Analiz Ethereum (ETH) Bitcoin'i Gölgede Bırakabilecek Mi? 1500 Dolar Önündeki Engeller Neler?

Ethereum (ETH) Bitcoin’i Gölgede Bırakabilecek Mi? 1500 Dolar Önündeki Engeller Neler?

Ethereum fiyat analizi.

Takip et blank

Geçtiğimiz günlerde 1450 doların üzerine çıkmasıyla tüm zamanların rekorunu kıran ETH, yükseliş ivmesini devam ettiremeyerek yayın saati itibariyle 1300 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Yakın zamanda tekrar 1400 – 1450 dolar seviyelerine tekrar yükseliş yaşaması beklenen Ethereum’un genel görünüşe bakalım:

  • Fiyat 4 saatlik periyotta 100 MA seviyesi olan ve önemli bir destek olan 1290 dolar seviyesi üzerinde işlem görmeye devam ediyor.
  • Yine önemli bir kanal çizgisinin bacağı olan 1280 dolarlık seviye şuan için korunuyor. (kırmızı çizgi)
  • Özellikle 4 saatlik periyotta kırmızı çizgi üzerindeki mum kapanışlarıyla fiyatın tekrar 1400 dolar seviyeleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Ancak kırmızı çizgi altındaki mum kapanışlarında stop olmak şu an için mantıklı görünüyor.

blank
Kaynak Tradingwiew’den alınmıştır. ETH / USDT 4 saatlik grafiği

Geçtiğimiz hafta içerisinde Bitcoin ve Ethereum ABD doları karşısında sırasıyla 1.300 dolar ve 35.000 doların üzerinde sabit bir artış gerçekleştirdiler. BTC bu seviyelerden sert bir düşüş yaşasa da ETH’nin hala 1300 dolar üzerinde tutunuyor oluşu yatırımcılara güven veriyor.

Ancak bazı veriler ETH’de yükseliş sinyali verse de yatırımcıların dikkat etmesi gereken önemli seviyeler bulunuyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

  • Ethereum (ETH), 1.400 $ ve 1.430 $ direnç seviyelerini yakın zamanda geçemez ise aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir.
  • Olumsuz senaryodaki ilk kilit destek 1.280 – 1.300 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.
  • Trend çizgisi desteğinin altındaki aşağı yönlü bir kırılma durumunda, 1240 dolar seviyelerine kadar gerilemeler görülebilir.
  • Daha fazla kayıp olması durumunda Ethereum fiyatı 1.200 dolarlık destek bölgesine inebilir. Bu seviyenin de kırılması 1 hafta önce görülen 1050 dolarları tekrar gündeme getirebilir.
  • Teknik göstergeler incelendiğinde MACD kötü bir tablo ortaya koyuyor ve düşüşlerin biraz daha devam edeceğini söylüyor. Ancak RSI’a baktığımız zaman ise ETH’nin alım için uygun seviyelerde olduğunu gösteriyor.

Unutulmamalı ki altcoin yatırımı yaparken de her zaman Bitcoin hareketlerini yakından takip etmek gerekiyor. Zira BTC sert bir düşüş yaşadığı zaman altcoinler olumlu olan hiçbir duruma bakmaksızın değer kaybediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

3. Sıraya Yerleşen Cardano (ADA) Hakkında Sert İddia!

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson'ın hayata geçirdiği Cardano (ADA), rallisine her şeye rağmen devam ediyor. Bitcoin fiyatının son dönemdeki düşüşlerine en çok dayanan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Hakkında Resmen Meydan Okudu!

Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında attığı tweetler nedeniyle başını belaya sokabilir. Musk, neredeyse aylardır DOGE hakkında çeşitli tweetler atarak...

Bitcoin (BTC) 44.106 Doları Gördü: Uzmanların BTC Yorumları Neye İşaret Ediyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) fiyatında yine sert bir düşüş görüldü. BTC fiyatının 58.000 dolara kadar aralıksız yükselişinin sonrasında böyle düzeltmeler yaşanması oldukça...

Dogecoin (DOGE) ve Litecoin’e (LTC) Olan İlgi, Meyvesini Verdi!

Elon Musk'ın favori kripto para birimi Dogecoin ile Bitcoin (BTC) hard forku olan Litecoin (LTC), son dönemde ciddi bir talep ve ilgi artışı yaşadı....

5 Sene Önce 10.000 Dolarlık Yatırım; Bu Kripto Paralar İle 1 Milyon Dolar Olabilirdi

Kripto para sektörü Türkiye'de yeni yeni popülerlik kazanmaya ve ana akım kitlelere yayılmaya başladı. Ancak Bitcoin'in 12 yıllık tarihi boyunca kripto paraların sunduğu fırsatlar...

Cardano (ADA) Rekora Doymuyor: Peki Uzmanlar ADA Hakkında Ne Düşünüyor?

2020 yılının son çeyreğinden bu yana Ethereum'un (ETH) rakibi olarak görülen kripto para projelerinin tam olarak sırasıyla yükseldiği görüldü. Ethereum rakiplerinin büyük bir kısmının...