Bitcoin (BTC)Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bitcoin'e Sıcak Bakmıyorum, NFT'leri Destekliyorum"!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bitcoin’e Sıcak Bakmıyorum, NFT’leri Destekliyorum”!

Türkiye Bitcoin alacak mı?

Takip et blank

Kripto piyasası ve ardıl olarak gelişen teknolojiler artık Türkiye ve diğer devletlerinde ilgisini çektiği gözlemleniyor. Metaverse konusunda önemli adımlar atan Türkiye, kripto sektörünü adım adım benimsemeye başladı.

Geçtiğimiz dakikalarda ise kameralar karşısı geçen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto piyasası ve ardıl teknolojileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu:

“Ben kripto para olayına sıcak bakmıyorum. Birini zengin birini fakir yapacak olan bu tür araçlarla adım atmanın doğru olmadığına inanıyorum.”

Bitcoin ve kripto paralara sıcak bakmadığını aktaran Erdoğan, bu yatırım araçlarının zengin birini fakir yapabileceğine inanıyor.

Kripto piyasasında yer alan yatırım araçlarına yönelmenin doğru olmadığını aktaran Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NFT‘ler hakkında ise şu sözleri vurguladı:

NFT üretip yurtdışına ihraç eden gençlerimizi yakından takip ediyoruz ve gurur duyuyoruz.”

NFT koleksiyonları Türkiye’de büyük bir furya haline geldiği görülüyor. Türk yatırımcılarında yoğunlaştığı bir sektör olan NFT‘ler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dikkatini çekti.

NFT üretip yurt dışına ihraç ederek ülkeye döviz girişi olmasını sağlayan gençleri yakından takip ettiklerini aktaran Erdoğan, bu gençler hakkında ise gurur duyduklarını söylüyor.

Kripto para yasa tasarısı hakkında bir açıklama yapmadığı gözlemlenen Cumhurbaşkanı, ilerleyen açıklamalarda bu konulara da değinmesi beklenmekte.

Elon Musk ile yaptıkları görüşmeye de değinen Erdoğan, bu görüşmede sadece uzaya gönderilecek olan uzay aracının konuştuklarını söylüyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hedef Kaç Dolar?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Hafta sonu nedeniyle kapalı olan borsalar, an itibariyle...

Dikkat: Ripple Kurucu Ortağının, Ne Kadar XRP Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı!

XRP bakiyelerini takip etmek için kurulmuş bir web sitesi olan Jed Balance tarafından sağlanan verilere göre, Ripple kurucu ortağı ve eski CTO'sunun cüzdanında artık...

Türk Bitcoin Yatırımcıları, Kabine Toplantısından Çıkacak Kararı Bekliyor!

Türkiye son dönemlerde kripto piyasası hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'nin de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yeni bir...