AnalizCryptoQuant'ın CEO'su: "Bitcoin'de Ayı Sezonu Bitti"!

CryptoQuant’ın CEO’su: “Bitcoin’de Ayı Sezonu Bitti”!

Bitcoin'de düşüşler son buldu mu?

Takip et blank

Zincir içi veri analiz platformu CryptoQuant‘ın CEO’su Ki Young Ju’ya göre bir ölçüm, Bitcoin‘in (BTC) düşüşlerinin sonuna yaklaştığını gösteriyor.

“UTXO yaş grupları” olarak adlandırılan veri, bir Bitcoin cüzdan adresinin ne kadar süredir aktif olduğunu ve nerelerde alış ve satış yaptığını aktarıyor.

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’ya göre bu ölçüm, Bitcoin‘de ayı sezonlarının dibini tespit etmekte çok iyi sonuçlar veriyor.

Geçmiş dip seviyelerde de %62 oranına ulaşan metrik an itibariyle tekrardan bu seviyeye ulaşarak yatırımcıları heyecanlandırmayı başardı.

blank

CryptoQuant CEO’suna göre, aktarılan bu zincir üstü ölçüm, Bitcoin‘in ayı sezonunun dip seviyelerine ulaştığını kanıtlıyor.

CryptoQuant CEO’su ayrıca 2020’de Bitcoin satın alan kurumsal yatırımcıların, halen BTC yatırımlarının çoğunlukla hareket dahi ettirilmeden tuttuğunu da belirtiyor .

 “Aralık 2020’de büyük olasılıkla kurumsal satın almalar için Coinbase’i kullanan cüzdanlarda aynı miktarda BTC var. Giriş fiyatları 25.000 dolar.”

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin satışı yapmadığını söyleyen Ki Young Ju, bu şirketlerin 25.000 dolar seviyelerinden alım yaptığını aktarmakta.

blank

“2021 boğa koşusunu öncesinde kurumsallar da bitcoin’i 25.000-30.000 dolar aralığında satın aldı.”

Kurumsal yatırımcıların 25.000 – 30.000 dolar aralığından BTC satın aldığını aktaran CryptoQuant CEO’su, bu aralığın lider kripto para birimi için dip olduğuna inanıyor.

CEO ayrıca yakın zamanda bireysel yatırımcıların kripto pazarından ayrıldığını ve kurumsal yatırımcıların satın almaya devam ettiğini belirtti .

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

SON DAKİKA: Bitcoin Borsası Binance, Bu Memecoin’i Vadelide Listeleyecek!

Son dakikalarda gelen bilgilere göre dev kripto para borsası Binance, MEW isimli memecoin'i vadelide listeleme kararı aldı. Binance bugün ZK isimli altcoin'i ise marjin,...

Michael Saylor: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeyi Aşarsa, 8 Milyon Dolara Yükselebilir!

Amerikalı yazılım geliştiricisi MicroStrategy'nin kurucusu Michael Saylor, Bitcoin'in (BTC) fiyatının 8 milyon dolara çıkabileceğini söyledi. Saylor'un lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yaptığı konuşma,...

Bitcoin (BTC) 2024 Yılı Ağustos Ayında 350 Bin Dolar Olacak Diyen Uzman, Yeni Açıklama...

En çok satan finans kitaplarından bir tanesi olan “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, insanları fiyatı daha da artmadan lider kripto para birimi...

Kripto Boğası Justin Sun, Binance’deki Bu 6 Altcoin’de Satış Yapıyor!

Kripto para sektörünün en büyük projelerinden bir tanesi olan Tron'un (TRX) kurucusu Justin Sun, gerçekleştirdiği altcoin alım satım hamleleri ile kripto gündemine geliyor. Justin...

Kripto Balinaları, Bu Altcoin’leri Toplamak İçin Ethereum (ETH) Satışı Yapıyor!

Kripto para sektörünün en büyük yatırımcıları olarak gösterilen balinalar, yeni haftanın ilk günü özelinde satın alımlarına devam ediyor. Her ne kadar kripto varlıklar yeni...

Bitcoin Borsası Upbit, Bu 6 Altcoin’i Birden Listeliyor! İşte Detaylar..

Güney Kore merkezli en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Upbit, bugün itibariyle dikkat çekici bir duyuru paylaştı. Popüler borsa gündüz saatlerinde paylaştığı...