Bitcoin (BTC)Dikkat: Avustralya, Bitcoin'e (BTC) Katı Düzenlemeler Getirebilir!

Dikkat: Avustralya, Bitcoin’e (BTC) Katı Düzenlemeler Getirebilir!

Bitcoin'e Avusturalya'dan kötü haber.

Takip et blank

Kripto para sektörü her geçen gün benimsenme oranını artırmaya devam ediyor. Dijital varlıkların kullanım oranının artışa geçmesi, birçok ülkenin düzenleyici kurumunu harekete geçirmiş durumda.

blank

Geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para birimlerini kıskaca alırken, bugün itibariyle ise Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) başkanı Joe Longo, kripto para açıklamasında bulundu.

Joe Longo, birçok Bitcoin ve altcoin yatırımcısının dijital varlıklar hakkındaki riskleri bilmeden yatırım yaptıklarını ve bu yatırımlardan çok kötü sonuçların doğabileceğini söylüyor.

blank

Avustralya’da 1000’den fazla bireysel yatırımcıyı araştıran ASIC’ın son raporundan, yatırımcıların yüzde 44’ünün kripto para birimlerine ilgi duyduğunu ve yatırım yaptıkları öğrenildi.

blank
Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) başkanı Joe Longo

Avustralya Yeni Kripto Para Düzenlemeleri Üzerine Çalışıyor!

Joe Longo bugün itibariyle Avustralya Mali İnceleme kongresinde kripto para birimleri hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“biz giderek daha yaygın hale bir hale gelen kripto para birimerlerinin kısıtlı bir korumaya sahip olmasından endişeliyiz.”

“Ben, tüketicilerin ve yatırımcıların dijital varlıkların risklerini ve neye yatırım yaptıklarını tam olarak anlamadıklarından dolayı endişelieniyorum.”

“Bu ürünler çok spekülatif, riskli bir varlıklardır ve kripto paralara yatırım yapmak isteyenler, paralarını kaybederlerse geri almak için yapabileceğimiz çok bir şey yok.”

“bu konu üzerine çalışmalara devam edeceğiz.”

Kripto para birimlerini spekülatif ve riskli olarak tanımlayan Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) başkanı Joe Longo, konu ile ilgili çalışmalara devam ettiklerini söylüyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de (BTC) Balinalar Harekete Geçti, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün itibariyle kritik saatler geçirdiği görülüyor. Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz kararı öncesi devasa yatırımcılar harekete geçti. Başarılı bir...

Ripple’da (XRP) Yükselişler Hızlandı! Hedef Kaç Dolar?

Kripto para sektörünün major altcoin'lerinden bir tanesi olan Ripple (XRP) bugün itibariyle yüzde 20'den fazla yükseliş yaşamayı başardı. Piyasa değeri bu kadar yüksek bir...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin’de Geri Sayım Başladı!

Kripto para sektörünün major altcoin'lerinden bir tanesi olan Cardano'da Vasil Hard Fork için geri sayım an itibariyle başladı. Birçok yatırımcı ADA'da gerçekleşecek bu fork'un...

Popüler Analist: “Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Boğa Sinyali Geldi”!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği başarılı bir analist olan Michael Van De Poppe, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir tweet paylaştı. Kripto para sektörünün toplam...

Dolar, Altın ve Bitcoin Yatırımcıları, TCMB’nin Faiz Kararını Bekliyor!

Dün itibariyle yatırımcılar gözlerini Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz kararına çevirmişti. Bugün itibariyle ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) alacağı faiz kararı yakından takip...

Bitcoin’in (BTC) Yükselişlerinde Bu Altcoin’ler Ön Plana Çıktı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dünün aksine bugün itibariyle tekrardan değer kazanmaya başlamış durumda. Her ne kadar BTC şimdilik çok sert yükselişler yaşamamış...