blank
AltcoinDüşüşü Fırsat Bilen Balinalar, ENJ ve OMG Aldı!

Düşüşü Fırsat Bilen Balinalar, ENJ ve OMG Aldı!

Bitcoin’deki (BTC) düşüş sonrası balinalar, bu iki coini değerlendirdi…

Takip et blank

Kripto para piyasası lideri Bitcoin’in (BTC) son zamanlardaki durgunluğunun ardından düşüşe geçmesi ve 61,500 dolar altına inmesiyle altcoinlerde kısmi düşüşler gerçekleşti.

blank

Bu düşüş sırasında 60,800 doları gören BTC, henüz net bir bounce yani yukarı atak yapmasa da yavaş yavaş yükselmeye başladı. Bu sırada BTC ile birlikte düşen BTC hakimiyeti yatırımcıların BTC’deki düşüşe rağmen altcoinlere yöneldiğini gösterirken iki coinin balinaları radara yakalandı.

Kvothe Ve Shikamaru Düşüşü Değerlendirdi!

Her ikisi de Ethereum balinası olan Kvothe ve Shikamaru adlı balinalar sırasıyla OMG Network (OMG) ve 1inch Network (1INCH) altcoinlerinde AL tuşuna bastılar.

Bu altcoinlerden ilki olan OMG Network (OMG), son bir haftada %50’lik bir yükseliş yaptıktan sonra günlük grafikte negatif uyuşmazlık gösteriyor. Bugünün mumunda 20.124 dolara kadar çıkarak yeni ATH yapan OMG, %16’lık gerilemeyle birlikte yayın saati itibariyle 16,85 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank
OMG Network (OMG) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu düşüşü 95,997 OMG alarak değerlendiren Kvothe adlı balinanın yükseliş beklentisi olduğu düşünülüyor. Ancak şimdilik düşüşe işaret eden OMG’nin bu düşüşten kurtulması için 16.22 dolar civarındaki desteğin altında mum kapanışı yapmaması gerekiyor.

Bir önceki en yüksek günlük kapanışa denk gelen bu desteğin korunması, fiyatta retest havası oluşturarak yükselişe neden olabilir. Bu nedenle bu seviye alım ve altındaki kapanışta da stop için uygun görünüyor.

Bir diğer Ethereum balinası olan Shikamaru da 1inch Network adındaki altcoinden 249,991 adet alarak düşüşü değerlendirdi. OMG grafiğinde olduğu gibi günlük açıdan trend desteğini kaybettiği görülen 1INCH, yayın saati itibariyle 4.04 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank
1inch Network (1INCH) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Henüz EMA21 desteğini kaybetmeyen 1Inch’in direkt olarak düşüşünden bahsedilmezken 46.63 doların trendin devamı için önemli olduğu belirtiliyor. Daha önce destek olan ve artık direnç haline gelen 4.63 dolar seviyesinin geçilmesi 1INCH’teyeniden 5.30 doların görülmesini sağlayabilir.

Alım yönlü pozisyon almak isteyen yatırımcılar, EMA21 seviyesi olan 4.26 dolar ve 3.96 dolar desteklerini kademeli olarak değerlendirebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Shiba Inu Kraken’de Listelendi, Fiyat Uçtu! SHIB Teknik Analizi

Dünyanın en büyük borsalarından bir tanesi olan Kraken ünlü memecoin'i listeleyeceğini duyurdu. Bu listeleme haberi geldikten sonra Shiba Inu fiyatında çok sert yükselişler meydana...

Ünlü Analiste Poppe, Bitcoin’den Sonra Bu Altcoine İşaret Etti!

500.000'in üzerinde takipçisi bulunan ve Türkiye içerisinde de bir hayli popüler olan ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, yaşanan kıyımdan sonra yeniden...

Shiba Inu Rekora Koşuyor! SHIB Yatırımcıları, Nerede Satış Yapmalı?

Shiba Inu rekordan rekora koşmaya devam ediyor. Kraken borsasının listeleme haberinin gelmesinin ardından çok sert bir şekilde yükselmeye başlayan Shiba Inu ralliye başlamış gibi...

Türkiye’den Bankalara, Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı!

Bir çok devlet Bitcoin ve kripto paralara yönelik regülasyon çalışmalarını sürdürüyor. TC Devleti de kripto para regülasyonları konusunda, ciddi açıklama yapan ve çalışmalarını ciddiyetle...

Twitter’ın Yeni CEO’su, Bitcoin’e Değil, Bu Projelere İlgi Duyuyor!

Twitter'ı kuran ve buna en çok katkı sağlayan isimlerden birisi olan Jack Dorsey, resmen istifa etti ve görevinden ayrıldı. Twitter'ın efsanevi isminin  görevinden ayrılması...

Vladimir Putin Açıkladı: Bitcoin ve Kripto Paralar Çok Riskli!

Moskova'da düzenlenen 13.VTB Yatırım Fonu'nun düzenlediği konferansa katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, konuşmasının satır aralarında Bitcoin (BTC) ve kripto paralar hakkında yorumda bulundu. Konuşmasının...