HaberlerDubai Polisi, Kripto Para Yatırımcılarını Korumak İçin BitOasis İle Anlaştı!

Dubai Polisi, Kripto Para Yatırımcılarını Korumak İçin BitOasis İle Anlaştı!

Dubai kripto paraları destekliyor!

Takip et blank

Dubai polisi, kripto paralara yönelik artan dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek amacıyla emsal bir karara imza atıyor. Kripto para yatırımcılarına güvenli bir ortam sunmayı hedefleyen Dubai polisi, kripto borsası BitOasıs ile bir iş birliğine gidiyor.

Arabic News’e göre bu adımın atılmasındaki en önemli sebep kripto yatırımcıları ve tüccarları kripto dolandırıcılığı konusunda eğitme ve koruma amacı taşıyor.

BitOasıs firmasının CEO’su Ola Doudin, firmanın polisle ortaklığını eşler arası platformlarda yapılan dolandırıcılık sayısı göz ardı edilemeyecek kadar fazlaydı ve yatırımcıların korunmasında bu konu çok önemli olacağını söylüyor.

”Kripto paraları yatırımcılar için güvenli hale getirmek, düzenlemeler oluşturmasına yardımcı olmak için önemli politika yapıcılar ile birlikte çalışıyoruz.”

Dubai polisi siber suçlar biriminin başkanı Tarek Mohammed, siber suçlar biriminin kripto ve blokchain’i anlamak için büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirtiyor.

”Ülkenin, yatırımcıların ve kripto alanı içinde faaliyet gösteren tüm paydaşların finansal güvenliğini sağlamak amacıyla, uygulamalı bir yaklaşım sergiliyoruz.”

Ortaklık, BAE’nin blokchain teknolojisini ve kripto paralarını benimsemesi olarak yorumlanıyor. BAE Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA) ve Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) daha önce kripto varlıkları teşvik etmek için bir anlaşma yapmıştı.

Anlaşma, özellikle DWTCA’nın Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini içeren finansal faaliyetlere izin ve lisans vermelerini sağlıyor.

DWTCA genel müdürü yaptığı açıklamada:

”Dubai yenilikçi ve dijital odaklı bir ekonomi yolundaki öngörüsünü sürdürürken, DWTCA blokchain ve kripto varlıkları desteklemek istiyor.”

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin Düşerken, Bu Altcoin’den Kritik Duyuru Geldi!

VeChain Vakfı, bugün itibariyle VeCarbon platformlarını desteklemek için Amazon Web Services (AWS) ile yeni bir ortaklığa imza attı. Kripto para sektöründe ciddi miktarda ses...