Bitcoin (BTC)Dikkat: İran, Bitcoin (BTC) Madencilerine Operasyon Düzenledi!

Dikkat: İran, Bitcoin (BTC) Madencilerine Operasyon Düzenledi!

İran, Bitcoin madencilerine göz açtırmıyor.

Takip et blank

Kripto para birimlerinin kullanım oranı her geçen gün artıyor. Her ne kadar bazı ülkeler dijital varlıkları benimsiyor olsa da, birçok ülke madencilik faaliyetlerinin çevreye zararlı olduğunu düşünmesinden ötürü kripto para birimlerine çeşitli yasaklar getirmekte.

blank

Bitcoin madencilerinin en büyük baskılar ile karşılaştığı ülkelerden bir tanesi olan İran, bugün itibariyle yeni bir operasyona imza attığı görüldü.

Kaçak yollarla Bitcoin madenciliği yapanlara yeni bir operasyon düzenleyen Tahran Elektrik Dağıtım Şirketi, 7 binden fazla makineyi ele geçirdi.

blank

Sadece son 5 ayda 9 binden fazla Bitcoin madencilik çiftliğini kapatan İran, kaçak yollarla kripto para madenciliği yapanlara devasa cezalar vermeye devam ediyor.

blank

İran’da Kripto Para Madenciliği Yasaklarına Uymayanlara Ceza Yağıyor!

2021 yılının yaz aylarında fazla elektrik tüketimi sebebiyle ülkede kripto para madenciliği yapılmasını yasaklayan İran hükümeti, bu yasakları delmeye çalışan vatandaşlarına ise göz açtırmadığı görülüyor.

Ülkede yaşanan elektrik kesintilerinin sebebinin kripto para madencileri olduğunu söyleyen İran, benzer sıkıntılar yaşayan Kosova‘nın da Bitcoin madenciliğini yasaklamasında öncü ülke oldu.

Eylül ayında ise bu yasakları kaldıracak olan Kosova, tekrardan kripto para madencilerinin uğrak mekanlarından bir tanesi olmaya devam edebilir.

Kosova’da enerji fiyatlarının diğer Avrupa ülkelerine göre uygun olması, Bitcoin madencilerinin sayısını artıracağı düşünülüyor.

Daha çok BTC madencisinin var olması ise BTC‘nin hash rate zorluğunu artırarak, Bitcoin‘in değerine değer katmasına yardımcı olabilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

47 Yıllık Analist: “Bitcoin (BTC), Sıfırlanabilir”!

Finans piyasalarının en önemli isimlerinden bir tanesi olan Peter Brandt, 47 yıldır borsada tüccarlık ve analistlik yapıyor. Kripto para sektörüne karşıda yakın bir tutum...