Analiz CZ Sinyali Verdi, Binance Coin (BNB) Uçuşa Geçti! – BNB’de Sıradaki Hedef...

CZ Sinyali Verdi, Binance Coin (BNB) Uçuşa Geçti! – BNB’de Sıradaki Hedef Ne?

Yükselişe geçen Binance Coin (BNB) detaylı teknik analizi…

Takip et blank

Bugünün mart ayının son günü olması nedeniyle Bitcoin (BTC) fiyatındaki yüksek volatilite, bütün kripto para piyasasıyla birlikte şimdilerde üçüncü sırada bulunan Binance Coin’i (BNB) de sarsıyor. Ancak BNB, hâlâ 300 doların üzerinde seyrederek gücünü gösteriyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel tokeni olan BNB, teknik anlamda günlük grafik üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda boğa bayrağı olarak nitelendirilen bir yükseliş formasyonunu yukarı yönlü kırmış görünüyor. Grafikte oluşan bu formasyonun kırılmasını ise Binance’in CEO’su CZ’nin bir tweeti ile gerçekleştiği düşünülüyor.

Yukarıdaki tweet üzerinde BTC’nin yanında BNB’yi de ön plana çıkaran CZ, tweet saatinde 265 dolar üzerinden alıcı bulan BNB’nin ileriki saatlerde 300 doların üzerine çıkmasını sağladı. Ardından kâr satışlarıyla birlikte 300 doların altına gerileyen BNB’yi yeniden CZ’nin tweeti kurtardı.

Bu sefer direkt olarak BNB grafiği paylaşan CZ, ne kadar “Not financial advice” yani yatırım tavsiyesi değildir terimini kullansa da BNB fiyatında kayda değer bir yükselişe sebep oldu.

Teknik tarafına gelirsek 20 günlük hareketli ortalama olan MA20 (265 Dolar) seviyesinden alıcı bulmasıyla yükselen BNB, grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesindeki 315 dolar direncini şimdilik geçememiş görünüyor. Ancak fiyatın golden pocket alanı olan 290 – 295 dolar aralığı üzerinde mum kapanışları yapması halinde bu seviyenin geçilmesi bekleniyor.

Bayraktaki Hedef Kaç Dolar?

Günlükte 17 Şubat mumunu takiben üç büyük yeşil mum yakan BNB, %170’lik bir yükselişe imza attı. Bu mumların sonucunda 348.69 dolarlık ATH’ye giden BNB, devam eden günlerde %50’ye yakın kaybı ve yeniden %65’lik yükselişi ile simetrik bir üçgen oluşumu gösterdi.

blank
Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu formasyonun başlangıcında oluşan yükseliş mumları ise kırılım sonrasında gerçekleşmesi beklenen hedefi gösteriyor. Yani şimdilik 300 dolar üzerinde bulunan BNB’nin BTC’nin ters bir hareket yapmaması durumunda kademeli bir şekilde ileriki günlerde takribi olarak 450 dolar bandına kadar yükselmesi bekleniyor.

Yatırımcılar, yükselmiş bir coine girmekten kaçınırken burada aşılmış olan 300 dolarlık direncin üzerinde 289 dolar altındaki kapanışlarda stop olunacak şekilde alım yapılabilir. Bu beklenen kademeli yükselişin fibonacci dirençleri arasında konsolidasyonlar ve yükselişler şeklinde olması bekleniyor. Yani bu durumda al-sat yapmak isteyenler her zamanki gibi desteklerden alım yapıp dirençlerden satışlarını gerçekleştirebilirler.

Son olarak Binance’in BNB için planladıkları yakım işleminin 30 Nisan ya da daha erken yapılması belirtiliyor. Yani bu yakım işlemi, grafikteki direnç seviyelerinin bir bir aşılarak hedef seviye olan 450 doların görülmesini sağlayabilir.

blank

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Bir Ayda 2,5 Katına Çıkan Tron (TRX) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Eğlence sektörüne yönelik projelerden biri olan ve 2017 yılında Justin Sun tarafından Singapur’da hayata geçirilen Tron, yerel kripto para birimi TRX ile kontrolü tamamen...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Bir Zamanların Gözde Alltcoini Litecoin (LTC) Yükseliş Hazırlığında mı? – İşte Önemli Seviyeler!

Çalışma prensibi açısından Bitcoin’e (BTC) benzeyen ama BTC’den daha hızlı blok oluşturan bir yapıya sahip ve 2011 yılında Charlie Lee tarafından üretilen kripto para...

Bitcoin (BTC) Piyasayı Sarsmaya Devam Ediyor! – Kısa Vadede Önemli Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında 1.1 trilyon piyasa değeriyle pastanın büyük dilimini oluşturan lider coin Bitcoin (BTC), son 4 saat içerisindeki volatilitesiyle piyasayı sarsmaya devam ediyor. Son...