Bitcoin (BTC)Eski ABD Bakanı Sinyali Verdi, Bitcoin ve Küresel Piyasalar Çöktü!

Eski ABD Bakanı Sinyali Verdi, Bitcoin ve Küresel Piyasalar Çöktü!

Resesyon mu geliyor?

Takip et blank

Dünya piyasaları bu hafta itibariyle çalkalanmaya devam ediyor. Çok büyük bir çöküş yaşayan yatırım araçları, yatırımcıları ters pozisyonda bıraktı.

Birçok yatırımcı ise bu çöküşün nedenini merak ediyor. Yaşanan düşüşlerin birçok nedeni olsa da, ABD ekonomisi pastadaki en büyük payı oluşturmakta.

Enflasyon artışları ile boğuşan Amerika Birleşik Devletleri, halen toparlanamamış durumda. İlerleyen süreçte enflasyon artışlarını durdurmak için faiz artışı gerçekleştiren ABD Merkez Bankası (FED), halen başarılı olamamış gibi gözükmekte.

Bugün eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers’ın tarafından yapılan açıklamalara göre, FED geçtiğimiz dönemlerde ABD vatandaşlarına hayal sattı.

Bu hayallerin gerçekleşememesinin ardından piyasaları çok büyük bir çöküş ile karşı karşıya bırakan FED, yatırımcılara zor günler yaşattığı görülmekte.

Eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers, ABD ekonomisi, faiz artışları, resesyon ve enflasyon hakkında yaptığı açıklamalarda şu sözlere değindiği görüldü:

“Geçici teori olarak geçtiğimiz günlerde enflasyonun zirvede olduğunu düşünmekteki hatalar kanıtlandı.

Fed’in Mart ayı tahminleri, enflasyonun yıl sonuna kadar %2’lere düşeceğini söylemesi, açıkçası, yayınlandığında hayaldi ve bugün daha da gülünç görünüyor”

“Gelecek iki yıl içinde resesyon olabilir.”

FED‘in mart ayıda yaptığı yıl sonu enflasyon oranı tahminlerine o günlerde de inanmadığını söyleyen Summers, şuan ise bu tahminler çok daha gülünç gözüktüğünü aktarıyor.

Bitcoin ve küresel piyasaların korkulu rüyası olabilecek olan “resesyon‘un” gelecek 2 yıl içerisinde gerçekleşebileceğini söyleyen Eski ABD Hazine Bakanı, piyasaların çöküş yaşamasında etkisinin olduğu görüldü.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Geri Sayım Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünün erken saatlerinde her ne kadar değer kazanmış olsa da, son saatlerde ciddi miktarda sert bir şekilde düşüşe geçmiş...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Düşüşlerin Sebebi Belli Oldu!

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyada yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Rusya - Ukrayna savaşının başlamasının ardından büyük bir çöküş yaşayan BTC, yine benzer...

Çöküşü Bilen Analist, Bitcoin’de (BTC) Yine mi Haklı Çıkacak?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Crypto Capo, kripto gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörde ses...

Son Dakika: Bu Gelişme, Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Getirdi!

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya - Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin - Tayvan gerilimi kripto...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Bu 2 Altcoin Temmuz Ayında Ralliyi Başlattı!

Bitcoin 1 yılın ardından ilk kez bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Temmuz ayı itibariyle yüzde 25'e varan bir yükseliş yaşayan lider kripto para...

Dikkat: Binance CEO’su CZ, Bitcoin’de (BTC) Boğanın Formülünü Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle paylaştığı bir tweet'de, kripto para sektörü hakkında kritik söylemlerde...