blank
AltcoinEthereum Alev Alev! Fiyat Artıyor, ETH Teknik Analizi

Ethereum Alev Alev! Fiyat Artıyor, ETH Teknik Analizi

EIP-1559 kontratları son hız devam ederken OpenSea başı çekiyor…

Takip et blank

Ethereum ağındaki Proof Of Work (ETH 2.0) işleyişine geçişte önemli bir adım olan EIP-1559 (London Hard Fork), şimdiye kadar 893,281 ETH yaktı ve yakmaya da devam ediyor.

blank

Ethereum ağında yapılan işlemlerden alınan ücretlerin bir kısmının yakılması üzerine kurulan EIP-1559 kontratı, ağdaki işlem ücretlerini öngörmeye yardımcı oluyor. Yakılan bu ETH’lerin takibinin yapıldığı Ultrason Money sitesi incelendiğinde, OpenSea’nin yakılan ETH’lerin %11’ine öncülük ettiği görülüyor.

OpenSea ETH’ye İyi Geldi

Günümüz furyası haline gelen NFT’lerin çoğunluğunun listelendiği ve işlem gördüğü OpenSea platformu, ETH yakmada birincisi sıraya yerleşti.

blank
Yakılan ETH Verileri – Kaynak: Ultrason Money

NFT’lerin EIP-1559 kontratları aracılığıyla oluşturulduğu düşünüldüğünde bu durumun normal ve ETH için iyi olduğu görülüyor. Yakılan toplam 893,085 ETH’nin %11’i olan 100,949 ETH’nin OpenSea üzerinden yakılmış olması, NFT’lerin ETH fiyatına olan etkisinin büyük olduğunu gösteriyor.

Bu furyanın devam etmesinin yaklaşan ETH 2.0 güncellemesinde önemli bir yere sahip olduğu ve ETH fiyatındaki yükselişleri tetikleyeceği düşünülüyor. Bu noktada BTC tarafındaki yükselişlere de eşlik etmesi ETH’nin ETH 2.0 güncellemesiyle birlikte ciddi bir fiyatlama görmesini sağlayabilir.

Devam Eden Yükselen Kanal

Kripto para piyasasında 559,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle altcoinlerin lideri olarak ikinci sırada bulunan Ethereum (ETH), yayın saati itibariyle 4,720 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Eylül ayının sonunda gelen yükseliş hamlesiyle başlayan bir yükselen kanal formasyonu oluşturan ETH, bu kanalın alt ve üst bantlarına riayet etmeye devam ediyor. Yaklaşık 1,5 aydır bu kanal içinde bulunan ETH, kanal içinde son bir haftadır küçük bir düşüş trendinde bulunuyor.

blank
Ethereum (ETH) – Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bugünkü yükselişle bu düşüş trendinin direncini deneyen ETH’nin bu direnci kırmasıyla 4,818 dolarla karşı karşıya geleceği düşünülüyor. Yatay bir direnç olan bu seviyenin geçilmesi ise ETH’de yeni bir ATH olması beklenen ve psikolojik bir seviye olan 5,000 doların gelmesini sağlayabilir. Teknik olarak bu formasyonun bozulmaması halinde ETH’nin Kasım ayı içinde 5,000 doları bulması bekleniyor.

Son olarak kanalın kırılması 4,500 dolar desteğinin gündeme gelmesine neden olur. Bu noktada 4,500 dolar seviyesinden uzun vadeli olarak ETH değerlendirilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...

Shiba Inu Alım Fırsatı mı Veriyor? SHIB Teknik Analizi

Dünyada 1 milyar yatırımcıya ulaşmış olan Shiba Inu Türkiye'de de büyük rağbet görmeye devam ediyor. Bir çok yatırımcı bu memecoin'e yatırım yapmayı isterken hangi...

Shiba Inu (SHIB) Yatırımcılarına Müjde! SHI Stablecoin Geliyor

Shiba Inu kurucusu Ryoshi'den yatırımcıları sevindiren haber geldi. Shiba Inu yatırımcıları ve destek grupları büyümeye devam ederken, Shiba Inu için yeni inovasyonlar piyasaya sürülüyor. Bu...

Cardano (ADA) ve TRX Tehlikede mi? CEO’dan Sert Yanıt!

ABD'nin popüler kripto para borsalarından birisi olan eToro, dün gece yaptığı açıklamasında regülasyonlarla ilgili endişeler nedeniyle hem Cardano hem de Tron'u platformdan kaldıracağını vurguladı. ABD...