AnalizCZ Sinyali Verdi, Binance Coin (BNB) Uçuşa Geçti! – BNB’de Sıradaki Hedef...

CZ Sinyali Verdi, Binance Coin (BNB) Uçuşa Geçti! – BNB’de Sıradaki Hedef Ne?

Yükselişe geçen Binance Coin (BNB) detaylı teknik analizi…

Takip et blank

Bugünün mart ayının son günü olması nedeniyle Bitcoin (BTC) fiyatındaki yüksek volatilite, bütün kripto para piyasasıyla birlikte şimdilerde üçüncü sırada bulunan Binance Coin’i (BNB) de sarsıyor. Ancak BNB, hâlâ 300 doların üzerinde seyrederek gücünü gösteriyor.

blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in yerel tokeni olan BNB, teknik anlamda günlük grafik üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda boğa bayrağı olarak nitelendirilen bir yükseliş formasyonunu yukarı yönlü kırmış görünüyor. Grafikte oluşan bu formasyonun kırılmasını ise Binance’in CEO’su CZ’nin bir tweeti ile gerçekleştiği düşünülüyor.

Yukarıdaki tweet üzerinde BTC’nin yanında BNB’yi de ön plana çıkaran CZ, tweet saatinde 265 dolar üzerinden alıcı bulan BNB’nin ileriki saatlerde 300 doların üzerine çıkmasını sağladı. Ardından kâr satışlarıyla birlikte 300 doların altına gerileyen BNB’yi yeniden CZ’nin tweeti kurtardı.

Bu sefer direkt olarak BNB grafiği paylaşan CZ, ne kadar “Not financial advice” yani yatırım tavsiyesi değildir terimini kullansa da BNB fiyatında kayda değer bir yükselişe sebep oldu.

Teknik tarafına gelirsek 20 günlük hareketli ortalama olan MA20 (265 Dolar) seviyesinden alıcı bulmasıyla yükselen BNB, grafikte uygulanan fibonacci düzeltmesindeki 315 dolar direncini şimdilik geçememiş görünüyor. Ancak fiyatın golden pocket alanı olan 290 – 295 dolar aralığı üzerinde mum kapanışları yapması halinde bu seviyenin geçilmesi bekleniyor.

Bayraktaki Hedef Kaç Dolar?

Günlükte 17 Şubat mumunu takiben üç büyük yeşil mum yakan BNB, %170’lik bir yükselişe imza attı. Bu mumların sonucunda 348.69 dolarlık ATH’ye giden BNB, devam eden günlerde %50’ye yakın kaybı ve yeniden %65’lik yükselişi ile simetrik bir üçgen oluşumu gösterdi.

blank
Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu formasyonun başlangıcında oluşan yükseliş mumları ise kırılım sonrasında gerçekleşmesi beklenen hedefi gösteriyor. Yani şimdilik 300 dolar üzerinde bulunan BNB’nin BTC’nin ters bir hareket yapmaması durumunda kademeli bir şekilde ileriki günlerde takribi olarak 450 dolar bandına kadar yükselmesi bekleniyor.

Yatırımcılar, yükselmiş bir coine girmekten kaçınırken burada aşılmış olan 300 dolarlık direncin üzerinde 289 dolar altındaki kapanışlarda stop olunacak şekilde alım yapılabilir. Bu beklenen kademeli yükselişin fibonacci dirençleri arasında konsolidasyonlar ve yükselişler şeklinde olması bekleniyor. Yani bu durumda al-sat yapmak isteyenler her zamanki gibi desteklerden alım yapıp dirençlerden satışlarını gerçekleştirebilirler.

Son olarak Binance’in BNB için planladıkları yakım işleminin 30 Nisan ya da daha erken yapılması belirtiliyor. Yani bu yakım işlemi, grafikteki direnç seviyelerinin bir bir aşılarak hedef seviye olan 450 doların görülmesini sağlayabilir.

blank

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Direnci Kıran Cosmos’da (ATOM) Boğa Sinyali! – ATOM Teknik Analizi!

Kripto para evrenindeki Blockchain ağlarının birbirleriyle olan iletişimi sağlama amacıyla oluşturulan bir ekosistem olan Cosmos (ATOM), yayın saati itibariyle 37.80 dolar üzerinde işlem görüyor. Piyasadaki...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Bitcoin (BTC) Ayıları Uyuttu: Boğalar İle Yoluna Devam Edecek Mi?

Zincir içi değerlendirilen verilere göre, Bitcoin (BTC) üst üste beşinci defa Eylül ayını yeşil bölgede kapatamadığı görülüyor. Ancak Eylül 2021'in 2020-2019’a oranla nispeten daha...

Ünlü Analist Poppe: Bitcoin, Ethereum ve Diğer 4 Altcoin İçin Hedef Verdi!

Ünlü analist Poppe, önde gelen kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için YouToube'da yaptığı piyasa değerlendirmesinde önemli seviyelere dikkat çekti. Yeni bir kripto...

Dogecoin (DOGE) Topluluğundan, Elon Musk’a Sitemli Hatırlatma!

Tesla CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden birisi konumundaki Elon Musk, Code Conference etkinliğinde sadece kripto paralar hakkında konuşmadı. Musk, aynı zamanda SpaceX uçuşları hakkında...

Bitcoin (BTC) Tekrar Trend Üstüne Çıktı: Bu 3 Altcoin Rekor Tazeliyor!

Bitcoin, Ethereum ve tüm kripto piyasası güç toplama belirtileri gösterdikçe belirli altcoinlerde hareketlenmeler başladı. Fiyat artışlarında bu 3  altcoin başı çekmeye devam ediyor. CoinGecko'dan alınan...