blank
Bitcoin (BTC)Elon Musk Tesla Hissesi Sattı, Bu Parayla Bitcoin (BTC) Satın Alabilir!

Elon Musk Tesla Hissesi Sattı, Bu Parayla Bitcoin (BTC) Satın Alabilir!

Elon Musk 25 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) mi alıyor!

Takip et blank

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, son yaptığı Tesla hamlesi ile finans dünyasını bir kez daha salladı. Yaptığı bu hamlenin sonuçları Bitcoin ve kripto paraları etkileyebilir.

blank

Elon Musk, ABD’de henüz gerçekleşmemiş kazançlar için potansiyel bir vergi geleceğini düşünerek Twitter takipçilerine bir anket hazırladı. Bu ankette, Tesla şirketinin %10’luk bir hissesini satmalı mıyım yoksa 25 milyar dolarlık kısmını mı satmalıyım diye sordu.

Twit çok kısa bir süre önce paylaşılmasına rağmen, 1 saatte 1 milyondan fazla kişi oy kullandı. Ankete katılanların %54.2’si Elon Musk’ın sahip olduğu Tesla hisselerinin %10’nu satmasına evet oyu verdi. Geri kalan %47.8 ise hayır oyu kullanarak hisselerin satılmasına karşı çıkıyor.

Ayrıca ünlü CEO Musk, sonuçlar ne çıkarsa çıksın kesinlikle uyacağına dair söz verdi. Hükümetin vergiler hakkında koyduğu kurallardan çok sıkıldığını belirtiyor ve şunları ifade ediyor:

”Son zamanlarda vergiden kazanç sağlamak için gerçekleşmemiş kazançlar dahi vergiye tabi tutuldu.

Bu nedenle, Tesla hissemin %10’luk kısmını satmayı öneriyorum. Bu durumu destekliyor musunuz? Sonuçlar ne çıkarsa çıksın uygulayacağım.”

Twitte, kripto yatırımcıları çok fazla yorum yaptığı görülmekte. Kimi yatırımcılar, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini geri getirmesini isterken kimi yatırımcılar ise bu durumun ABD düzenleyicilerinin baskısından olabileceğini öngörüyor. Ayrıca, bazı yatırımcılar ankete olan ilginin kripto para piyasasının yükselişine bir işaret olarak görüyor. Ünlü kripto analistlerinden Pompliano Musk’a yanıt olarak şunları söyledi:

”20 milyar dolardan fazla hisse satarsanız, hükümet yapacağınız vergi ödemesi ile bir kaç dakikalığına kendi kendini finanse edecektir. Yine de bütçeyi dengelemiş gibi sevinecekler.”

Öte yandan, Elon Musk’ın twiti hakkında yorum yapan MicroSrategy CEO’su ve en büyük Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor ise şunları söyledi:

”Hisse satışını hedef çeşitlendirmek için yapıyorsan, dikkate alınması gereken alternatif bir strateji. Tesla’nın bilançosunu bir Bitcoin standardı haline getirmek ve 25 milyar dolarlık BTC almak harika bir varlık koruma seçimi olacaktır.

Bu tüm yatırımcılar için geçerli çeşitlendirme stratejisi ve enflasyondan korunmanın en iyi yoludur.”

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin (BTC), günlük ve haftalık grafikte 61.800 dolar seviyesinde yatay hareketine devam ettiği görülmekte.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

“Cardano (ADA) Boğa Koşusuna Hazır” Sözün Sahibi Van Poppe!

Bitcoin (BTC) 53.500 - 54.500 dolar arasında kendine yön belirlemeye çalışırken, genel kripto piyasası da toparlanmak için BTC'nin yapacağı bir sonraki hamleyi izliyor. Kripto...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Bu Hafta Ralli Başlıyor mu? BTC ve ETH Teknik Analizi

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde Bitcoin tekrardan yukarı doğru atağa geçti. Ona Ethereum'unda eşlik etmesiyle beraber, piyasa yemyeşil olmuş durumda. Yeni hafta başladığında da yükselişler...