blank
Ethereum (ETH)Ethereum (ETH) Dünyanın En Üretken Varlığı Olma Yolunda!

Ethereum (ETH) Dünyanın En Üretken Varlığı Olma Yolunda!

ETH dünyanın en kazançlı ticaret varlığı olacak..

Takip et blank

Ünlü kripto para analisti Croissant, Ethereum’un çok ama çok daha da yükseleceğine inanıyor. Öyle ki, ETH tokenlerinin büyük bir çoğunluğu akıllı sözleşmelerde kilitli pozisyonda tutuluyor. Yapılan stake sonucu, ETH arzı neredeyse üç yılın en düşük seviyesine geldi ve fiyattaki hareketlenmenin asıl sebebi buna bağlı.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geçen yıl kripto piyasasındaki en iyi getirilerinden birini sundu. Mart 2020’deki kripto piyasası çöküşündeki en düşük fiyatının %9.000’den fazla değer kazandı.

Twitter’da Croissant’ın arkasındaki popüler kripto analistine göre , Ethereum’un zincir üzerindeki verilerine bakıldığında, yükseliş piyasası hislerine işaret eden çok sayıda olumlu gelişme var.

blank

Akıllı Sözleşmeler, ETH Arzının %26’sına Sahip Oldu

Ünlü analist Croissant, Ethereum’u dünyanın en değerli varlığı olarak zirveye taşıyacak olan, Ethereum’un ağ geliştirme ve uygulaması etrafında dönen birkaç faktörü açıklıyor.

“Ethereum blok zinciri 2015 yılında başladı ve ICO’ya katılan 10.000’den fazla Bitcoin adresine, 72 milyon dolarlık ETH aktarımı yapıldı.

Bugüne kadar hızlı ilerleyen ve  şimdi ise 135.734.686 kayıtlı cüzdan adresine ulaşan bir dev oldu.”

Ethereum akıllı sözleşmeleri şu anda toplam ETH arzının %26,86’sını veya dünyanın en büyük DeFi ekosistemine güç sağlayan ve yaklaşık olarak 143 milyar dolarlık ETH’yi bünyesinde barındırıyor. DeFi uygulamalarındaki ETH miktarı, dolaşımdaki toplam arzın %26,67’sini temsil ediyor.

merkezi olmayan uygulamalar üzerinde ETH’lerin %26,86’sı akıllı sözleşmelerde Stake edilmiş durumda. kalan ETH’lerin ise %77’si DeFi’de kilitli.

Yani sonuç olarak kitleler en çok ethereuma güveniyor. şu kilitlenen eth miktarına bibakar mısınız?.”

Borsalarda Alınıp Satılan ETH Miktarı Düştü

Blockchain veri ve istihbarat sağlayıcısı Glassnode, son Ethereum rallisinin merkezi borsalardan soğuk cüzdanlara büyük ETH çıkışından kaynaklandığını belirtti.

ETH’nin borsalardaki token oranı, 2020’de %17 iken 2021’de toplam ETH arzının yaklaşık %12’ye kadar düştü. Bu da %5’lik bir düşüşü temsil ediyor ve 14,2 milyon adet ETH alınıp satılabiliyor.

ETH’nin %50’si 1 Yıldır Hareket Etmiyor

DeFi’ye ek olarak, staking protokollerinde birçok ETH uykuda bekletiliyor. ETH’nin %50’si en az bir yıldır el değiştirmedi. Bu, Ether yatırımcılarının çoğunluğunun tokenlarını tutmayı tercih ettiği anlamına geliyor.

Analist şu açıklamalarla sözlerine son verdi:

“Değer verdiğim için ETH satın alıyorum. ama artık bu zihniyetim değişti.”

“ETH’yi bir şeyler yapmak için satın alıyorum, geleceğimi tesis edeceğine inancım tam.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...