BorsaDevasa Bitcoin Borsası Kritik Bir Karar Aldı! İflas mı Edecekler?

Devasa Bitcoin Borsası Kritik Bir Karar Aldı! İflas mı Edecekler?

Bybit borsasında fonlar güvende mi?

Takip et blank

Kripto para sektörünün en önemli borsalarından olarak görülen Bybit, bugün itibariyle yeni bir karar aldığını duyurdu. Devam eden ayı sezonu, yatırımcıları etkilediği kadar kripto platformlarını da köşeye sıkıştırmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Binance kurucusu CZ, büyük işten çıkartmalar yapan borsalara karşı yatırımcıların temkinli olmaları gerektiğinin altını çizmişti.

Bu borsalarının iflaslar ile karşı karşıya kalabileceğini söyleyen popüler yönetici, sektördeki kaosun büyüyebileceğini de ima ettiği görüldü.

Bugün itibariyle ise Bybit borsası yüzde 30 oranında işten çıkartma gerçekleştirdiklerini duyurdu. Bybit kurucusu Ben Zhou’nun duyurusunun ardından yatırımcıların aklına CZ’nin açıklamaları geldi.

Ben Zhou konu ile ilgili paylaştığı duyurusunda şu sözlere yer verdi:

“Bugün zor kararlar alındı, ancak zor zamanlar zor kararlar gerektirir. Derinleşen ayı piyasasına yönelik çabalarımızı yeniden odaklamak için hareket ederken, işin devam eden yeniden organizasyonunun bir parçası olarak iş gücümüzü azaltma planlarını az önce duyurdum.”

“Planlanan küçülme kapsamlı olacaktır. Bu yeniden yapılanmanın birçok sevgili Bybuddies’i ve bazı eski arkadaşlarımızı etkileyeceği gerçeği hepimizi üzdü. Yıllar boyunca Bybit’e yaptıkları katkılardan dolayı çok minnettarım ve onları unutmayacağız.”

“Etkilenen meslektaşlarımız için bu süreci olabildiğince sorunsuz hale getirmeye ve her bireyin ihtiyaçlarını elimizden geldiğince karşılamaya çalışacağız.”

“Bybit’in piyasadaki yavaşlamanın üstesinden gelmek için doğru yapıya ve kaynaklara sahip olduğundan ve önündeki birçok fırsatı yakalayacak kadar çevik olduğundan emin olmak önemlidir. Bu şekilde kripto para gemisini dünyaya daha fazla azim ve tutkuyla ulaştırmaya devam edebiliriz.”

Her ne kadar şimdilik Bybit iflas etmeyecek gibi gözükse de, bu işten çıkartmaların olumlu gelişmeler olmadığı bir gerçek.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugatti Group İle Anlaştı!

Kripto para sektörünün lider meme coin'i  Dogecoin'in (DOGE) en büyük rakibi olarak gösterilen Shiba Inu (SHIB), uzun bir süredir Ethereum balinalarının gözde altcoin'lerinden bir...

Bitcoin’de (BTC) Büyük Patlama İçin Artık Son Günler!

Birçok kripto para yatırımcısı, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) artık yeni bir yükseliş trendi başlatmasını bekliyor. 2022 yılında sert düşüşler yaşayan BTC, yatırımcıların...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu Altcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle tabiri caizse meltem rüzgarları esmeye başladı. Dijital varlıkların bir süredir kademe kademe değer kazanıyor olması, kripto para yatırımcılarının tekrardan...

Canlı: FED Yetkilisi Konuşuyor! Bitcoin Düşüşe mi Geçecek?

Bugün itibariyle kripto para sektöründe yükselişlerin yaşandığı gözlenmekte. Bitcoin kayda değer bir yükseliş yaşamamış olsa da, bazı altcoin'ler son 24 saat içerisinde çok ciddi...

İşte Bu Hafta Bitcoin’den Ayrışıp En Fazla Yükselen Altcoin’ler!

Kripto para sektöründeki zorlu ayı sezonu devam ediyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) halen beklenen yükselişleri yaşayamamış olsa da, bazı...

Bitcoin (BTC) Bu Kritik Direnci Aşarsa, Ralli Başlar!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın başlamasıyla birlikte yükselişe geçti. Her ne kadar BTC'deki yükselişler devasa seviyelere ulaşmamış olsa da, Bitcoin'in değer...