımcı girişi için güzel gözükmekte. Sağlam bir proje olan SOL, önümüzde ki günlerde piyasada tekrardan adından çokça söz ettirecek gibi duruyor.

blank

Ethereum İçin Kritik Seviyeler Neler?

Kripto piyasasının en büyük altcoini olarak bilinen ETH, son günlerde ki düşüşlerden nasibini fazlasıyla almış gibi durmakta. CoinMarketCap verilerine göre 509,348,206,901 devasa piyasa değeriyle 2. sırada bulunan Ethereum yayın saati itibariyle 4.236 dolardan işlem görüyor.

Şuan üst kanadı 4.356 dolara denk gelen direnç seviyesinde bulunan ETH, geçtiğimiz günlerde bu seviyeyi aşağı yönlü kırarak kendine direnç edinmişti. Yükselen ve çok güzel çalışan paralel kanalı da aşağı kırmış olan ETH, yükseliş için Bitcoin’den bir hamle bekliyor gibi duruyor.

4.356 dolar direnç seviyesi üzerinde günlük kapanış yapması çok kritik olan ETH, bu seviyenin kırılmasıyla önce 4.700 doları, ardından ise 4.900 dolar seviyelerini hedefleyecek gibi duruyor.

Bu seviyelere doğru bir yükseliş yapması ve ATH seviyesini kırmasıyla yükselişini hızlandıracak olan ETH, ilerleyen günlerde yatırımcılarına büyük kazançlar sağlayabilir.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...

Shiba Inu Alım Fırsatı mı Veriyor? SHIB Teknik Analizi

Dünyada 1 milyar yatırımcıya ulaşmış olan Shiba Inu Türkiye'de de büyük rağbet görmeye devam ediyor. Bir çok yatırımcı bu memecoin'e yatırım yapmayı isterken hangi...

Shiba Inu (SHIB) Yatırımcılarına Müjde! SHI Stablecoin Geliyor

Shiba Inu kurucusu Ryoshi'den yatırımcıları sevindiren haber geldi. Shiba Inu yatırımcıları ve destek grupları büyümeye devam ederken, Shiba Inu için yeni inovasyonlar piyasaya sürülüyor. Bu...

Cardano (ADA) ve TRX Tehlikede mi? CEO’dan Sert Yanıt!

ABD'nin popüler kripto para borsalarından birisi olan eToro, dün gece yaptığı açıklamasında regülasyonlarla ilgili endişeler nedeniyle hem Cardano hem de Tron'u platformdan kaldıracağını vurguladı. ABD...