Bitcoin (BTC)Credit Suisse Üzerinden, Bitcoin ve Borsa FUD'u Oluşturuluyor!

Credit Suisse Üzerinden, Bitcoin ve Borsa FUD’u Oluşturuluyor!

2008 krizi geliyor mu?

Takip et blank

Son günlerde finans piyasalarında olası bir bankacılık krizi gündemde var olmaya başladı. Credit Suisse ve Deutsche Bank üzerinden başlatılan bu korku operasyonu, şimdilik yatırım araçlarına sirayet etmemiş durumda.

Bankaların finansal stokları, Ukrayna’daki savaş sonrasındaki makroekonomik endişeler ve Avrupa ile Birleşik Krallık’ta artan enerji fiyatları nedeniyle 2022’nin üçüncü çeyreğinde ciddi miktarda düşüş yaşadı.

Bu yaşananlara ek olarak, Amerikan Merkez Bankasının (FED) şahin bir şekilde faiz artırımına gitmesi, yatırımcıların sektörden uzaklaşmasına neden olmakta.

blank

Bir bankacılık devi olan Credit Suisse ise şu anda yaklaşık 2,8 trilyon dolarlık varlığa sahip ve bu da onu bankacılık sektörünün önemli oyuncularından bir tanesi haline getiriyor.

Her ne kadar Credit Suisse CEO’su banka için bazı sorunların olduğunu dile getirmiş olsa da, şimdiki görünümde bir bankacılık çöküşünün başlama ihtimalinin çok düşük olduğu gözükmekte.

blank

Ortaya atılan bazı iddialar ile birlikte sektörde büyük bir kriz yaratmak isteyen piyasa yapıcılar, 2008 benzeri grafikleri yatırımcılara aktararak “çöküş geliyor zararına satış yapın” imajı vermekte.

Olası bir çöküşün tetiklenmesi halinde ise dip seviyelerden yatırım araçlarını toplamak isteyen devasa yatırımcılar, yine bireysel yatırımcıları hedeflemekte.

blank

Şimdiki finansal görünümde 2008 yılına benzer büyük bir çöküşün yaşanma ihtimali düşük gibi duruyor. Ha keza böyle bir çöküşte Bitcoin‘in de hangi yöne hareket edeceği merak konusu.

Daha önce hiç böyle bir kriz ile karşı karşıya kalmamış lider kripto para birimi, küresel piyasalardan ayrışmayı başarması halinde dünyadaki finans sistemini dahi değiştirebilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...