AnalizEthereum (ETH) Bitcoin'i Gölgede Bırakabilecek Mi? 1500 Dolar Önündeki Engeller Neler?

Ethereum (ETH) Bitcoin’i Gölgede Bırakabilecek Mi? 1500 Dolar Önündeki Engeller Neler?

Ethereum fiyat analizi.

Takip et blank

Geçtiğimiz günlerde 1450 doların üzerine çıkmasıyla tüm zamanların rekorunu kıran ETH, yükseliş ivmesini devam ettiremeyerek yayın saati itibariyle 1300 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Yakın zamanda tekrar 1400 – 1450 dolar seviyelerine tekrar yükseliş yaşaması beklenen Ethereum’un genel görünüşe bakalım:

  • Fiyat 4 saatlik periyotta 100 MA seviyesi olan ve önemli bir destek olan 1290 dolar seviyesi üzerinde işlem görmeye devam ediyor.
  • Yine önemli bir kanal çizgisinin bacağı olan 1280 dolarlık seviye şuan için korunuyor. (kırmızı çizgi)
  • Özellikle 4 saatlik periyotta kırmızı çizgi üzerindeki mum kapanışlarıyla fiyatın tekrar 1400 dolar seviyeleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Ancak kırmızı çizgi altındaki mum kapanışlarında stop olmak şu an için mantıklı görünüyor.

blank
Kaynak Tradingwiew’den alınmıştır. ETH / USDT 4 saatlik grafiği

Geçtiğimiz hafta içerisinde Bitcoin ve Ethereum ABD doları karşısında sırasıyla 1.300 dolar ve 35.000 doların üzerinde sabit bir artış gerçekleştirdiler. BTC bu seviyelerden sert bir düşüş yaşasa da ETH’nin hala 1300 dolar üzerinde tutunuyor oluşu yatırımcılara güven veriyor.

Ancak bazı veriler ETH’de yükseliş sinyali verse de yatırımcıların dikkat etmesi gereken önemli seviyeler bulunuyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

  • Ethereum (ETH), 1.400 $ ve 1.430 $ direnç seviyelerini yakın zamanda geçemez ise aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir.
  • Olumsuz senaryodaki ilk kilit destek 1.280 – 1.300 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.
  • Trend çizgisi desteğinin altındaki aşağı yönlü bir kırılma durumunda, 1240 dolar seviyelerine kadar gerilemeler görülebilir.
  • Daha fazla kayıp olması durumunda Ethereum fiyatı 1.200 dolarlık destek bölgesine inebilir. Bu seviyenin de kırılması 1 hafta önce görülen 1050 dolarları tekrar gündeme getirebilir.
  • Teknik göstergeler incelendiğinde MACD kötü bir tablo ortaya koyuyor ve düşüşlerin biraz daha devam edeceğini söylüyor. Ancak RSI’a baktığımız zaman ise ETH’nin alım için uygun seviyelerde olduğunu gösteriyor.

Unutulmamalı ki altcoin yatırımı yaparken de her zaman Bitcoin hareketlerini yakından takip etmek gerekiyor. Zira BTC sert bir düşüş yaşadığı zaman altcoinler olumlu olan hiçbir duruma bakmaksızın değer kaybediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Solana (SOL) İkinci Bir Yükseliş Dalgasına Mı Hazırlanıyor? – İşte Önemli Seviyeler!

Piyasadaki olumsuz haberlerin etkisiyle düşüş yaşayan Bitcoin (BTC), altcoinleri de beraberinde götürüyor. Bu kötü durum içinde Solana (SOL) için oldukça önemli ve güzel bir...