Analiz Ethereum (ETH) 985 Doları Gördü! 1400 Dolara Mı Yükselecek?

Ethereum (ETH) 985 Doları Gördü! 1400 Dolara Mı Yükselecek?

Ethereum için önemli seviyeler neler?

Takip et blank

Bitcoin 30.000 dolar seviyesini geçtikten sonra 33.000 dolar seviyelerine hızla yükseldi. Bu yükselişe Ethereum da katılmış gibi gözüküyor. 23 Aralık 2020 tarihinde 550 dolar olan Ethereum şuan 950 dolar direncini kırmış gibi gözüküyor.

Bitcoin ATH seviyesini çok uzun süre önce geçmiş olsa da, Ethereum halen 1430 dolar seviyelerine uzak durumda. Yatırımcılar buna güvenip Ethereum almaya devam ediyor. Yatırımcıların ve altcoinlerin gözü de Ethereum’da bulunuyor. Önemli seviyeler neler gelin birlikte göz atalım..

Ethereum (ETH) Günlük Grafikte Görünümü

Ethereum yayın saati ile 950 dolar seviyesinde bulunuyor. 900 psikolojik direncinin ve 916-936 dolar direncinin üstüne çıkan Ethereum bu seviyelerin üstünde günlük kapanış yapması bekleniyor.

Bu direnç seviyelerinden reddedilmesi durumunda ise 869-830 dolar destek seviyesine kadar bir geri çekilme görmesi bekleniyor. Yeni yıla güzel başlayan Ethereum analistler tarafından ilerleyen günlerde ATH seviyesi olan 1430 dolar seviyesine kadar bir yükseliş bekliyor.

blank

CoinMarketCap verilerine göre $104,215,754,522 piyasa değeri bulunan Ethereum, son 24 saat içinde %20 yükselerek yatırımcısını mutlu etmeyi başardı. Son 7 gün içinde yatırımcısına %35’den fazla kazandıran Ethereum için ilk hedef seviyesi 1000 dolar direncini kırmak olması bekleniyor.

Yatırımcılar Ethereum’un yükselmesinin ileriki günlerde altcoinlerde yaşanması beklenen bir “Mega Boğa” için kapının açacağını iddia ediyor. 2017-2018 yılındaki gibi bir “Mega Altcoin Boğa” beklentisi piyasaya yeni yatırımcı girmesini sağlıyor.

Böyle bir “Mega Altcoin Boğası” yaşanması durumunda fitili tekrardan Ethereum’un yakması bekleniyor. Analistler Bitcoin akümüle olup Dominance tablosu düşmeye başladığı zaman, altcoinlerin vaktinin geleceğini ve 2017-2018 yılındaki mega boğadan çok daha sert yükselişler izleyebileceğimizi dile getiriyor.

blank

Ethereum 2.0 Beklentinin Çok Üstüne Ulaştı

1 Aralık 2020 tarihinde lansmanı yapılan Ethereum 2.0 güncellemesi artık sert bir şekilde Ethereum’un fiyatında rol oynuyor. Bitcoin’de yükselişiyle yükselmeye meyilli olan Ethereum 2.0 ile birlikte bu hafta yatırımcısına %35 oranında yükseliş getirdi.

Kurumsal yatırımcının da artık sadece kripto para sektöründe Bitcoin’e yatırım yapmayıp Ethereum, Litecoin gibi kripto paralara da yatırım yapması altcoinler için çok daha sert yükselişlerin habercisi gibi gözüküyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

XRP Fiyatı Konusunda Analistler Ne Düşünüyor?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilen Ripple, son dönemde açıklamaları ile gündemde. SEC yönetimine karşı açıklamaları sonrasında yatırımcıları daha fazla...

XRP Fiyatı İçin Analistler Ne Düşünüyor?

SEC ve Ripple arasında başlayan dava süreci henüz geçerliliğini koruyor. Çok sayıda XRP yatırımcısı kazançlarının yerini büyük zararların aldığını belirtirken, binlerce yatırımcının bu dönemde...

Bitcoin Fiyatındaki Rekor Sonrası Uzmanlar: Yokuş Aşağı Bir Düşüş Dönemi…

Bitcoin bugün 11 yılın rekorunu kırdı. Hafta sonu olmasının etkisiyle piyasaların daha sakin olabileceğine dair tahminler vardı ancak bu tahminler yerini rekora bıraktı. Analistler,...

Analistler Pozitif Düşünüyor: Ethereum Fiyatında 880 Dolar ‘Aşılamayacak’ Engel Değil!

Ethereum fiyatı 750 dolar seviyelerini görerek kritik engelleri aştı. Yatırımcılar henüz 800 dolar engelinin aşılmaması nedeniyle bazı endişelere sahip ancak piyasada beklentiler yükselişlerin devam...

Bitcoin Rekor Kırmaya Devam Ediyor! 30.000 Dolar Direncini Kıran BTC İçin Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin sert yükselişlerine devam ediyor. 12 Mart günü 3700 dolar seviyelerine kadar gerileyen lider kripto para 2 Ocak 2021 tarihinde yeni bir rekora daha...

XRP Hakkında Öyle Bir Açıklama Yaptı Ki, Okuyan Bir Daha Okuyor!

Kripto para birimi odaklı araştırma şirketlerinden The TIE'de çalışan Josh Frank, XRP hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 2018 yılından bugüne kadar geçen sürede 130 milyar...