AltcoinDüşüş Sürecinin Bedelini Ağır Ödeyen Tezos (XTZ) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Düşüş Sürecinin Bedelini Ağır Ödeyen Tezos (XTZ) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Tezos (XTZ) teknik analizi…

Takip et blank

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir parçası ve eşler arası işlemleri gerçekleştirebilen akıllı sözleşme platformu olan Tezos’un yerel kripto para birimi olan XTZ, yayın saati itibariyle 3.4 dolar üzerinden alıcı buluyor.

XTZ İçin Sıkıntılı Günler!

Kripto para piyasasında güvenilir kriptolar arasında yer alan XTZ’nin Bitcoin (BTC) düşüşünde büyük yara alarak günlük grafikte güvenilen hareketli ortalamaları yitirdiği görülüyor.

İlk düşüş dalgasında Mart 2020’den bu yana gelen trendi gösteren beyaz trend çizgisinden destek alarak toparlanma emareleri gösteren XTZ, MA200 üzerine çıkmakta zorlanarak güçsüz kaldı. Giderek yaklaşan MA20 seviyesi altında da ezilen XTZ, 3.235 dolarlık destek seviyesi üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor.

blank
Tezos (XTZ) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

MA200 (3.87 Dolar) ve MA20 (3.55 Dolar) seviyeleri altında her mum kapanışıyla umutların yitirilmeye başlandığı XTZ’ye Bollinger Bantlarıyla bakıldığında fiyatta bir sıkışma olduğu görülüyor. Bu durum fiyatın ilerleyen günlerde aşağı ya da yukarı yönlü bir kırılım yapabileceği ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Bugün BTC’de görülen yükseliş hareketine rağmen net bir hareket görülmeyen XTZ’nin bu kırılımı aşağı yönlü yapabileceği gözüyle bakılıyor. Ancak kripto piyasası ters hareketler yapmayı sevdiği için burada fiyatın kırılım hareketini yapması beklemek daha doğru olabilir. Ayrıca düşüş hareketi gelirse de fiyat için önemli destek seviyesi 2.62 dolar olarak belirtiliyor. Bu seviye altındaki kapanışlar XTZ’yi çok daha büyük düşüşlere sürükleyebilir.

Düşüş Trendi Kırıldı Ama…

XTZ grafiğine daha yakın ve 4 saatlik grafikte bakıldığında zirve seviye olan 8.42 dolardan bu yana gelen düşüş trendinin kırıldığı ancak fiyatın bu kırılımla beklenen yükselişi göstermediği görülüyor.

blank
Tezos (XTZ) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Aynı Dogecoin’de (DOGE) olduğu gibi düşüş trendini kırdıktan sonra hacim bulamayan XTZ’nin yükseliş çabalarının sonuçsuz kaldığı ortaya çıkıyor. Bu durumda yatay bir konsolidasyon sürece giren XTZ’yi balina olarak tabir edilen büyük yatırımcıların akümüle ettiği düşüncesi akıllara geliyor. Yani günlük grafikte beklenen sert hareketin yükseliş yönünde olabileceği ama bu sürecin biraz uzayabileceği ihtimalleri artıyor.

Son olarak bu durumda XTZ’de 3.565 – 3.731 ve 4.133 dolar seviyeleri dirençler olarak, 3.234 – 2.89 ve 2.43 dolar seviyeleri de destekler olarak ortaya çıkıyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Düşerken Altcoinler Can Çekişiyor! DOGE, MATIC, BTT ve HOLO Analizi

Bitcoin ve Ethereum’da kayıplar %10’un üzerine çıkarken altcoinler kırmızıya boyandı. Hacmen zayıf olan kripto para birimleri yara alırken Tether’in dominance oranındaki yükseliş ise piyasa...

Bitcoin’e (BTC) Sert Darbe: Fiyat 20.000 Dolara mı İlerliyor?

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde %10 değer kaybederek 1,56 trilyon dolar seviyesine çakıldı. Bitcoin (BTC) aylardır devam eden yükselişine yönelik ilk darbeyi...

Ünlü Analist Tyler Swope Açıkladı: Büyük Bitcoin (BTC) Ayı Tuzağı Ne Zaman Bitiyor?

Ünlü kripto para analisti Tyler Swope, Bitcoin (BTC) fiyatının birbiri ardına darbe yemesinden sonra gidişat hakkında açıklamalarda bulundu. Swope, yaşanan bu düşüşlerin aslında yakında...

Chiliz’de (CHZ) Değerlendirilebilir Seviyeler Ve Hedefler!

Taraftar tokenlarının bulunduğu Socios’un yerel kripto parası olan ve bu taraftar tokenlarının alım satımında kullanılan Chiliz (CHZ), yayın saati itibariyle son 24 saatte yaşadığı...

Borsalarda Ethereum (ETH) Alarmı: 395.903 ETH, Nereye Gitti?

CryptoQuant CEO'su ve kurucusu Ki Young Ju, yaklaşık olarak 12 saat önce yapılan yüklü bir işleme dikkat çekti. Bitcoin (BTC) fiyatının üst üste düşüş...

Bitcoin’deki (BTC) Yükseliş Hareketine Eşlik Eden Binance Coin’de (BNB) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ve Binance Akıllı Ağı’nın (BSC) yerel kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), yaklaşık 55 milyar dolarlık...