AltcoinDüşüş Trendini Kıran SuhsiSwap’de (SUSHI) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Düşüş Trendini Kıran SuhsiSwap’de (SUSHI) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

SushiSwap (SUSHI) fiyat analizi…

Takip et blank

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş sürecinin şokunu yavaş yavaş atlatmaya başlayan altcoinlerde birer birer düşüş trendi kırılımları geliyor. Bu düşüş trendi kırılımını yapan altcoinlerden biri olan SushiSwap (SUSHI), yayın saati itibariyle 13.05 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Trend Kırılımıyla %25’lik Yükseliş!

Coinmarketcap verilerine göre 1.64 milyar dolarlık piyasa değeriyle 62. sırada bulunan SUSHI’nin günlük grafikte 20 Mayıs’tan bu yana gelen düşüş trendini kırarak %25’lik bir yükseliş yakaladığı görülüyor.

Bu kırılımla birlikte grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesi sonucunda önemli bir alan olan 11.98 – 12.5 dolar aralığı üzerine çıkan SUSHI, 20 günlük hareketli ortalama olan 13.13 dolarda bir dirençle karşılaşmışa benziyor.

blank
SushiSwap (SUSHI) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik bu direnci aşamayan SUSHI’de göstergeler tarafında RSI’ın 50 seviyesi sınırında olduğu görülüyor. Nitekim MACD tarafında da pozitif bir görünüme geçen SUSHI’nin MA20 seviyesini kırmasıyla birlikte momentumu arkasına alarak yükselişinin hızlanması bekleniyor.

Fibonacci açısından önemli olan alan üzerinde 3 gündür yatay bir şekilde ilerleyen SUSHI’nin yükseliş yönlü hareketinde 14.41 ve 16.33 dolar dirençleriyle karşılaşması bekleniyor.

Düşüş yönlü senaryo için fiyatın 11.98 dolar altındaki mum kapanışları gerekiyor. Böyle bir durum olursa stop olarak 9.77 ve daha derinde olan 6.29 dolar destekleri alım için uygun seviyeler olabilir.

Fiyat Yükselen Üçgen Formasyonunda Sıkışıyor!

Geçtiğimiz günlerdeki derin düşüş sırasında 4 saatlik grafikte 13 – 13.5 dolar aralığındaki önemli destek alanını kaybeden SUSHI’nin bu alanı birkaç defa denediği ve dirençle karşılaştığı görülüyor.

blank
SushiSwap (SUSHI) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu dirençten her gerilemesinde daha yüksek dipler yapan SUSHI, burada bir yükselen üçgen formasyonu oluşturmuşa benziyor. Nitekim bu formasyonun sonlarına gelen ve giderek sıkışan fiyatın yukarı yönlü bir hareket yapması bekleniyor. Fiyatın bu direnç alanını kırması halinde ilk hedefinin 14.93 dolar olması beklenirken ikinci hedefinin de 17.28 dolar olduğu belirtiliyor.

Bu yükselişin grafik üzerinde görülen iki farklı senaryoda olabileceği gibi tam tersine Bitcoin’de (BTC) yaşanabilecek bir düşüşte formasyonun aşağı yönlü kırılması söz konusu olabilir. BU durumda yeşil yükseliş trendi altındaki mum kapanışlarında stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım karalarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Veriler Fırtına Öncesi Sessizliğin Habercisi mi? BTC – ETH – LTC

Kripto paraların genelinde yatay eksenli fiyatlama devam ederken USDT gönderen adres sayısı son üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Aktif benzersiz adres sayısı baz alınarak...

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Yerine Bu Kripto Paraya Yöneldi

Kurumsal yatırımcı denilince kripto para sektöründe akla gelen ilk kripto para tahmin edilebileceği gibi Bitcoin (BTC) oluyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kurumsal...

Popülerliği Azalan Ancak Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Shiba Inu’da (SHIB) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Piyasadaki açgözlülük seviyesinin zirvelere çıktığı ve her yeni çıkan coinin ne olduğuna bakılmaksızın alındığı bir dönemde ünlenen Shiba Inu (SHIB), ilk başta yükseliş gösterse...

Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve Sektöre Yaptıkları, Cezasız Kalmadı!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, kısa süre önce kripto para piyasasını sadece tweet atarak manipüle etti. Musk'ın bu bariz manipülasyonu ilk başta yükseliş...

Dogecoin’i (DOGE) Geçen Ripple’da (XRP) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Ripple (XRP), kripto para piyasasındaki büyük düşüş öncesinde Elon Musk’ın tweetleriyle hızla yükselen ve piyasa değeri açısından coinmarketcapte dördüncü sıraya kadar gelen Dogecoin’i (DOGE)...

ABD’li Dev Banka Uyardı: Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Seviyeye Kadar Düşebilir!

Bitcoin (BTC), 3.700 dolardan 64.000 dolara kadar yükselse de bu yükseliş kısa süre önce yaşanan %50'lik düşüş kadar anılmadı. Bitcoin fiyatı yükselirken bunun çok...