Bitcoin (BTC)Ethereum (ETH) Kurucusu Vitalik Buterinden Tepki: Balonun İçerisindeyiz!

Ethereum (ETH) Kurucusu Vitalik Buterinden Tepki: Balonun İçerisindeyiz!

Vitalik Buter'in yaptığı açıklamalarla dikkatleri üstüne çekti

Takip et blank

Genç girişimci ve ETH kurucusu Vitalik Buterin, şu günlerde aşırı dalgalı olan piyasayı yorumladı.

Rus asıllı Kanada’lı bilgisayar yazılımcısı olan ve dünyada Ethereum’un kurucusu olarak bilinen Vitalik, 2011 yılında Bitcoin Magazine’nin kurucu ortağı olarak giriş yaptığı kripto para piyasasında Ethereum’u ortaya çıkardı. Oluşturduğu bu proje ile dünyanın en zenginleri arasına 26 yaşında adını yazdırarak ilke imza attı.

Piyasada yaşanan bu sıkıntılı dalgalanmalar elbette kripto paraların doğasına uygun ancak zamanlama olarak “ayı sezonunu tetikleyecek mi?” korkusu haddinden fazla panik havasına yol açtı. Haliyle bu düşüşlerle birlikte Vitalik Buterin’in de mal varlığı Elon Musk’ın servetine benzer bir şekilde hatırı sayılır derecede etkilendi.

Arka arkaya gelen açıklamalardan sonra yatırımcısını endişelendirerek sert düşüşler yaşayan BTC, 30.000 dolar bandına kadar çekilme yaşadı. Daha sonra ise 42.000 dolar seviyelerine yükseldikten sonra olumsuz cevap alan Bitcoin (BTC), yakın bir süre önce 36.100 dolara kadar düşüş gösterdi. Yapılan onca olumlu tepki alımlarına rağmen henüz BTC toparlanmadı ve güvenli destek alanı olan 42.000 dolar üzerinde mum kapanışlarını yapamadı.

Elon Musk’ın Piyasa Manipülasyonu Son Bulacak

Kripto paralarla ilgili genel bir açıklama da bulunan Buterin, piyasanın yapısal olarak  birbirine bağlı olduğunu anlattı. Piyasada yaşanan bu düşüş hareketliliğinin geçici olduğunu da düşündüğünü belirtti. Açıklamalarında Elon Musk’a da yer veren Vitalik, her yaptığı açıklama ile kripto para piyasasını olumlu ya da olumsuz yönde hareketlendiren Elon Musk için şu ifadeleri kullandı:

“Elon Musk’ın twitleriyle piyasayı yönlendirmesi geçtiğimiz yıllarda gördüğümüz birşey değildi. Ancak piyasalar bunu da öğrenecektir. Elon sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak. Bu balon elbet patlayacak ve herşey özüne dönecek.”

ifadelerini kullandı.

Buterin ayrıca daha önce birçok kez bu tarz düşüşlerin görüldüğünü ve bunun ne zaman biteceğini bilmenin ise zor olduğunu söyledi. “Belki de çoktan bitmiştir” diyerek de sözlerine devam etti.

Musk’ın Dogecoin’e göstermiş olduğu ilginin temiz ve saf duygular olduğunu düşünen Buterin, Elon Musk’ın bu konuda art niyetli olmadığını ifade etti.

Yatırımcılarının Ethereum işlemlerinde ki kesintilerle ilgili serzenişlerini dikkate alan Buterin, yapılabilecek yeni düzenlemelerle bu şikayetlerin giderilebileceğini belirtti.

Buterin açıklamalarına son verirken Ethereum’un, BTC’nin büyüklüğü ve hacmine  gelebileceğini ve dahi bu oranın üstüne bile çıkabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Reef Finance (REEF) Mainnet Tarihi Verdi – REEF fiyatı Yükselişe Geçti!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir ürünü olan ve kendi blockchain’ini inşa etmeye çalışan Reef Finance (REEF), Reef Chain’in Mainnet’i için önemli bir aşama olan “Canary”...

Ripple (XRP) İle İlgili Tepki Çeken “Hata”, Sonunda Düzeltildi

Kripto para piyasası çok sert bir düşüş yaşasa da XRP yatırımcıları uzun süreden beri verdikleri bir mücadelede zafer elde etmeyi başardı. XRP fiyatı 14...