AnalizCZ Sinyali Verdi, Binance Coin (BNB) Uçuşa Geçti! – BNB’de Sıradaki Hedef...

CZ Sinyali Verdi, Binance Coin (BNB) Uçuşa Geçti! – BNB’de Sıradaki Hedef Ne?

Yükselişe geçen Binance Coin (BNB) detaylı teknik analizi…

Takip et blank

Bugünün mart ayının son günü olması nedeniyle Bitcoin (BTC) fiyatındaki yüksek volatilite, bütün kripto para piyasasıyla birlikte şimdilerde üçüncü sırada bulunan Binance Coin’i (BNB) de sarsıyor. Ancak BNB, hâlâ 300 doların üzerinde seyrederek gücünü gösteriyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel tokeni olan BNB, teknik anlamda günlük grafik üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda boğa bayrağı olarak nitelendirilen bir yükseliş formasyonunu yukarı yönlü kırmış görünüyor. Grafikte oluşan bu formasyonun kırılmasını ise Binance’in CEO’su CZ’nin bir tweeti ile gerçekleştiği düşünülüyor.

Yukarıdaki tweet üzerinde BTC’nin yanında BNB’yi de ön plana çıkaran CZ, tweet saatinde 265 dolar üzerinden alıcı bulan BNB’nin ileriki saatlerde 300 doların üzerine çıkmasını sağladı. Ardından kâr satışlarıyla birlikte 300 doların altına gerileyen BNB’yi yeniden CZ’nin tweeti kurtardı.

Bu sefer direkt olarak BNB grafiği paylaşan CZ, ne kadar “Not financial advice” yani yatırım tavsiyesi değildir terimini kullansa da BNB fiyatında kayda değer bir yükselişe sebep oldu.

Teknik tarafına gelirsek 20 günlük hareketli ortalama olan MA20 (265 Dolar) seviyesinden alıcı bulmasıyla yükselen BNB, grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesindeki 315 dolar direncini şimdilik geçememiş görünüyor. Ancak fiyatın golden pocket alanı olan 290 – 295 dolar aralığı üzerinde mum kapanışları yapması halinde bu seviyenin geçilmesi bekleniyor.

Bayraktaki Hedef Kaç Dolar?

Günlükte 17 Şubat mumunu takiben üç büyük yeşil mum yakan BNB, %170’lik bir yükselişe imza attı. Bu mumların sonucunda 348.69 dolarlık ATH’ye giden BNB, devam eden günlerde %50’ye yakın kaybı ve yeniden %65’lik yükselişi ile simetrik bir üçgen oluşumu gösterdi.

blank
Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu formasyonun başlangıcında oluşan yükseliş mumları ise kırılım sonrasında gerçekleşmesi beklenen hedefi gösteriyor. Yani şimdilik 300 dolar üzerinde bulunan BNB’nin BTC’nin ters bir hareket yapmaması durumunda kademeli bir şekilde ileriki günlerde takribi olarak 450 dolar bandına kadar yükselmesi bekleniyor.

Yatırımcılar, yükselmiş bir coine girmekten kaçınırken burada aşılmış olan 300 dolarlık direncin üzerinde 289 dolar altındaki kapanışlarda stop olunacak şekilde alım yapılabilir. Bu beklenen kademeli yükselişin fibonacci dirençleri arasında konsolidasyonlar ve yükselişler şeklinde olması bekleniyor. Yani bu durumda al-sat yapmak isteyenler her zamanki gibi desteklerden alım yapıp dirençlerden satışlarını gerçekleştirebilirler.

Son olarak Binance’in BNB için planladıkları yakım işleminin 30 Nisan ya da daha erken yapılması belirtiliyor. Yani bu yakım işlemi, grafikteki direnç seviyelerinin bir bir aşılarak hedef seviye olan 450 doların görülmesini sağlayabilir.

blank

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Ünlü CEO, Dipten Alım Sinyalini Verdi: Milyonlarca Dolarlık BTC ve ETH Aldı

TRON CEO'su Justin Sun, bugün belki de en önemli gelişmelerden birisi ile anılıyor. Kripto para piyasasının tepetaklak olduğu ve Bitcoin (BTC) başta olmak üzere...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...