Analiz Ethereum (ETH) 985 Doları Gördü! 1400 Dolara Mı Yükselecek?

Ethereum (ETH) 985 Doları Gördü! 1400 Dolara Mı Yükselecek?

Ethereum için önemli seviyeler neler?

Takip et blank

Bitcoin 30.000 dolar seviyesini geçtikten sonra 33.000 dolar seviyelerine hızla yükseldi. Bu yükselişe Ethereum da katılmış gibi gözüküyor. 23 Aralık 2020 tarihinde 550 dolar olan Ethereum şuan 950 dolar direncini kırmış gibi gözüküyor.

Bitcoin ATH seviyesini çok uzun süre önce geçmiş olsa da, Ethereum halen 1430 dolar seviyelerine uzak durumda. Yatırımcılar buna güvenip Ethereum almaya devam ediyor. Yatırımcıların ve altcoinlerin gözü de Ethereum’da bulunuyor. Önemli seviyeler neler gelin birlikte göz atalım..

Ethereum (ETH) Günlük Grafikte Görünümü

Ethereum yayın saati ile 950 dolar seviyesinde bulunuyor. 900 psikolojik direncinin ve 916-936 dolar direncinin üstüne çıkan Ethereum bu seviyelerin üstünde günlük kapanış yapması bekleniyor.

Bu direnç seviyelerinden reddedilmesi durumunda ise 869-830 dolar destek seviyesine kadar bir geri çekilme görmesi bekleniyor. Yeni yıla güzel başlayan Ethereum analistler tarafından ilerleyen günlerde ATH seviyesi olan 1430 dolar seviyesine kadar bir yükseliş bekliyor.

blank

CoinMarketCap verilerine göre $104,215,754,522 piyasa değeri bulunan Ethereum, son 24 saat içinde %20 yükselerek yatırımcısını mutlu etmeyi başardı. Son 7 gün içinde yatırımcısına %35’den fazla kazandıran Ethereum için ilk hedef seviyesi 1000 dolar direncini kırmak olması bekleniyor.

Yatırımcılar Ethereum’un yükselmesinin ileriki günlerde altcoinlerde yaşanması beklenen bir “Mega Boğa” için kapının açacağını iddia ediyor. 2017-2018 yılındaki gibi bir “Mega Altcoin Boğa” beklentisi piyasaya yeni yatırımcı girmesini sağlıyor.

Böyle bir “Mega Altcoin Boğası” yaşanması durumunda fitili tekrardan Ethereum’un yakması bekleniyor. Analistler Bitcoin akümüle olup Dominance tablosu düşmeye başladığı zaman, altcoinlerin vaktinin geleceğini ve 2017-2018 yılındaki mega boğadan çok daha sert yükselişler izleyebileceğimizi dile getiriyor.

blank

Ethereum 2.0 Beklentinin Çok Üstüne Ulaştı

1 Aralık 2020 tarihinde lansmanı yapılan Ethereum 2.0 güncellemesi artık sert bir şekilde Ethereum’un fiyatında rol oynuyor. Bitcoin’de yükselişiyle yükselmeye meyilli olan Ethereum 2.0 ile birlikte bu hafta yatırımcısına %35 oranında yükseliş getirdi.

Kurumsal yatırımcının da artık sadece kripto para sektöründe Bitcoin’e yatırım yapmayıp Ethereum, Litecoin gibi kripto paralara da yatırım yapması altcoinler için çok daha sert yükselişlerin habercisi gibi gözüküyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Jed McCaleb 2021’de Ne Kadar XRP Sattı ve Daha Ne Kadar Satacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'ı dava ederken üst düzey iki yöneticiyi de unutmadı. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve eski CEO'su Chris...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarının Bu Hafta Dikkat Etmesi Gereken 3 Gelişme

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) 57.000 dolarla başladığı nisan ayının ilk haftası, büyük değişimlere gebe gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta 60.000 dolar seviyesi yeniden...

Analist, NFT’ler Sayesinde Rekor Kırmasını Beklediği Altcoini Açıkladı

NFT çılgınlığı son dönemde nispeten hız kesse de NFT'ler ile ilgili kripto para projeleri rekor kırmaya devam ediyor. Ünlü kripto para analisti Ben Armstrong...