Altcoin Elon Musk’ın Doge Coin’i (DOGE) Dirence Takıldı! – DOGE Fiyat Analizi

Elon Musk’ın Doge Coin’i (DOGE) Dirence Takıldı! – DOGE Fiyat Analizi

Doge Coin’in (DOGE) kısa süren yükselişinde dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Şaka amacıyla başlatılan ve uzun bir süre fazla değer görmeyen Doge Coin (DOGE), son bir sene içerisinde başta ünlü Tiktoker daha sonra da Elon Musk sayesinde 40 kat değer kazandı.

Sosyal medya platformu twitter’daki Doge Coin paylaşımlarıyla DOGE’un değerlenmesinde büyük payı olan Musk, dün yapmış olduğu “… going to moon very soon” paylaşımıyla dikkat çekiyor.

Nitekim bu paylaşımın ardından yavaş bir şekilde yükselişe geçen DOGE, bugün hızını artırarak 0.08 doları gördü. Bu seviyenin hemen ardından gelen satış baskısıyla birlikte gerileyen DOGE, yayın saati itibariyle 0.0735 dolar üzerinden işlem görüyor.

Günlükte Direnç Geçilemedi!

Nisan ayının ilk günündeki yükselişiyle günlük grafikte trend açısından önemli olan 20 günlük hareketli ortalama (MA20) üzerine çıkan DOGE, bu seviye üzerindeki bir haftayı aşan yatay seyrini bugün itibarıyla bozdu.

Son 24 saatte %32’lik bir yükselişe tabii olan ama yaşadığı gerilemeyle %17’lik değer artışında olan DOGE, günlük grafikte daha önce altına düştüğü kırmızı yükseliş trendinde dirençle karşılaştı. Ayrıca grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesinde golden pocket’a denk gelen 0.0697 – 0.0712 kapanış açısından önemli bir rol oynarken fiyat bu aralığa doğru geriliyor.

blank
Doge Coin (DOGE) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

DOGE için umut vaat eden günlerin, 0.0712 dolar üzerindeki mum kapanışlarıyla geleceği düşünülürken, 0.0697 dolar altındaki kapanışlarda da yeşil yükseliş trendine doğru bir çekilme olabileceği belirtiliyor. Aynı zamanda MA20 seviyesi olan 0.0577 dolara denk gelen bu yeşil çizginin altındaki mum kapanışlarında stop olmak doğru tercih olabilir.

2 Saatlik Görünüm

Günlük grafikte olduğu gibi 2 saatlik zaman diliminde de net bir şekilde dirence takıldığı görülen DOGE, fibonacci 0.382 seviyesi olan 0.0709 dolardan destek bulmuşa benziyor.

Bu destek altındaki mum kapanışlarında fiyatın 0.0668 – 0.0687 dolarlık destek alanına kadar inmesi beklenebilir. Ayrıca son üç günlük süreçte fiyatın içinde bulunduğu beyaz yükseliş kanalı da DOGE için bir destek hattı olabilir.

blank
Doge Coin (DOGE) 2 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu destek hattının kırılmasıyla fiyatın MA50 (0.0629 Dolar), MA100 (0.0609 Dolar) ve MA200 (0.058 Dolar) seviyelerine doğru çekilmesi beklenebilir. Ancak 0.0659 dolarda olan MA20 seviyesinin aynı zamanda kanalın orta bandına denk geldiğine dikkat çekilerek, bu seviyenin de önemli bir destek olacağı belirtiliyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

XRP İçin Her Şey Tersine Döndü: Bir Borsa Daha Listeledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple'a açılan menkul kıymet davası, Ripple ve XRP lehine devam ediyor. Phemex, XRP'yi Yeniden Listeledi XRP'ye yönelik açılan...

Ripple’da (XRP) Yükseliş Beklentisi Arttı! – XRP Fiyat Analizi

Kripto para piyasasının yatırımcılarını süründüren coinleri arasında bulunan ve coinmarketcapte 62 milyar dolar piyasa değeriyle 4. sırada yer alan Ripple (XRP), yayın saati itibariyle...

Ripple (XRP) İçin Dava Sonrasındaki Süreç Belli Oldu: Ünlü CEO Açıkladı

ABD merkezli blockchain devi Ripple'ın şu an yaşadığı en büyük sıkıntı, ABD'de kendisine karşı açılan dava olarak biliniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’den (BTC) Sonra Topladıkları Kripto Para Belli Oldu

Kurumların yüklü şekilde Bitcoin (BTC) alımı, lider kripto para biriminin 1 senede 3.700 dolardan 65.000 dolara kadar yükselmesini sağladı. MicroStrategy ile başlayan sürece Tesla...

Yüz Milyonlarca XRP’lik Transferler Dikkat Çekti!

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %14'e yakın yükseliş elde etti ve bunun aslında 30 Nisan gecesindeki dava öncesi normal olduğu söylenebilir. Davada Ripple'ı...

Düşüşe Geçen Dogecoin’e (DOGE) Elon Musk Müdahalesi!

Halkın kripto para birimi olarak da öne çıkan Dogecoin (DOGE), son 10 günlük sürede 0,45 dolardan 0,20 dolara kadar gerileyerek %50'dan fazla düşüş yaşadı....