Bitcoin (BTC)DİKKAT: Dev Bitcoin Borsası, Bu Ülkedeki Faaliyetlerini Sonlandırıyor!

DİKKAT: Dev Bitcoin Borsası, Bu Ülkedeki Faaliyetlerini Sonlandırıyor!

FTX iflası, hükümetlerin kripto varlıklara olan bakış açısını çok değiştirdi.

Takip et blank

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan boğa sezonunda kripto varlıkların benimsenme oranı çok ciddi miktarda artsa da, ayı sezonunda durumlar değişti. Düşüş döneminde yaşanan iflaslar, hükümetlerin kripto varlıklara olan bakış açısı değişti.

Hükümetlerin kripto varlıklara olan bakış açısının değişmesi ile birlikte borsalarda zor duruma girdi. ABD başta olmak üzere birçok hükümet, FTX iflası nedeniyle kripto para borsalarına baskı uygulamaya başladı.

Son yaşanan olaylar doğrultusunda dev kripto para borsası Bybit, Birleşik Krallık‘taki faaliyetlerini sonlandıracağını duyurdu. İşte Bybit’in konu ile ilgili paylaştığı duyuru metni:

“İşletmemizi Birleşik Krallık’taki tüm ilgili kural ve düzenlemelere uygun şekilde yürütmek her zaman Bybit’in birincil hedefi olmuştur.

Birleşik Krallık Mali Yürütme Otoritesi’nin, Haziran 2023 tarihli “Kripto varlıklar için Finansal Promosyon Kuralları” başlıklı Politika Beyanında (PS23/6) ana hatlarıyla belirtildiği gibi, kripto işletmelerinin pazarlama ve iletişimiyle ilgili yeni kurallar getirmesi ışığında Bybit, şunları yapmayı tercih etti: Düzenlemeyi proaktif olarak benimseyip, bu pazardaki hizmetlerimize ara veriyoruz. Askıya alma, şirketin gelecekte Birleşik Krallık yetkilileri tarafından belirlenen düzenlemeleri en iyi şekilde karşılayabilmek için çabalarına ve kaynaklarına odaklanmasına olanak tanıyacak.”

Yeni Kullanıcılar için:

1 Ekim 2023, 11:00 TSİ tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Bybit, Birleşik Krallık’ta ikamet ettiği belirlenen veya Birleşik Krallık vatandaşı olan (“Birleşik Krallık Müşterisi”) kişilerin hesap açma başvurularını artık kabul etmeyecektir.

Mevcut Kullanıcılar İçin:

8 Ekim 2023, 11:00 TSİ’den itibaren Birleşik Krallık Müşterileri artık tüm ürün ve hizmetler için yeni para yatıramayacak, yeni sözleşmeler oluşturamayacak veya mevcut pozisyonlarından herhangi birini artıramayacak. Ancak pozisyonlarını azaltabilir, kapatabilir veya fonlarını platformumuzdan çekebilirler.

Bu önlemlere maruz kalan Birleşik Krallık Müşterilerinin, pozisyonlarını yönetmek ve sonlandırmak için 8 Ocak 2024, 11:00 TSİ’ye kadar harekete geçmeleri önemle tavsiye edilir. Öngörülen süre sonunda açık pozisyonlar tasfiye edilecek ve tasfiye fonları çekilmeye hazır hale gelecektir.

İlerleyen süreçte dev kripto para borsası Bybit, yeniden Birleşik Krallık’ta hizmet vermeye devam edecek mi? merak konusu..

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dev Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Listeleyeceğini Duyurdu! İşte Ayrıntılar..

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan KuCoin, kısa bir süre önce yeni bir duyuru paylaştı. Son paylaşılan duyuru...

SON DAKİKA: Binance’de Listeli Bu Altcoin, Büyük Duyuru Tarihini Açıkladı!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de listelenmiş bir proje olan Floki Inu (FLOKI), geçtiğimiz dakikalarda önemli bir duyuru paylaştı. Floki Inu'nun...

Bitcoin Borsası Binance’den, Türklerin Takibindeki Bu Altcoin’e Güzel Haber!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlar ile kripto varlıkların gidişatlarını dahi değiştirebilmekte. Popüler borsanın destek verdiği projelerin, sürecin ilerlemesiyle diğer projelere kıyasla çok...

UYARI: Ethereum Rakibi Bu Altcoin’de Ani Dump Yaşanabilir!

Kripto para sektörünün en önemli projelerinden bir tanesi olan Polygon (MATIC), son süreçte yukarı yönlü hareketler sergiliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) yükselişleri...

SON DAKİKA: ABD’de Üretici Enflasyonu Açıklandı! Bitcoin İçin İyi mi Kötü mü?

Kripto para sektöründe bugün itibariyle yükseliş trendi devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoin'ler dün özelinde sert geri çekilmeler yaşamış olsa...

Dev Balina, Bu Popüler Altcoin’de Zararına Satış Yapıyor!

Büyük kripto para yatırımcıları gerçekleştirdikleri alım satım hareketleri ile kripto varlıkları etkilemeye devam ediyor. Balinaların ve kripto yatırım şirketlerinin (VC) satın alım yaptığı ürünler,...