Bitcoin (BTC)Dark Tetrad: "Bitcoin (BTC) Yatırımcıları, Satanist"!

Dark Tetrad: “Bitcoin (BTC) Yatırımcıları, Satanist”!

BTC yatırımcıları, kötü insanlar mı?

Takip et blank

Queensland Teknoloji Üniversitesi’ndeki en iyi profesörler ve öğretim görevlilerinden oluşan bir ekip tarafından yürütülen araştırma, Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının kötü kişilik özelliklerine sahip olduğunu saptadı.

Karanlık dörtlü olarak adlandırılan dört olumsuz kişilik özelliğine sahip olan kripto para yatırımcıları, araştırmalara göre birçok kötü özelliği bünyesinde barındırıyor.

Karanlık Tetrad Ve Kötü Niyetli Kişilerin Özellikleri Nedir?

Karanlık tetrad, psikoloji dünyasında daha yaygın olarak bilinen, Narsisizm, Makyavelizm, Sadizm ve Psikopatiyi içeren kişilik özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Yapılan araştırmalara göre basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının, başkalarının acı çekmesinden bile zevk aldığı öğrenildi.

Birçok yatırımcının likit olmasından veya para kaybetmesinden mutlu olan bazı kripto para sahipleri, bu tanıma tam anlamıyla uyduğu düşünülmekte.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, tüm bu tanımlamaların doğru olduğunu kanıtlamış durumda.

Kıdemli öğretim görevlisi Di Wang, Queensland Teknoloji Üniversitesi’nde Pazarlama Profesörü Brett Martin ve Macquarie Üniversitesi Pazarlama Öğretim Üyesi Jun Yao, 566 katılımcıyla bir çalışma yürüttü.

Yaptığı çalışmalarda şok sonuçlara ulaşan bu 3 öğretim üyesi, Bitcoin yatırımcılarının diğer insanlara nazaran çok daha bencil olduğunu söylüyor.

Bu yatırımcıların açgözlülük nedeniyle kripto piyasasında yatırım yaptığını söylerken, birçok BTC sahibin ise gizli kumar bağımlısı olduğunu vurgulamakta.

Yapılan çalışma bütün Bitcoin yatırımcılarını kapsamasa da, büyük çoğunluğun bu kişilik özelliklerine sahip olduğunu doğruluyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Sıcak Gelişme: Sonunda, Binance’den Bitcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasını derin bir şekilde etkilediği görülüyor. Geçtiğimiz saatlerde yaşanan düşüşler sonucu ağdaki işlem tıkanıklığı nedeniyle Bitcoin...

Bitcoin’e (BTC) Müjde Binance’den, Kötü Haber İse Rusya’dan Geldi!

Bitcoin ve kripto para birimleri büyük bir kaosun içerisinde sürüklenmeye devam ediyor. Küresel piyasalar ile korele bir şekilde düşüş yaşayan dijital varlıklar, kritik seviyelerde...

Bitcoin’in Düşüşlerinde Bu Metaverse Altcoin’i, Balinalardan Yoğun Talep Görüyor!

Kripto piyasası çalkantılı bir süreçten geçiyor. Dünya ekonomilerinin resesyona girmesi sonucu tepe taklak olan Bitcoin, tarihinin en sert düşüş serüvenlerinden bir tanesini yaşamakta. Kurumsal yatırımcıların...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: Avrupa Merkez Bankası, Acil Toplantı Kararı Aldı!

Dünyada finans piyasalarında çok sert düşüşler yaşanıyor. Hiç kimsenin beklemediği bu satışlar vadeli işlem açan yatırımcıları likit ederken, spotta işlem yapanların ise devasa zararlara...

Ünlü CEO: “Bitcoin’de Bu Seviye Kırılırsa, Piyasadan Ayrılırım”!

Bir zamanlar kripto para sektörünün en ünlü ve bilinen isimlerinden olan Arthur Hayes, artık ara ara başarılı tahminlerde bulunan birisine dönüştü. Hayes daha önce...

Bitcoin Düşerken, Bu 2 Altcoin Boğa Moduna Girdi!

Son günlerde major kripto paraların haricindeki altcoinler çok volatil hareketler sergilediği biliniyor. Birçok zaman Bitcoin ile korele hareket eden bu ürünler, dönem dönem ayrışarak...