AltınDolar İçin Çöküş, Bitcoin ve Altın İçin Yükseliş Vakti!

Dolar İçin Çöküş, Bitcoin ve Altın İçin Yükseliş Vakti!

Bitcoin ve altın yükselişe mi geçiyor?

Takip et blank

Amerikan Merkez Bankasının (FED) aldığı kararlar doğrultusunda, ABD dolar endeksinin (DXY) 2022 yılı itibariyle çok sert bir şekilde yükseliş yaşadığı görüldü. Doların bu denli volatil bir şekilde değer kazanması ise yatırım araçlarında çöküş getirdi.

blank

ABD borsaları, Bitcoin ve Altın‘ın düşüş yaşaması, birçok yatırımcının 2022 yılında zarar üstüne zarar etmesine sebebiyet verdiği gözlemleniyor.

Geçtiğimiz günlerde DXY her ne kadar parabolik yükselen trendini kırmış olsa da, tekrardan yükselişlerine devam ettiği dikkat çekiyor.

blank

blank

Dün itibariyle son zirve seviyesinden sert bir şekilde reddedilen DXY, bugün özelinde tekrardan kritik direnç seviyesine ulaşmış durumda.

Bu direnç noktasının aşılmasının ardından sonra ise DXY’nin 110 dolar seviyelerine kadar değer kazanması olası gibi gözüküyor.

Her ne kadar DXY’de son bir yükseliş daha gelebilecek olsa da, artık bu yükseliş trendinin son bulduğu ve sahneye artık Bitcoin ile altının çıkmaya hazırlandığı görülüyor.

blank

Altın Ve Bitcoin İçin Yükseliş Başlıyor mu?

ABD’deki enflasyon artışlarından ötürü ciddi miktarda değer kaybına urağan kripto para birimleri, ilerleyen aylarda FED’in yumuşak faiz artış politikası karşısında tekrardan toparlanabilir.

Altın’ın da kripto para birimleri gibi değer kaybettiği görüldü. ONS altın son günlerde düşen trendini de kırmayı başarı ve yeni bir yükseliş trendi için doğru zamanı bekliyor.

ABD dolar endeksinin (DXY) 110 dolar direncinden düşüşe geçmesinin ardından Bitcoin ve Altın’ın güzel bir yükseliş serüveni başlatacağı tahmin ediliyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...