AnalizEthereum (ETH) 985 Doları Gördü! 1400 Dolara Mı Yükselecek?

Ethereum (ETH) 985 Doları Gördü! 1400 Dolara Mı Yükselecek?

Ethereum için önemli seviyeler neler?

Takip et blank

Bitcoin 30.000 dolar seviyesini geçtikten sonra 33.000 dolar seviyelerine hızla yükseldi. Bu yükselişe Ethereum da katılmış gibi gözüküyor. 23 Aralık 2020 tarihinde 550 dolar olan Ethereum şuan 950 dolar direncini kırmış gibi gözüküyor.

Bitcoin ATH seviyesini çok uzun süre önce geçmiş olsa da, Ethereum halen 1430 dolar seviyelerine uzak durumda. Yatırımcılar buna güvenip Ethereum almaya devam ediyor. Yatırımcıların ve altcoinlerin gözü de Ethereum’da bulunuyor. Önemli seviyeler neler gelin birlikte göz atalım..

Ethereum (ETH) Günlük Grafikte Görünümü

Ethereum yayın saati ile 950 dolar seviyesinde bulunuyor. 900 psikolojik direncinin ve 916-936 dolar direncinin üstüne çıkan Ethereum bu seviyelerin üstünde günlük kapanış yapması bekleniyor.

Bu direnç seviyelerinden reddedilmesi durumunda ise 869-830 dolar destek seviyesine kadar bir geri çekilme görmesi bekleniyor. Yeni yıla güzel başlayan Ethereum analistler tarafından ilerleyen günlerde ATH seviyesi olan 1430 dolar seviyesine kadar bir yükseliş bekliyor.

blank

CoinMarketCap verilerine göre $104,215,754,522 piyasa değeri bulunan Ethereum, son 24 saat içinde %20 yükselerek yatırımcısını mutlu etmeyi başardı. Son 7 gün içinde yatırımcısına %35’den fazla kazandıran Ethereum için ilk hedef seviyesi 1000 dolar direncini kırmak olması bekleniyor.

Yatırımcılar Ethereum’un yükselmesinin ileriki günlerde altcoinlerde yaşanması beklenen bir “Mega Boğa” için kapının açacağını iddia ediyor. 2017-2018 yılındaki gibi bir “Mega Altcoin Boğa” beklentisi piyasaya yeni yatırımcı girmesini sağlıyor.

Böyle bir “Mega Altcoin Boğası” yaşanması durumunda fitili tekrardan Ethereum’un yakması bekleniyor. Analistler Bitcoin akümüle olup Dominance tablosu düşmeye başladığı zaman, altcoinlerin vaktinin geleceğini ve 2017-2018 yılındaki mega boğadan çok daha sert yükselişler izleyebileceğimizi dile getiriyor.

blank

Ethereum 2.0 Beklentinin Çok Üstüne Ulaştı

1 Aralık 2020 tarihinde lansmanı yapılan Ethereum 2.0 güncellemesi artık sert bir şekilde Ethereum’un fiyatında rol oynuyor. Bitcoin’de yükselişiyle yükselmeye meyilli olan Ethereum 2.0 ile birlikte bu hafta yatırımcısına %35 oranında yükseliş getirdi.

Kurumsal yatırımcının da artık sadece kripto para sektöründe Bitcoin’e yatırım yapmayıp Ethereum, Litecoin gibi kripto paralara da yatırım yapması altcoinler için çok daha sert yükselişlerin habercisi gibi gözüküyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...