blank
Bitcoin (BTC)En Büyük Bitcoin Balinasından BTC Tahmini Geldi!

En Büyük Bitcoin Balinasından BTC Tahmini Geldi!

MicroStrategy CEO'su Bitcoin harici hiçbir coine inanmıyor!

Takip et blank

Bitcoin bu hafta düşüş trendini tersine çevirmenin yollarını ararken 50 bin dolar bandının üzerine çıkarak, yatırımcısına güzel bir yılbaşı hediyesi verdi.

Jack Dorsey ve Elon Musk’ın BTC’nin geleceği hakkındaki iğneleyici atışmalarına rağmen yükseliş kaydeden lider kripto para birimi, aralık başındaki çöküşünden bu yana 50.000 doların üzerine tırmanarak Ethereum ve diğer altcoinlerin de fiyatını yukarı çekmiş oldu.

Tüm bunlar yaşanırken BTC fiyat tahminini yenileyen MicroStrategy CEO’su ve ünlü Bitcoin sevdalısı Michael Saylor, fiyatın önünde sonunda 6 milyon dolara ulaşacağını söyledi.

Bu arada ünlü CEO’nun mevcut fiyatlarla yaklaşık 832 milyon dolar değerinde 17.732 Bitcoin’e şahsen sahip olduğu, elindeki Bitcoinleri hiç satmadığı ve bu yüzden en büyük balinalardan birisi olduğu da biliniyor.

Yaklaşık 900 milyon dolarlık kişisel Bitcoin zulası olan Saylor, BTC haricinde bir kripto para birimine yatırım yapmadığını belirterek “Bitcoin’inizi satmanız gerektiğine inanmıyorum.” dedi.

Saylor sayesinde tam bir Bitcoin satın alma aracına dönüşen MicroStrategy ise Ağustos 2020’de Bitcoin almaya başladıktan sonra şu anda neredeyse 6 milyar dolar değerinde 122.000’den fazla Bitcoin satın aldı ve bu alımlara daha da devam edecek.

Saylor ise şirket misyonlarının “yazılım işini ellerinden geldiğince sıkı yürütmek ve Bitcoin elde edip, tutmak” olduğunu dile getirdi.

Bitcoin 2020 Mart’ındaki kara perşembe yaklaşık 3.600 bin dolardan alıcı bulmuşken geçtiğimiz ay neredeyse 70 bin dolara yükselerek yeni bir ATH gördü. Dolaşımda yaklaşık olarak 19 milyon BTC var ve BTC’nin şu anki piyasa değeri yaklaşık 1 trilyon dolar.

Öte yandan lider kripto an itibarıyla 50.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve son 24 saatte %0.82’lik bir düşüş kaydetmiş durumda.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

2 Yorum

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ABD’de Bitcoin ve Kripto Paraları İlgilendiren Toplantı Tarihi Belli Oldu!

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının yakından takip ettiği ülke, tartışmasız ABD olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısı ile ABD'de ekonomi ve maliye üzerine yapılan toplantılar, Bitcoin...

Bitcoin ve Piyasalarda Nefesler Tutuldu: FED Kararı Açıklanıyor!

Bitcoin'in günlerdir düşüş yaşamasına sebep olan FED kararlarında son saatlere girildi. FED'in varlık alımlarını hangi seviyeye getireceğini ve faiz oranlarını açıklaması için son 2...

Başarılı Analist, Bitcoin İçin Şu Tarihi İşaret Etti!

Son zamanlarda Türk kripto para yatırımcıları arasında yoğun rağbet gören başarılı analist Kripto Poyraz, Bitcoin'in tarihsel döngü grafiğini çizerek resmi Twitter hesabı üzerinden takipçileri...

Bitcoin’in Yükselişi Bu Yüzden! Rothschild Investment Bitcoin Aldı!

Monroe Rotschild tarafından 1908 yılında kurulan Rotschild Investment şirketi, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bitcoin ve kripto paraların düşüşe geçtiği dönemde böyle bir satın almanın...

Türkiye’den Bitcoin ve Kripto Para Kararı: Yatırımcıdan Vergi Alınacak mı?

NTV tarafından paylaşılan habere göre son yapılan kripto para toplantılarında bireysel yatırımcıdan vergi alınmama fikri ağır basmaya başladı. Türk kripto para borsalarına ise sermaye...

Flaş Gelişme: Rusya Başkanı Vladimir Putin ”Bitcoin Bizim İçin Çok Önemli” Dedi!

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin madenciliğinin Rusya için çok önemli bir yere sahip olduğunu açıkladı. Böyle bir açıklamanın...