blank
HaberlerDubai Polisi, Kripto Para Yatırımcılarını Korumak İçin BitOasis İle Anlaştı!

Dubai Polisi, Kripto Para Yatırımcılarını Korumak İçin BitOasis İle Anlaştı!

Dubai kripto paraları destekliyor!

Takip et blank

Dubai polisi, kripto paralara yönelik artan dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek amacıyla emsal bir karara imza atıyor. Kripto para yatırımcılarına güvenli bir ortam sunmayı hedefleyen Dubai polisi, kripto borsası BitOasıs ile bir iş birliğine gidiyor.

blank

Arabic News’e göre bu adımın atılmasındaki en önemli sebep kripto yatırımcıları ve tüccarları kripto dolandırıcılığı konusunda eğitme ve koruma amacı taşıyor.

BitOasıs firmasının CEO’su Ola Doudin, firmanın polisle ortaklığını eşler arası platformlarda yapılan dolandırıcılık sayısı göz ardı edilemeyecek kadar fazlaydı ve yatırımcıların korunmasında bu konu çok önemli olacağını söylüyor.

”Kripto paraları yatırımcılar için güvenli hale getirmek, düzenlemeler oluşturmasına yardımcı olmak için önemli politika yapıcılar ile birlikte çalışıyoruz.”

Dubai polisi siber suçlar biriminin başkanı Tarek Mohammed, siber suçlar biriminin kripto ve blokchain’i anlamak için büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirtiyor.

”Ülkenin, yatırımcıların ve kripto alanı içinde faaliyet gösteren tüm paydaşların finansal güvenliğini sağlamak amacıyla, uygulamalı bir yaklaşım sergiliyoruz.”

Ortaklık, BAE’nin blokchain teknolojisini ve kripto paralarını benimsemesi olarak yorumlanıyor. BAE Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA) ve Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) daha önce kripto varlıkları teşvik etmek için bir anlaşma yapmıştı.

Anlaşma, özellikle DWTCA’nın Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini içeren finansal faaliyetlere izin ve lisans vermelerini sağlıyor.

DWTCA genel müdürü yaptığı açıklamada:

”Dubai yenilikçi ve dijital odaklı bir ekonomi yolundaki öngörüsünü sürdürürken, DWTCA blokchain ve kripto varlıkları desteklemek istiyor.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Direnci Kıran Cosmos’da (ATOM) Boğa Sinyali! – ATOM Teknik Analizi!

Kripto para evrenindeki Blockchain ağlarının birbirleriyle olan iletişimi sağlama amacıyla oluşturulan bir ekosistem olan Cosmos (ATOM), yayın saati itibariyle 37.80 dolar üzerinde işlem görüyor. Piyasadaki...

SEC, Dört Bitcoin ETF’i İle İlgili Kararını Verdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dört Bitcoin ETF'i ile ilgili kararını bir kere daha erteledi. Kripto para sektörü şu an için büyük...

Bitcoin (BTC) Ayıları Uyuttu: Boğalar İle Yoluna Devam Edecek Mi?

Zincir içi değerlendirilen verilere göre, Bitcoin (BTC) üst üste beşinci defa Eylül ayını yeşil bölgede kapatamadığı görülüyor. Ancak Eylül 2021'in 2020-2019’a oranla nispeten daha...

Ünlü Analist Poppe: Bitcoin, Ethereum ve Diğer 4 Altcoin İçin Hedef Verdi!

Ünlü analist Poppe, önde gelen kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için YouToube'da yaptığı piyasa değerlendirmesinde önemli seviyelere dikkat çekti. Yeni bir kripto...

Bitcoin (BTC) Tekrar Trend Üstüne Çıktı: Bu 3 Altcoin Rekor Tazeliyor!

Bitcoin, Ethereum ve tüm kripto piyasası güç toplama belirtileri gösterdikçe belirli altcoinlerde hareketlenmeler başladı. Fiyat artışlarında bu 3  altcoin başı çekmeye devam ediyor. CoinGecko'dan alınan...

Bitcoin Yatırımcıları Artık Korkmuyor: İşte BTC İçin Kritik Seviye

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tam olarak bütün umutların tükenmeye başladığı bir anda fantastik bir yükseliş elde ederek bütün piyasayı eski haline döndürmeye...